Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Се разбудив.
Да, да.. издефинирав зошто бев љубоморна на сопствената другарка во твоја близина. А кога се расчистија работите се смирив.
Хех. :) Silly me. Не знам зошто одбивав да сфатам некои работи порано.
Сега кога гледам дека ќе ми недостигаш ми доаѓа да си се упукам онака. Ми доаѓа да тргнам по тебе. Знам, се сврте тркалото.
Is it worth it now?
Ја имав шансата и не ја искористив. Смотана. -.- Ама не сакам да те загубам никогаш! Тоа ме плаши..
Ќе дефинирам дали е лажна узбуна само утре кога ќе те видам. Е, ако тогаш не почувствувам ништо, значи стварно double fail. Сум се излажала. Ама мислењето за тебе си останува во секој случај. :) Прекрасно суштество, близу совршено. Барем знам дека си искрен. Кај ми беа очите до сега само не знам?!

I like the way you are, I like your honesty, integrity.. It levels me, so please don't ever change
Its just the real things you do, thats why I wanna stick with you.
If I'm with you, then I'm with only you. My loyalty will never, ever change
:)

И јас можам да те слушам со часови како ми збориш додека те гледам како потпивнуваш голтка од кафето :)
Samo pusti neka traje <3 Пријатељска љубав.. мај ес.
Те молам ова да беше нагласеното од посветата.. ne bi dao nasu ljubav da ko balon od sapuna prsne, nema šanse da odustanem od tebe jer je duga noc..

Требаше да ми кажеш дека одиш за да сфатам. :/ Ќе ми фалиш и вака и онака.. ама ќе се снајдам јас да дојдам до тебе.
Мора да смислам нешто за да не те пуштам така.. Еби го твојот другар, бивши ми! -.- Причина плус зашто се воздржував за тебе..
Шо нема да го заборавам, нема. Може и би требало да знаеш за него.. Ма, одамна беше! Ама ако планира да ми ништи планови ќе го запалам жив!
Ајде, пораснавме и двајцата доволно за да глумиме лудило.
Не можам да учам, ејј! Од тебе ! Утре полагам последен интерен од матура и не можам да се сконцентрирам.
Еби и интерен.. Морам да осмислам што ќе правам околу нас :)
 
T

TaMчЕ

Гостин
Осеќаш дека ти вратив тро дупло повеќе од тоа што ти ми го направи мене?? епа јбг таква сум :back: Знам дека ти погазив гордост..машкоста ово оно али ипак...
на крајот секогаш се доаѓа на истото :back::pipi:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
дека си ѓубре.......
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.693
Поени од реакции
13.328
Many days have passed since last time I saw the face of a wounded soul. Hounted by the fears of loving again are just over. Although seldomly I recall my feelings to you, I feel free once again. It simply died. And you were right. It takes time to heal the old wounds,..

By the way... There is a new tale to be told. Hope you like it. I do.
Friends for life...
 
T

theTinule

Гостин
(I miss you miss you)
Hello there, the angel from my nightmare
The shadow in backround of the morgue
The unsespecting victim of darkness in the valley
We can live like Jack and Sally if we want
Where you can always find me
And we'll have Halloween on Christmas
And in the night we'll wish this never ends
We'll wish this never end

Where are you? And I'm so sorry,
I cannot sleep I cannot dream tonight.
I need somebody and always,
This sick strange darkness, comes creeping on so haunting everytime.
And as I stared I counted, the webs from all the spiders,
catching things and eating their insides.
Like indecision to call you,
And hear your voice of treason,
Will you come home and stop this pain tonight,
stop this pain tonight?

Don't waste your time on me your already the voice inside my head (6x)

I miss you miss you (6x)

А ти шо сакаш прави, не ми е гајле.
Среќна сум и вака, just giving love, and not taknig it back.
Толку.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157

The only thing that i want is to be with u and watch the sunrise...:pipi:
И повторно она чувството во 4:44 кога сите спијат (добро речиси сите) кога е тишина и кога се разденува.И јас и ти заедно се шетаме и го посматраме небото како за кратко време менува толку многу бои.Само работите се сменети од минатиот пат кога зјапавме во небото...за среќа се сменија и сега мислам дека нема посреќно суштество од мене.
Thank you:back:
I have a lot of things on my mind that i want to do with u, and a lot of time to spend with you...
 

Lavica***

Good Girl Gone Bad
Член од
23 јуни 2010
Мислења
27
Поени од реакции
8
вајда уште не си свесен што кажа и што направи!!!:nenene:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Ич не мораше да чекам до вечер.. баш ми ја олесни работата. Ма, којзнае дали ќе има "вечер" во твое присуство :)
Нема да речам дека си ѓубре само заради ова.. пријателска љубов рековме! :wink: И глуми лудило пак кога и да ти се присака. Кругот се сврти, да.. но кој рече дека не може уште еднаш?
Биди ми поздравен :) И поздрави се од чувства што ќе го надминат другарствово некад.
Подобро е вака, како и да е. Самопреиспитување - финито.. сега барем сум на чисто. Многу ми треба за да се затрескам толку во некој за да бидам спремна на се, што би рекла другарка ми. А тек сега.. :) По секое "искуство" уште потешко. Не може да се има доверба во такви непредвидливи суштества како вас.. Додека се држиме до пријателство сте совршени.. па така и за ова. Само внимателно.. не се опуштај уште еднаш! You don't mess with a girl like this one. Близу совршен за се друго, но немаш поим од љубов и врски.. ах.. ајде, животот е школо :)
Убав помин и среќен пат!

..и темава нема да ме гледа некое време. Каква љубав, какве пичке материне :)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Јас, хмм...
Имам многу да кажам ама нема да кажам.
Би било убаво, не знам како-а можеби и знам, дали знам тоа не знам. Еден убав сончев ден нешто ќе се случи ама ни тоа не знам што ќе биде ниту кога ќе биде. Молам бога усните да не ти бидат растопени кога ќе...
 
A

ancheto

Гостин
Сакам да ти кажам дека го обожавам тоа што го правиш со моите ноџни(аку е вака ебаниов збор) прстиња.НАЈСЕРИОЗНО!:kesa:
 
В

Вори

Гостин


Volim te djevojcice,dok se nebo zatvara....

Ако случајно се уклучиш на форумов денојве,ти ја посветувам песнава....:pipi:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
..Сакам да ти кажам дека и покрај СЕ.....Уште те сакамм!!:toe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Знаеш што?

Некогаш од обична заебанција почнуваат многу работи..... ај заеби и така не разбираш македонски толку добро : ))))))

Szeretlek <3
 

Kajgana Shop

На врв Bottom