Група Ц - Загреб (Macedonia - Gre - Cro - Geo - Ned - Slo)

Кои четири екипи поминуваат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    121

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.887
Поени од реакции
83.328
https://www.facebook.com/FIBA/photos/a.163159121270.155602.131093616270/10153534330586271/?type=1

Ама не, ние ако ги викаме Јужен сосед сме глупи и не шириме добар соседски духМечот во Грција вчера:

[DOUBLEPOST=1441555244][/DOUBLEPOST]
ВилХил предвиде дека сигурно ќе играме 1/8 финале и тоа ќе биди максимумот. А ако стигниме до 1/8 финале сигурно нема да е то максимум оти вкрстваме со најслабата група во историјата на првенствата ! ;)
Ама ќе ни се падне Литванија.

Искрено и јас мислам дека имаме потенцијал за 1/4 финале. Мислам дека ако стегнеме заби може со Словенците да се носиме.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
5.928
Поени од реакции
9.840
Искрено и јас мислам дека имаме потенцијал за 1/4 финале. Мислам дека ако стегнеме заби може со Словенците да се носиме.
Потпуно се согласувам со твојава изјава. Имаат капацитет и со Словенците да се носат и да ги победат, ама немаат тренер што ќе им покаже како. :place:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.901
Поени од реакции
5.393
Ги гледам Словенциве, не се ништо посебни, играат слично како нашите, дури мислам дека ние сме подобри шутери, ама проблемот е што слабо стоиме со високите играчи.
Ако изиграме офанзивно како денес и не дозволиме противникот да прави многу офанзивни скокови, се надевам дека би завршиле на трето место.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.398
Поени од реакции
13.558
Колкава гнаса од играч е Пачулија. Еден од поомразените кошаркари ми е. Еве го во една полувреме направи 4 лични грешки и подели еден лакт кој не беше санкциониран.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.477
Поени од реакции
4.011
Многу лошо игра Грузија, секој си игра сам за себе. Шенгелија оди 1 на 5, Пачулија исто. Уште кога ќе видиш дека тој плејот што беше во МЗТ им е плеј во први 5.:facepalm:
 

DoYouEvenPitchBro

How you doin'?
Член од
10 август 2015
Мислења
443
Поени од реакции
273
Грузијциве незнаат кај тераат резултатов ни одговара нас нешто не штима во нивните редови многу индивидуално играа само нека продолжат така,а што се однесува на Словенија тие играат слично како нас имаат 13 удари за тројка наспроти 11 за двојка во прво полувреме како и да е важно е да влеземе понатаму без разлика на кое место бидејќи со кој и да играме од групата д имаме каква таква шанса
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.901
Поени од реакции
5.393
Кога ќе пресметаме, ако сме четврти најверојатно играме против Литванија, што и не е така лошо :zloo:
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.245
Поени од реакции
7.119
Браво за Грција , само како го достигнаа водството на Хрватска . :cuc:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
6.948
Поени од реакции
12.016
Хравтите се најголеми малери кога е во прашање спортот, посебно кошарка.
 
G

Goldie

Гостин
Хезоња ја заеба работата на крај, исфорсира 2 тројки и тоа беше доволно искусен тим како Грците да се врати во игра за победа. Дури и Богданович реагираше бурно од клупа при едниот исфорсиран обид за тројка :D ама млад е така да ништо страшно, доволно е што превзема одговорност ќе биде играчиште од него.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.978
Поени од реакции
2.868
Стварно јаки а осеќав дека ќе ги стигна Спанулис и Принтезис капа доле..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom