Дали ги криете емоциите?

F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Зависи од кој.
За мене емоции, поготово тмурни се слабости, а слабостите несакам да ги покажам, за да неможе некој да ме повреди уште толку.
Полесно ми е сама да се исплачам одколку да му признаам на некој очи во очи дека ми е тешко.
а кога сум среќна или возбудена, тоа може да се види од мене,светам, нема потреба да го кажам.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Само пред личности шо и верувам и шо знам дека нема да ме повредат со тоа шо ке и го доверам. Иначе ,да...пред сите други да,кријам ги, а и таков тип на личност сум шо тешко може да се искаже...:toe:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Најчесто да,не заслужува секој да знае што чувствувам.Единствени луѓе пред кои покажувам емоции без филтер се оние кои што ми се битни,сите останати добиваат привид.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Да ги кријам и не сакам да ги кријам ама тоа е посилно од мене.Единствено од емоции искажувам лутина...
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Можеби не ги кријам, туку поретко ги покажувам. Ако тоа е криење тогаш ги кријам :)
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
Па не сум некоај претерано емотивна личност сум ама во границите на нормалното. А иначем зависи коај како некогаш ги кријам некогаш не ама најчесто се отворам само пред строго селектирани личности.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Па зависи кога, кои емоции и пред кого. Некогаш многу вешто ги кријам емоциите, ама некогаш не ми успева...ама па и кој ги криеш долго, по некое време не ќе можеш да се исконтролираш и ќе “пукнеш“...
Некогаш знам да “пукнам“ кога не треба, а некогаш кога треба да покажам одредена емоција, знам да се затворам. И тоа многу ме нервира.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
Зависи...можам некогаш да откачам и да се отворам ко паун :)
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Па зависи кога и каде.Понекогаш успевам да ги скријам,но понекогаш излегуваат сами од мене...
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Кога ќе ги спакувам во некоја кутија и ќе им ставам и машна дури,наоѓам слободна фиока и ги пикам,па после ми е тешко да ги пронајдам за да можам да ги поклонам на тој што треба.

Но умеам некогаш од невнимание да не најдам соодветна кутија па за да не барам, ги поклонувам така чисти и само нив ,без затскривање.(оние што ги добиле поклоните,заслужиле)
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
До сега не сум ги криел а мислам дека доколку би го направил тоа многу би си наштетил од проста причина колку повеке се наталожуваат и остануваат неизразени сакал некел ке дојде момент кога ке ти дојде преку нос и најчесто ке се истуриме на некој кој најмалце заслужил....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom