Група Ц - Загреб (Macedonia - Gre - Cro - Geo - Ned - Slo)

Кои четири екипи поминуваат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    121

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.201
Поени од реакции
14.581
За мрднатиов нема што да се каже,доктор е и крај.Али на Хрвативе на крај им се фатија рацете,почнаа прерано да слават.Изгубија две топки на нивна половина,па уште 5,6 топки Шарич им пренесе:facepalm:,ете ти тука губиш пола напад.Како и да е аматерска завршница,да беше Бојан тука ќе беше друго,вака малиов Хезоња покажа муда,али јбг не му се посреќи.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.485
Поени од реакции
1.902
Kill Bill е права ноќна мора за Хрватите... со еден збор МАШИНА!

2007

А Грците кога играат со нај јак состав, препознатливи се по кам-бекот во последни секундиОва е мислам најголемиот кам-бек во историјата на Евробаскетот
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Ако најдете линк од утакмицата Мкд-Холандија ставето го овде :)
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.341
Поени од реакции
1.619
Холандија пружеше лавовски отпор против Словенија, Клоф и Де Јонг играа одлично.. лалиљата немаа среќа во слободните фрлања инаку можеа да стигнат до изненадување.
Тренерот која утка им е , зошто не го игра можеби најдобриот играч во таа репрезентација Хенк Норел?
 
Член од
5 април 2013
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.776
3 натпревар по ред Грузија е тотално во аут. Никаква игра, само некои исфорсирани шутеви - катастрофа. Камо да продолжат во тој стил и против нас. По имиња и по индивидуален квалитет Грузијците треба со Словенија за 3то место да се борат ама се моооогу далеку со оваа игра.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
5.862
Поени од реакции
4.643
Да ги купиме спид и Ред Бул на овија наши коментатори ??
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.546
Поени од реакции
4.326
Ќе губиме 90% али мислам преголем хендикеп дале за нас 12.5. Реално треба испод 10 да ја губиме оваа ко ништо :X3:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.996
Поени од реакции
7.520
Се ми мириса дека Холандија ќе ги тепа Хрватска или Грција. Против нас имаа само лош ден, инаку не играат така лошо. Грците мислам дека се сигурно први и дека ќе играат ради реда против нив.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.500
Wtf Шо се случува со репрезентација на Холандија? Зошто немаат тренер? Играчите сами си дискутираа на тајм аут и немаат никој ништо да му објасни за некоја акција ти реков ми рече
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.368
Поени од реакции
29.205
Какви се калкулациите за да одиме понатаму?
Битна е разликата од евентуалната победа над Словенија? Кој кого од останатите натпревари треба да тепа? :)
 
На врв Bottom