Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ааааааааааааааааааааааааа ти го слушнав гласоооооооооооооооооот, ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа не ми се верувааааааааааааааааааааааааа, после 8 месеци, аааа какво изненадување си ми приредил вечерва не можеш ни да замислиш, и како бе сеа да учам КАКО!!!!!!!!!! Сонце прекрасно, срцесто... не ми се верува најпрекрасен си!

Though we'll always be apart
Locked forever in a dream
If I ever love again
Even then, nothing will change
And the taste of you remains
Clinging to Paradise
But as the distance from you grows
All that my heart ever knows
Hunger for your kiss
Longing for your touch
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Нова финта.
На facebook во interested in ставила woman.
Незнаев дека толку ги разочарувам жените со мојот ФЕР и КОРЕКТЕН однос!
Толку разочарувам што поради таквите како мене жените ги мразат мажите.
А што кој кур се гледа (муваш, кратки врски) со други дечковци ма?

Ебати компјутерск0 - чипичан - MTV - турбофолк - капиталистичка - дегенска - редардирана - морнонска генерација.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.300
Поени од реакции
16.365
...многу нешта сакам да ти кажам :back:
 
T

TaMчЕ

Гостин
Имам многу работи да ти кажам..и знам дека е џабе тука да го д*вам така да ..само да добијам шанса да те видам и да збориме у 4 очи ќе си се отворам онака убаво..да видиш колку работи имам за кажување...и се надам дека ќе се опаметиш некад детеееееееееееееееее освестии сееееееееееееееее! :back: anyway те сакам
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Си една и единствена, никад никој нема да сакам ко што те сакам тебе.
Преубава вечер со тебе драга : ) летово е пред нас знам дека ќе имаме уште многу такви и поубави!
И да како беше она
Your love is my drug >.<? :)
Те сакам!
(.) (.)
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Мораш да ме разбериш евентуално....
Сфати дека ти си секое мое објаснување, оправдување, муза и причина. Разбери дека за тебе сум тој шо сум. Таков за да те гушнам или само да сум до тебе ко ќе си разбушавена, наљутена 6 секунди, радосна ради новото моливче или усрамена ко ќе ти се смеам.

Ноел рече најдобро: Times are hard when things have got no meaning.
А моите работи и немаат некое посебно значење при твое отсуство.

Сменат сум на некој чуден начин, не сум имал вакви изливи на емоции пред тебе. Никогаш. Јас мислам, не само сега вечерва, дека ова е нешто посебно... силно. Ти?
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Јас сум тука за да те насмеам повторно
Верувај ми, стравовите остави ги зад себе
тука сум со моите усни кои горат за бакнеж
тоа е за тебе, може да го промени твојот живот.
Јас сум тука за да ти дадам слика,
Да ти помогнам да се насликаат пеперутки во мракот

На небото е испишана една песна која сонува за еден свет за двајца...

И нешто како за крај,

Те уверувам ако постои нешто
што е без сомневање...
тоа се границите кои
љубовта моја ги нема кон тебе.
Те сакам највеќе и не би можел да го замислам денот без тебе..:wub::back:
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
јас имам само ноќва да бидам со него и не знам дали можам да заборавам...

проклето многу сакам да ти се јавам, но не, издржувам некако, не сакам да ти се јавам од таа причина што ти ми се немаш јавено...
глупо ми е, тешко ми е... едноставно се пронаоѓам во секој стих од песнава што ми е на рипит од прееска... :( :( :(

дали може ноќва да ја продолжи
дали може да го задржи
јас имам само ноќва да бидам со него...
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Од секогаш слушав "И јас тебе" ... овие месеци јас сум таа што го кажува ова ама тоа е зашто не стигам прва да го кажам ... многу ми е убаво!
 
D

devojcence

Гостин
znam deka mi rece ne mi pisuvaj povekje, znam deka pravis kiseli faci koga ke me vidis. no sakam da ti kazam nekoj raboti prvo za sebe licno pa posle i za tebe. znaci zgresiv sto se pravev nesto sto ne sum , sakv da ispadnam opustena interesna nesramezliva mislev deka takvi devojcinja sakas i deka taka ke napravam da mi pisuvas viknes na kafe i zgresiv. znaci tolku sum isplasena sto srav mi bese i da ti pisuvam normalno, istreskav trista gluposti sto znaes deka ne gi mislam i sega mi e krvio.zatoa sto nemozam da vikam ne koga e da.sakam da znaes deka seuste ne mi e seedno koga ke te vidam i deka se stresuvam i srcevo mislam deka niz usta ke mi iskoci . i ako sum jas nesto sum ti zgresila nikogas nema da si prostam. sakam da znaes samo deka mnogu mi e krivo i tesko sto ne si dadovme sansa. sto ako? i ako nesto ti znaci mi znacis seuste. :(
 
T

TheJester

Гостин
If you could see it through my eyes
You know I tried to change it all
I've been trying all my life
To stand up every time I fall
If you could see it through my eyes
You see that love will always wait
Somewhere out there is my life....
A new love that comes my way
If you could see it through my eyes
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Во врска со тебе сакам да ти кажам дека дефинитивно можиш да фатиш у п*чку матер!!!Не вредиш ни 1 денар за некој да се грижи за тебе...се што заслужваш е да завршиш како една твоја другарка...Се надевам дека си "среќна" со лугето околу тебе.Среќен нека ти е патот што си го одбрала,само да знајш нема назад од таму!Позз
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Можеби не знам многу работи, уште откривам и разоткривам мистерии, но едно знам - Господ те прати со причина во мојот живот. Те запознав, бев смотана и ништо не приметував, а ти беше упорен...се беше толку кратко и брзо... и моравме да се разделиме... Премногу сме далеку... но, премногу беше силна енергијата меѓу нас. Осеќаш се уште нешто и ти, осеќам и јас...

Има причина зошто се запознавме и зошто сме толку далеку еден од друг...

Можеби во тој период на збунетост и осаменост ми беше потребен ти, за да не престанам да губам надеж и да верувам дека некаде, постојат луѓе кои ќе ме прифатат таква каква што сум и ќе бидат спремни и да ме сакаат...

Ќе те видам пак. Знам. Морам. Морам барем уште еднаш да ги погледнам тие очи и да се изгубам во таа прегратка!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom