Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
..Еееј и сакам да додадам нешо...Глупо ми е да го изговорам тоа што го направи!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
You are part time lover and a full time friend... :pipi:
:back:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Оди, терај, замини подалеку. !!
На друга планета замини, оди си око да не ти видам.
никогаш повеќе на никој нема да му го отворам срцето, крај е
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Згрешив... И ете, сега јас сум крив. Да можев само тогаш да кажам крај, сега немаше да се превртувам преку глава за да најдам начин како да се среди сето ова што се случува со нас.
Ама ти текнува кога ти кажав дека те сакам. Е, тоа грдо чувство што го имам према тебе ме прави ваков, неспособен да се справам со ситуацијава.
Ќе средат нешто меѓу нас деновиве што следат, или ќе ги поминеме гледајќи се со зајадувачки поглед и немирна совест...

Мислам дека престанувам да те сакам. Полека.... Многу полека, ама сигурно.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Дека те немам видено две Недели.
Вракај се таму кај што те сретнав,на твоето работно место за да не те мавам со ластегарка па ке се чудиш после што ти се случило:icon_lol:

:back:
 
T

TaMчЕ

Гостин
Абе брат ја уше те сакам :| :| :| фра фрау уште те сакааам тралалалалаааал лалалаалал туруруруруур :|
Не ми е арно беееее ахххххххххх тешко е без тебе дефинитивно ...али ае септември ене кај е ваљда ќе си се смириме...ќе оставам до септември за да видам како ќе реагираш 2 месеци без мене..ако преживееме значи можебе еден без друг..али со фактот дека не издржуваме ни една недела без да се чуеме и видиме,се надевам дека во скоро време ќе си се гушкаме пак :pipi::wub:
ТЕ САКААААААААААААААААААААААААААААААААААААМ! НАЈНАЈНАЈАНАЈНАЈМНОГУУ! и сеа тоа и на братучед ти ќе му го кажам :pipi:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Ponekad je zivot samo tren
Zato cuti, nek tisina kaze sve
Jer mi smo dvoje ljudi
Svojeglavi i ludi
Prepusti se
A nek te vetar budi

Olako govorimo sve
Teske reci kasno shvatimo, zar ne
Jer mi smo samo ljudi
Svojeglavi i ludi
Al' ja te ne dam
Jer hocu da te ljubim

Zauvek nije dovoljno
Zauvek, sve bih ponovo
Zauvek i opet malo je
Da sa tobom celi zivot ostanem
Zauvek nije dovoljno
Zauvek sve bih ponovo
Zauvek i opet malo je
Da sa tobom celi zivot ostanem
Ooo--ooo---ooooo

Olako govorimo sve
Teske reci kasno shvatimo, zar ne
Jer mi smo samo ljudi
Svojeglavi i ludi
A ja te ne dam, jer hocu da te ljubim

Zauvek, nije dovoljno
Zauvek, sve bih ponovo
Zauvek, i opet malo je
Da sa tobom celi zivot ostanem
Zauvek . . .

Zauvek nije dovoljno...
Zauvek, sve bih ponovo
Zauvek i opet malo je
Da sa tobom celi zivot ostanem

 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
И нормално... во првиот момент кога ќе почнам да чувствувам нешто спрема некој, истото тоа мора да се распрсне на милион парчиња и да ми се задеси удес. Фала Марфи, напикај си ги законите у гз. :(
 
Член од
2 април 2007
Мислења
96
Поени од реакции
12
Обожавам се што ми пружаш, се топам во твоите пеницилинки , во начинот на кој знаеш да ми ја покажеш твојата страст и да ме излудиш на начин на кој само ти тоа го знаеш....а јас сум тотално опиена од тебе....I love you :pipi:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Love doesn't ask why
It speaks from the heart
And never explains
Don't you know that
Love doesn't think twice
It can come all at once
Or whisper from a distance
 
T

TaMчЕ

Гостин
Читам нагоре и сфаќам дека некако ни е тивко на темава ....јас сум негде на три четири поста погоре..се осеќам ко највечи спамер :pipi:
Ама тоа е морам барем тука да го кажам ова...заедно сме и пресреќна сум поради тоа..иако пред некоја вечер не покажав баш најдобро
Дозволив да ме надвладее нервозата а и стравот...знам знаам се лупа на психа така е ! Али тоа е мало знаеш дека сум таква :/
Ко што сам кажа се што бараш од мене е да бидам искрена и да нема карање.!За искреноста ти кажав дека за се друго сум ама за да ти кажам имиња нема!!! Не сакам да ми се јави некој и да ми каже дека си завршил во некоја болница !!! ненененее нема шанси! А за карањето ... -.-
зааааааааашто сите вие машки не можете да приметите кога и вие грешите :nerv: ....Али окк ајде ќе идеме без карање полека смирено, само ти кажав мора да си вратиш доверба во мене...како што вратив и јас така?Згрешив знам,признавам али не можеш вечно тоа да ми го вадиш на нос! А да и ако продолжиш со навраќање на болни спомени од минато...нема да бидеме савршени пар..ко што сите сметаат дека сме :)
Ти кажав вчера, те сакам повеќе од себе! Правам се за тебе и за ти да бидеш ок, пробај да го сфатиш тоа и да си пронајдеш длабоко во себе дека сето ова е вистина и ќе се врати довербата!
Се гледаме малени вечер!!!Па што сака нека биде!
ТЕ САКА твојот ментиш :) :back:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.654
Поени од реакции
9.891
Јбг,бевме добар пар. Али сеа сме непар.
И ја будала без кондом се акам :(
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.653
Поени од реакции
70.671
Ајмо 8-че :vozbud::vozbud:
Овој пат нема да филозофирам многу. Не е дека немам инспирација ама ако се распишувам, нема да ти биде интересно она што ти го спремам, а и скоро целата енергија ја насочив кон тоа :icon_mrgr
Сега само ќе ти кажам дека те сакам најмногу на целиот свет:back::wub:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
I love you. I'll always will .. i'll always do!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom