Во кој период сакате да живеете?

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Во период на тито кога умрел ме интересира како тоа сите се заќутеле у еден момент,тоа чудо ќе е.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.377
Поени од реакции
2.520
е незнам зашо ама многу сакам да живеам у времето на тито односно у времето на југославија... незнам ни сам зашо... сите викаат Ехх тоа беа времиња... па ваљда стварно имало некоја причина и ваљда стварно вредело...
 

The Magus

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.444
Поени од реакции
10.931
Во калифорнија, доцни 60-ти и почеток на 70-ти...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.977
Поени од реакции
5.723
Во камено доба поточно неолит. Ќе се сексам по цел ден ќе одам на риби, ќе се шетам топлес низ шумите, ќе се мачам да запалам огин едно два саати, ќе нема сметки за ЕСМ, кредити јок, милиција јок, гејови ич абе рај невиден.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Ова време е најубаво. СЕ ИМА ПАРИ САМО НЕ!!!
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
е незнам зашо ама многу сакам да живеам у времето на тито односно у времето на југославија... незнам ни сам зашо... сите викаат Ехх тоа беа времиња... па ваљда стварно имало некоја причина и ваљда стварно вредело...
Ништо не си пропуштил а за тие што викат ехх тоа беа времиња тоа се тие што малку или никако не работеа а платата им беше редовна па затоа жалат...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Времето денес е најдоброто време од сите можни времиња.
Никогаш претходно ја нема денешната возбуда (со причина) за тоа што иднината го носи, денешниот период е период на научни достигнувања, на разни идеи и чекори кои ќе ни овозможат во нашиот животен век да ги видиме успесите на генетиката, нанотехнологијата, вештачката интелегенција, напредокот во физиката и егзактните науки, интернетот и сличните без преседан алатки и технологии кои ни се на достап, кои ќе го променат нашиот начин на живот и нашето разбирање на работите околу нас.
Ние сме привилегирани што живееме во вакво револуционерно време.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.754
Поени од реакции
264
Во периодот на златните години за Македонија, во времето на Филип II и Александар.
И ептен сакам да сум била на овие години што сум сега во 90тите години на минатиот век.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
159
Во 60-тите да носам стегач на главата, фармерки со висок струк и стартче и да се трескам на уат а филин, да се палам на телевизор во боја....
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Во времето кога Бугарите и Грците просеа за нашите пари...Кога молеа тие за да купиме нешто од нив и слично, кога со малку пари се ќе им купеш или ќе пиеш,јадеш или изнашеташ...за џабе...

И уште еден период, за време на Александар или Филип втори...да напишев една книга кој е кој и за кого останува правото да се нарекува Македонец и Македонија.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom