Во која ситуација би се откажале од вашето дете?

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Во ниту една.Штом сум го родила не го давам па што сака нека биде.
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Само во случај да не сум во состојба да му пружам најосновни услови за живот.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Ах, машко сум и ќе кажам дека искрено не знам дали во животот би можело да се случи нешто кое ќе ме натера да се откажам од нешто кое сум го створил, нешто што “произлегло“ од мене.

Кога ќе видам како самохрани родители (татковци и мајки) во мизерен живот, со еден куп проблеми и болки успеваат да ги задржат децата, да им ги пружат сите услови, истовремено да бидам и татко и мајка, се надевам дека што и да се случи нема да се решам да се откажам од моето дете.
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
NIKOGAS-samo ako poludam ne daj boze:nesum: togas ne odgovaram:zid:
 
Член од
16 август 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
За сопствените деца можам да се претворам во нешто од кое и самата се плашам, само ако се обиде некој да ги повреди.
Значи во никој случај не би се откажала од тоа прекрасно ангелче.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Во случаевите кои се наведени како пример за откажување од детето може само да ми бидат причина за абортус.

Но во случај да родам дете НИЕДНА ситуација нема да може да биде причина за јас да се откажам од детето. НИЕДНА!
 

*^Ѕверче^*

**InVaLid TiTle**
Член од
15 февруари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
10
Во ниедна.Никогаш ама баш никогаш, ма ни тогаш, не би се откажал од свое дете
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Ако дојдам до ситуација да размислувам за откажување од моето дете,ке се откажам од себеси,бидејки јас и моето воспитување го направиле детето такво какво што е....
п.с хипотетички ова,неам дете иначe:):)
 
Член од
6 април 2008
Мислења
82
Поени од реакции
0
Vo niedna!
Ova ne go kazhuvam tuku taka. Bev vo mnogu komplicirana situacija koga zabremeniv iako bev vo brak. Da "se otkazhev" od deteto najverojatno nikogash nemashe da pominuvam niz site traumi niz koi shto pominav i denes kje bev najverojatno vo sekoj drug pogled pouspeshna (gledano od strana).
Sepak nieden uspeh, niedna finansiska ili drug vid na materijalna dobivka ne se zamenuva so nasmevkata na kjerka mi. Znachi poleka site teshkotii pominuvaat i iako po najmakotrpen pat i malku za podolgo vreme, jas pak kje stignam tamu kade shto sum mislela i pred da go imam ova angelche.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Никогаш, но недајбоже да се најдам во таква ситуација..не знам дали би преживеала.
 
Член од
15 април 2008
Мислења
31
Поени од реакции
1
Никогаш! Во никакви услови!
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
трба прво да го создадеш а штом сум го создал не ни размислувам да се откажам од нив треба да сватиме дека тие се дел од нас ај откажи се од срцето.
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Vaka kako sto gi isprocitav site postovi od prv do posleden mi izgledaat mnogu ubavi.... no, od kade togas tolku deca napusteni od svoite roditeli, rodeni od zdravi pravi roditeli i ostaveni vo domot za doencinja ????
Neznam so da kazam premnugu surova e sudbinata na tie decinja, a dosega procitav samo pozitivni postovi kako nikoj od nas ne bi se otkazal, a sepak sekoj den se zgolemuva brojot na istite.
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
ne toa vo nikoj slucaj? nikogas ne bi se otkazala od svoeto dete ni po koja bilo pricina. pa navistina mu se cudam na lujgeno... kako gi ostavaat vo domovi i kako se otkazuvaat od niv
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
toa e grev!

:toe: :toe: ne toa vo nikoj slucaj? nikogas ne bi se otkazala od svoeto dete ni po koja bilo pricina. pa navistina mu se cudam na lujgeno... kako gi ostavaat vo domovi i kako se otkazuvaat od niv
 

Kajgana Shop

На врв Bottom