Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Те оби4ам до бол. :pos2:


20 месеци е многу сериозно затоа еве ти го локалниов превод: Те сакам.
 
S

stefi

Гостин
Нешто...
не сум романтична и искрено незнам што...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
И шо да кажам. Џабе е се. Знаев дека вака ќе заврши! Се најубаво, упм...
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Сакам да ти кажам дека успеа со неколку (случајни или не) погледи да влезеш во мојата подсвест и со тоа да завладееш со моите соништа и со моите најдлабоки чувства, срцето зборува, не јас. И само јас знам и кајгана. Ти не си ни свесен колку енергија ми пренесе, каква вибрација, која сеуште трепери во мене од последниот пат кога нашите погледи се разминаа, гледајќи се така немо. Се прашувам дали и кај тебе остана дел од мојот копнеж за уште, или само си замислувам и го оставам срцето да гори сонувајќи неопислива, недоречена привлечност . . .
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Машко и женско гледаат во машко.
Женското: Згоден е!
Машкото: Педер е!

Машко и женско гледаат во женско.
Женското: Дебела е!
Машкото: Има големи цицки!
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Длабоко во себе сакам да ти кажам колку ми значиш, но не можам...
Длабоко во себе сакам да ти кажам колку сакам да ни е убаво заедно, но се плашам.
Се плашам од фактот дека глупаво би ја прифатила секоја песна и секој стих кој горам од желба да ти го испеам , од оние песни кои секоја вечер си ги споделуваме , но само преку линк...

Се плашам да не бидам зафркнат повторно, обземен од фактот дека повторно се заљубувам гледам низ прозорот замислен дали и ти го мислиш истото за мене, или сум ти само забава, некаква корист, рамо за утеха (?!) не знам, навистина не знам на што да мислам.
Сепак, како и секогаш јас сум тој што секогаш е зад тебе кога ти требам, а ти ретко за мене кога ми требаш...
Последниве денови, а можеби и недели на некој начин сме одделени, наместо да бидеме поблиски одкако извршивме чекор напред, сепак во вистионскиот однос меѓу нас двајца стагнираме, уназадуваме, иако желбата е тука.

А да...и враќај побрзо на мсн бе у пм! :)
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Како да е важно што мислам јас, што и да кажам нема да промени ништо ти ќе заминеш за еден час.
Извини што не одговарав на твоите повици, не сум во состојба да ти кажам чао, не сакам да ти го слушнам гласот, не сакам да те видам за последен пат...
Ќе ми недостигаш. Не, нема да те чекам да се вратиш затоа што знам дека тоа нема да се случи. Ти немаше храброст да ми го кажеш тоа но зато имаа други.
Среќен ти пат.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Иако очекував цела вечер да ја отепам размислувајќи кај згрешив, заспав ко пензионер после партија шах, во единаесет.
Премногу ти дадов, а почнав да добивам кога веќе скроз ги отворивме картите. Веројатно премногу се опуштивме за да молчиме пред да фатам патот за назад.

.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64

Низ песна... смени си го родот и тоа е тоа :back:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Две дечиња - момче и девојче, седат и плачат..
Минувач ги прашува зашто плачат?

- Девојчето: Ми се скрши куклата..
- Момчето: Зошто моето кукле плаче..
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.729
Поени од реакции
2.389
Едвај чекам да се лижеме, додека надвор ќе биде свежо, месечината ќе не гледа а ѕвездите ќе се смеат.Ватрено ќе биде.:vozbud:
 

CrAzY_BiTcH

Аin't funny?
Член од
1 февруари 2010
Мислења
82
Поени од реакции
6
Го сакам твојот поглед
ги сакам твоите усни
И твојот допир.
Се што сакам си ти и само ти.
Овде си,до мене и ми е убаво.
Те сакам со сета моја душа,со целото мое срце.
И да...очекувам наредниот пат да ми го вратиш лабелото за усни од јагода :pipi:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
ДА, ДА !!!Во право си .... Немам како да се извадам и немам што да кажам. Што би се рекло шах - мат. И се нервирам кога ќе го употребам ова АМА ,ама знаеш која жртва сум и што претрпувам...


 

Kajgana Shop

На врв Bottom