Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Mamumui jebem, mogukje li e covek da dobie simpatija kako u tinejdzerskite godini, ama bas taka da se zaljube kako na 17 godisna vozrast, da merka nekoja cucla podlgo vreme i so sekoe naredno viduvanje da mu stanuva poprivlecna?! :eek:
Tuku na tebe mamu ti jebem cuce, slucajno se "zapozname" , 5 min maabet si napravime, isprati te do doma uste po slucajno uzput, a ni imeto ne mi go kaza! :confused: I bas od togaj sum opet kao tinejdzer :D, mislam te celo vreme :love:

 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Пред некој ден додека го шетав песот, ми текна дека ти го најде на фејсбук на една од страните за вдомување миленици.
Го погалив и сфатив дека сум почнал да го сакам повеќе од тебе.
 
Член од
31 август 2017
Мислења
13
Поени од реакции
47
Кај тебе е сѐ интензивно, и љубовта, и гневот, и омразата. Можам да прифатам дека за тебе јас сум единствен виновник за сѐ, ама не можам да ја прифатам твојата потреба да ме оцрнуваш секаде каде стигнеш. Нема потреба и други да спомнуваш, нашиот однос беше заради нас таков, а не заради некој трет. Не, немав друг, немам друг. Да вложеше толку напор да поправиш нешто кај себе колку што вложи во тоа да ме промениш, може сѐ ќе беше поинаку.
И престани да тропаш глупости, да не почнам и јас, пр. да зборам дека те оставив зошто си импотентен, па да видиме кој е полуд, ти или јас. Мразам кога го вадиш најлошото од мене.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Џабе е се'.. пак те сакам. :love:
За месец мора да се збогуваме и јас навистина незнам што ќе правам понатаму...
Би сакала да ја имам таа среќа, да се свртат некако настаните и да немора да се случува тоа, но моментално се' изгледа неверојатно.:(
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
...дека--------изгорев по тебе,дај ма само малку
- Добро,ама само малку и внимавај така да останам невина.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.663
Тие утра.

Кога во темнината ти се создаваат линии и сенки врз твоето лице за кои секогаш мислам дека се од страв, како твоето лице да ја насетува првата светлина и мисли дека ако повеќе се згужва - потешко ќе се протне светлината, па потешко ќе те разбуди. Така некогаш ми почнува денот. Со грижи. А јас, иако знаејќи дека таа светлина најверојатно го буди третина од населението, сепак се надевам, ако навистина се потрудам и го посакам силно, дека би можел, ако не, барем на малку, да го одоговлечам моментот. Демек ќе се успорат зраците и покасно ќе стигнат до тебе специјално, само затоа што мислам дека јас најмногу го сакам тоа. А мoжеби и успевам.

Тие утра.

Ги мразам бидејќи се чувствувам безпомошен понекогаш не можејќи да те заштитам, а ги обожавам и ми фалат кога ги нема.

А можда, пошо сум више пола година преселен, треба да си стаам ролетни.
 

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
Weekdays apart, weekends together. And it is all coming to an end.
I cant even explain how excited I am for this new chapter together and can’t wait for all those moments spent with you.
Sleepless nights and overslept mornings. Cooking and baking.
Wines and dines.
Laughter and tears.
Hugging and kissing.
Ups and downs. Till eternity! ❤
 
Член од
31 август 2017
Мислења
13
Поени од реакции
47
Ми фалиш.
Ми фалат твоите прсти во мојата коса, твојот бакнеж на око, твојот мирис, твојот шепот, твојот допир.

Ми фали твојата прегратка, толку силна што некогаш помислував дека коските ќе ми ги здробиш, но истовремено толку топла што буквално се топев во неа.

Ми фалат нашите разговори до доцна во ноќта, толку неважни, а доволно важни да ниеден од нас не сака прв да ги затвори очите.

Ми фалат моментите поминати на твоето рамо, кога ти ми ја тргаш косата од лице и дрдориш, а јас те замолкнувам со бакнеж.

Ми фали дури и твоето мрчење, љубомора, твојатата посесивност, твоите драми, испади, зборови што никогаш нема да ти ги заборавам.

Ми фали сѐ, премногу ми фали, но никогаш нема да ти кажам. Така е најдобро.

И кога ме видиш со насмевка нема да дознаеш за стиснатите заби зад неа, стиснати да не дозволат солзите да протечат низ образи. Знаеш, криво ми е што не можев да направам повеќе да се смееш. И наместо тоа, ти го уби духот во мене.

Сакам да си среќен. Многу сакам. Сакам да си ја пронајдеш својата сродна душа, па макар и да е некоја од тие што сега ги шеташ од гнев или инает. Јас очигледно не бев.
Сакам да продолжиш со животот, навистина сакам, но кога за момент помислам дека си го направил тоа, како светот да ми се руши.
Има денови кога помислам 'Готово... помина', но затоа пак ноќите се тука да ме потсетат дека никогаш нема да помине.

Но најдобро е така. Не било судено. Знам колку се нервираш кога речам така. Секогаш ми велеше дека сакам работи на готово, дека не знам да се борам за нив. Факт е дека не знам како. Како да се борам против тебе, за да те добијам тебе? Сакам ли?

Љубовта е нешто што ќе направи да расцветаш, а не да се стопиш како свеќа покрај друг, а јас се топев покрај тебе. И се исплашив. Се исплашив еден ден да не се изгубам сосема. Не ми замерувај. Те сакам.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Многу е лошо чуството кога мислиш дека стварно за некоја си се и сешто и дека стварно те сака, а вистината е дека само си предмет за да го заборави бившиот и да се лечи од раните, погрдо чуство аминн, но само ке кажам кармата е страшна работа кога ке го доживееш тогаш ке се сетиш прво на мене оти сега знам дека не ти чуе
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
29
Поени од реакции
12
Ахх тоа чуство какво е какво кога таа ти е се на тој свет, која е многу близу но, сепак далеку таа за кој си само обичен човек кој успеа да го скрши на милион парчија, која го повреди до дното на душата. Ќе помине ли некогаш болката??
 

Justgirl

Somewhere in the middle.
Член од
22 декември 2017
Мислења
15
Поени од реакции
4
Знаеш, последен пат кога се видовме не сакав да имам ништо со тебе, не сакав да излезам но не можам против моево срце, тоа те сака а исто и разумот, но понекогаш се караат кој да биде прв а кој последен, а до дека тие се караат душата плаче, а јас што да правам само размисливам и одлучувам.
Сакав да ти кажам колку ти е косата мека, рацете колку ти се топли, сакам да ги допирам но не можам и никогаш нема да можам. Знаеш твојот глас ме прави нервозна, толку е мек, понекогсш кога зборуваш мислам лигавеш се, но не ти така зборуваш.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Осеќам дека се заљубив. Whaaaaaa ...

И последната вечер беше магична, и да сакав не можеше подобро да се одигра. Сите кажуваат дека сме многу добар пар, дека си одговараме, кое јас го знам одамна. Оваа година, ти ми ја направи најубава, иако многу тешко ја доживеав на друг план.

На крај, најмногу го памтам твојот бакнеж на мојот врат , и кога проба да ја избришеш трагата, но не ти дозволив. Сакам сите да знаат дека сум со тебе :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom