Група Ц - Загреб (Macedonia - Gre - Cro - Geo - Ned - Slo)

Кои четири екипи поминуваат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    121
Член од
19 март 2013
Мислења
1.140
Поени од реакции
668
Какви се калкулациите за да одиме понатаму?
Битна е разликата од евентуалната победа над Словенија? Кој кого од останатите натпревари треба да тепа? :)
Не е битна разликата ако Грузија и Холандија изгубат.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.125
Поени од реакции
47.839
Какви се калкулациите за да одиме понатаму?
Битна е разликата од евентуалната победа над Словенија? Кој кого од останатите натпревари треба да тепа? :)
Хрватска ја тепа Грузија, ние тепаме со Словенија со било каква разлика и завршуваме трети на крај :D
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
507
Поени од реакции
238
интересна група, денес Грција-холандија е интересен меч, грција слободно може да одмора, секако е прва, а како ми стои ние ке изгубиме од словенија а грузија и да направи победа над хрватска, што нме е зачудење, пак холандија ке биди 4та
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.681
51-49 54-71..Грузија групно силување им прави сред Загреб.Хрватска тешко нешто да направи со ваква игра.Перасовиќ е на ниво на Србиновски.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
507
Поени од реакции
238
интересна група, денес Грција-холандија е интересен меч, грција слободно може да одмора, секако е прва, а како ми стои ние ке изгубиме од словенија а грузија и да направи победа над хрватска, што нме е зачудење, пак холандија ке биди 4та
штета шо не се обложив на грузијциве, верував во нив од почетокот, ама ме плеснаа прво коло од земја, а денес покажааж дека машината ке меле, ке има проблем со нив, Литванија да речеме
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.398
Поени од реакции
13.557
Ќе си пукневме од мака ако денеска ја победевме Словенија. :D
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
507
Поени од реакции
238
Ќе си пукневме од мака ако денеска ја победевме Словенија. :D

ќе беше широка таа тема, тоги скороот и на словенија ќе беше 2-3 и нашиот и на грузија..........други математики се тоа
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
735
Поени од реакции
279
Значи не е се до играчите,позади нив мора да се има добар тренер и стручен штаб.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.398
Поени од реакции
13.557
ќе беше широка таа тема, тоги скороот и на словенија ќе беше 2-3 и нашиот и на грузија..........други математики се тоа
Ќе мораше во тој случај да победиме со 14 разлика.
 
На врв Bottom