Во кој период сакате да живеете?

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.890
Поени од реакции
2.481
во бремето на филип 2, незнам зошто ама да нема војни :pipi: се да си биде во најдобар ред
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.312
Поени од реакции
5.604
Во времето на Александар Македонски
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
22-23 декември 2012...па ке ги заебавам сите што мислат дека ке е крај на светот..хахаха
 

Afro Samurai

Nicotine Desperado
Член од
12 август 2009
Мислења
83
Поени од реакции
5
2050-2150 би сакал да видам како ќе се развива светот, политиката, а највише науката
 

serious

If you need me, whistle
Член од
6 февруари 2009
Мислења
147
Поени од реакции
10
У време на Југославија
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.977
Поени од реакции
5.723
Сакам да живеам во времето на Конан, Хогар страшниот, Херкулес, Супермен, Бетмен, Дракула, Ајкула и други холивудски ѕвезди.
 
Член од
11 август 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
би сакал да живеам во времето кога се случувале големите пронаоѓања исто така откритиа како на пример во периодот кога се правеле парните машини и мн др работи ме интересира тоа така да и јас би пронашол нешто или би направи би бил славен :salut:
 

RoyalNor

Форум манијак
Член од
31 август 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Во времето на Александар Македонски и во илинденскиот период..
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
во лудите деведесетти:vozbud: сум бил само копиљ тогаш
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Прво се враќам со лекови за на Александар болеста(ако била болест) и да му кажам шо направија од Македонија,тргам после тоа кај Самуил да му кажам да не ја праќа војската на Беласица,одам исто на 3 Мај во Баница да му кажам на Гоце дека Турци ќе го чекаат на 4ти сабајле и уште на некои дупки во историјата,и на крај одам во 70тите да земам автограм од Кралот па се враќам 2000та година да поправам некои работи од тогаш..и толкуууууууууууууу.Ова е повеќе Time-travel одколку во кој период сакам да живеам,во главни црти тоа е тоа. :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom