Група Ц - Загреб (Macedonia - Gre - Cro - Geo - Ned - Slo)

Кои четири екипи поминуваат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    121
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.341
Поени од реакции
1.619
Одбрана играат одлично Холандија, исфрлени Шенгелиа и Пачулија од рекетот.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.837
Поени од реакции
4.519
Прогноза за напата група:

1. Хрватска
2. Грција
3. Словенија
4. Македонија
------------------------
5. Грузија
6. Холандија

Нашата репрезентација или пријатно ќе изненади или ќе доживее катастрофа. Ќе бидам отпимист но не сум сигурен.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.497
Поени од реакции
2.761
Реално Грузијциве заслужија да изгубат. Ајде да ги видиме нашиве.
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
409
Поени од реакции
623
Каков старт :icon_lol:

Правење 7-0 за 30 секунди...Самарџија е невидена скапаница :icon_lol:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.087
Поени од реакции
2.806
@Ilumious, не знам дали си докторка :), но имам приметено дека често коментираш повреди на спортисти. Богдановиќ при пад удри со глава во пархет, изгледа има потрес на мозок. Доколку навистина доживеал потрес на мозок какви се шансите да се врати до крај на првенството?
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.396
Поени од реакции
13.549
@Ilumious, не знам дали си докторка :), но имам приметено дека често коментираш повреди на спортисти. Богдановиќ при пад удри со глава во пархет, изгледа има потрес на мозок. Доколку навистина доживеал потрес на мозок какви се шансите да се врати до крај на првенството?
Не сум доктор, ама јас ќе ти кажам. :) Пошто пратам спорт 20 години, досега ниеден потрес на мозок не го оддалечил играч од терените повеќе од 4-5 дена (најмногу). Така да, ако не утре, најкасно задутре очекувај го Богдановиќ спремен - пушка за настап. :) Мада верувам дека и утре ќе игра.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.000
Поени од реакции
10.735
Томи е чудо од дете, на 4 години почнал да следи спорт, а на 6 пропил ракија:icon_lol:
 
G

garthok

Гостин
a be Кристијан Николов дефинитивно се откажа од наше државјанство, ако е така се надевам дека никоаш нема да заигра за Турција
Се откажал од наше за да може да игра во евро лига. Океј де, не е бугарско. А за Магдевски некое инфо +? Баш ме интересира која е причината, сегде читам различно. Ако се откажал ради минутажа во контекст на годините што ги има стварно е арогантно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.208
Поени од реакции
169.285
@Ilumious, не знам дали си докторка :), но имам приметено дека често коментираш повреди на спортисти. Богдановиќ при пад удри со глава во пархет, изгледа има потрес на мозок. Доколку навистина доживеал потрес на мозок какви се шансите да се врати до крај на првенството?
Остави го овој што те цитирал, не знае. Не сум доктор ама сите кај мене дома се и се разбирам.

Се прави веднаш магнетна резонанца и се гледа дали има некое внатрешно крварење, дали има напукнувања на черепот кои ќе ствараат притисок. Ако нема, повредениот се држи во болница и мирува додека чувствува збунетост, изгубеност во простор, тешкотии во помнење, емотивна нестабилност, проблем со концентрацијата.. А ако се видат проблеми, неизбежна е операција и подолго отсуство.

Ваљда е првово ако има потрес на мозок и зависи од индивидуата, некаде недела дена би требало да отсуствува.:)))
Ама пак ќе кажам зависи од индивидуата оти на судска имаа случај пред неколку години, жена почина откако се удрила млако од висечи плакар :toe:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.396
Поени од реакции
13.549
Брат, и веруваш дека не знам? :D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
3.858
Поени од реакции
3.957
Остави го овој што те цитирал, не знае. Не сум доктор ама сите кај мене дома се и се разбирам.

Се прави веднаш магнетна резонанца и се гледа дали има некое внатрешно крварење, дали има напукнувања на черепот кои ќе ствараат притисок. Ако нема, повредениот се држи во болница и мирува додека чувствува збунетост, изгубеност во простор, тешкотии во помнење, емотивна нестабилност, проблем со концентрацијата.. А ако се видат проблеми, неизбежна е операција и подолго отсуство.

Ваљда е првово ако има потрес на мозок и зависи од индивидуата, некаде недела дена би требало да отсуствува.:)))
Ама пак ќе кажам зависи од индивидуата оти на судска имаа случај пред неколку години, жена почина откако се удрила млако од висечи плакар :toe:
Во НФЛ се многу чести овие повреди, како што напиша мора да се направи МРИ но 90% паузираат околу 3-4 дена, да помини зашеметеноста и да се направат превентивните тестови.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.003
Поени од реакции
14.006
Гледајте вечер како има да го јадат немиен гејциве.Хезоња има да ги трти.
 
На врв Bottom