Во која ситуација би се откажале од вашето дете?

Член од
23 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
Vo nikoj slucaj ne bi se otkazala od svoite deca.Cuvstvotot da se dozivee da stanes majka ,roditel,prviot plac,prviot podoj,prvite zborovi gukanja,cekori.....Ma ima tolku mn da se raskazuva za tie mali palavkovci,NIKOGAS NEMA DA SE OTKAZAM OD NIV.
vO EDNA PRLIKA MOJATA BABA RASKAZUVASE NEKOJA PRIKAZNA ZA MAJKATA I NEJZINITE DECA,I TREBALO DA SE OTKAZA OD NEKOI I REKLA:OTKAZUVANJETO OD NEKOE DETE E KAKO SECENJE NA PRSTI.kOJ PRST DA GO ISECES ,A NEMA DA TE BOLI A?zA SEKOE DETE BOLI.dRUGA E RABOTATA DALI DETETO OD KOE KE SE OTKAZETE E ZACNATO VO NEKOI SOSEMA DR OKOLNOSTI .tOLKU OD MENE
DECATA E BOGATSTVO
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
nemam deca, ama eden den ke imam NIKAD, AMA NIKAD, NIKAD ne bi se odkazala od svoeto cedo!
 

The G-Man

Кепец
Член од
6 декември 2007
Мислења
501
Поени од реакции
12
само ако е хомосексуалец ке го/ja убијам нема да се откажам од него!
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Neam dete seuste, a i da go imam, i koga ke go imam, NE BI SE OTKAZAL OD NEGO ZA NISTO NA SVETOT!
 

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
Дефинитивно не постои ситуација во која би се откажала од сопственото дете. Дете за мене значи нешто свето нешто за кое самата јас сум се одлучила да му подарам живот, а воедно и одговорноста да го насочам на правилен пат. Со самото откажување од своето чедо, се откажувате од самиот себе како битие. Заборавив да напоменам дека сеуште немам деца.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
За деца сеуште немам ама сепак и да имам без разлика што да прави и какво да е не би се откажал.
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Nikogash ne bi se otkazala od svoeto dete, zasto toa ke bide moe jas ke go rodam i normalno deka se sto ke pravam ke pravam za nego.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
НИКОГАШ!!! Што и да се случи, како и да постапи јас секогаш ќе сум крај него за да го извадам од калта и да го извадам на правиот пат.
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Nikogas...
Tuka nema prostor za razgovor..Deteto e nesto na koe mu ja davate seta ljubov, razbiranje i poddrska.Deteto treba da bide razbrano i slusnato...

ako nekoj treba da se otkaze od nekogo togas roditelite od sebesi...:nenene:
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Во никоја ситуација не би се откажала од моето дете, без разлика во колку тешка ситуација се наоѓам.Нема такво срце за да си дозволам да се откажам од еден дел од мене-детето.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Никогаш не би се откажала.А пред да забремениш треба да го ставиш малку прстот кај главата и да промислиш дали си подготвена да се соочиш со тоа да имаш дете,дали имаш финансии за тоа дали сте подготвени и двајцата и сл.Нема шанси детето да испадне неиспланирано па потоа да дојде до такви ситуации за да се откажеш од него ако се чуваш и внимаваш и тоа го направиш во вистинското време.
 

elencesrce

Love Is In The Air!
Член од
10 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Nemam deca ali koga ke imam vo nikoja situacija ne bi se otkazala od niv decata se najverdnoto nesto vo zivotot na sekoj roditel :)
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
No way...

Не би се откажала у ниеден случај.. само доколку на овој свет е дојдено со силување.. мислам... heloo...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom