Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
31 август 2017
Мислења
13
Поени од реакции
47
Сакам да заминам. Сакам веќе извесно време, ама никако да соберам храброст.

Што е ова меѓу нас? Кој би можел да го објасни? Љубов, омраза или ништо од тоа? Што е тоа што не тера да се однесуваме така? Како крвни непријатели постојано се повредуваме и тоа најболно што може. Лаги, премногу лаги, премногу неизвесност, премногу недоверба. Крв од очи ни тече кога сме лути. Страсни во кавгите исто како и во кревет. А само некој час да не сме заедно ужасно си недостигаме. Па ми велиш 'Дојди злато, па макар и да се распердашиме. И кавгите со тебе ми се помили од било што друго'.
И кога си легнам навечер сама и покрај тоа што вријам од бес, не можам да не помислам како си поминал денес на работа, дали си нервозен, дали те боли ногата. А само сакам да ти се обесам на врат, го залепам моево тело до тебе и само те гледам, од очи ти читам колку ме сакаш. Да ти седнам во скут и додека те душкам како кученце ти ми велиш дека и последниот здив би го дал за мене.

И тогаш кога сум сама со солзите, сфаќам колку си ми влегол под кожа, дека ми требаш како воздух, дека без тебе се гушам.

Ама се плашам, премногу се плашам. Се она што мислев дека е лага полека станува вистина и тоа ужасно ме плаши. Што ако си ти навистина спремен да направиш се за мене? Да оставиш се? Не можам толку товар да носам на плеќиве.

Ме притискаш, чувствувам како да немам избор, па најлесно ми е да избегам. Или сум јас толку подготвена да се борам за нас. Можеби си во право кога велиш дека не сум сериозна, дека само сакам да си играм. Ама кавгите...? Да не се чувствата така вистински, ни кавгите нема да се така болни.

Што сме ние и што правиме заедно? Толку ли сме луди, мазохисти или само премногу темпераментни? И можат ли двајца така темпераменти да имаат мирен, хармоничен живот како што посакуваат? Да не знае човек што е потешко, да замине или да живее вака.

Те сакам, премногу те сакам. Но морам да заминам. Премногу сме слични за да останеме заедно. Велиш некогаш правам да леташ во облаци, но знам и подот со тебе да го избришам. А тогаш кога крвариш, завиваш како рането животно не те сакам. Ни себеси не се сакам таква, а правиш да биде така. Морам да заминам, да не биде она find what you love and let it kill you, зошто човек не е жив ако некој духот му го убие. Ти можеш се да направиш за мене, само не и да ме прифатиш таква каква што сум. Ни јас тебе.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Се заљубив во тебе уште првиот пат кога те видов. Што знам, можеби е тоа така бидејки си црна, а можно и да е од тоа што си германка. Да не сакав јас татко ми ќе се заебеше и ќе го земеше тоа Реното и ти немаше да бидеш моја. Како и да е, повторно не си моја, на татко ми си, а тој не сака да те дели со мене, ќе сум те искршел. Се надевам дека еден ден ќе пушти срце и ќе ми дозволи да се шетам со тебе секој ден, а не како сега на пет минути, и тоа еднаш неделно. Засекогаш во моето срце, татков Пасату.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Да знаеш колку сакам да те видам денес, посебно денес на 23ти и да ти го дадам тоа што го правев вчера, а за денов се радував речиси цела недела и на крај бум...тикви.
Не сакам да го куцам ова и да седам тука, сакам да те видам, разбираш ли.
 
Член од
31 август 2017
Мислења
13
Поени од реакции
47
Би ти рекла дека си кретен, идиот да не знаев каква битка водиш во себе, да не знаев дека ова е еден очаен ама сосема погрешен обид да ми покажеш колку ти значам. 'Мажиште' што не знае достоинствено да се носи со крајот. Не, не е ова момент за кој велиш кога сакаш да повредиш некој, сакаш тоа добро да го направиш. Ова е крик на ранет маж кој никогаш не се обиде да ме разбере. Не си ја погани устата, само замолчи и ќе чуеш како се крши срцево на милион парчиња, к'о да е од стакло.

https://youtu.be/gnZgNYoZkeU

Тажно беше нели? Фалев нели? Навикни се љубави.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Не ни е пишано бе љубави, шо да праам.
Плус ти пре сакаш да си несреќна али у право, него да признаеш дека грешиш и да си хепи.

This could be us, but...

 
Член од
23 август 2013
Мислења
296
Поени од реакции
640
Три години и више како машко не ме расплакало.
Ти успеа, гомце едно.
Ако, ќе ти вратам.
Ама не сеа, кога ќе заборавиш на дешавкава, тогаш.
Како си ме изнервирал, значи, па уште и си се оправда. :mad:
Ако. Ако. Аманет од мене, само ќерки да имаш.
Да ти се плукнам во играчот, да ти се плукнам.
Мене више ми лежи stealth mode, што не е мање опасно.
Ај тебе знам што ќе ти направам, ама јас со паметов што да правам, кога знам дека уште сабајле ќе забраам дека сум ти била некад љута.
Ќе се дринкнев мајселф ту слип, ама сутра ме посо чека.
Јбг.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Можда некогаш знаев да делувам посесивно и да бранам работи, да сум крив ама светот на дланка ти го давав...... Ѕведа да побараше ќе ти симнав...Сакам да ти кажам дека те сакав и уште те сакам и дека сакам да си најсреќната особа на светот...Ова нема да го видиш нити ќе знајш дека е пишано иако тие речено милиони пати...Те премолив за 2ра шанса не ја добив, се надевам никогаш нема да молиш а ако некогаш дојди до то да ти дат и да не се осеќаш ко јас...Мене остај ме и да изгорам сакам ти да си среќна...Мн ама мн е лошо кога ќе згрешиш и кога ќе знајш дека барем во 80% од грешките се твој....

Некои луе едноставно се свеќи и треба да изгорат за да им го осветлат патот на другите кон нешто подобро, јас изгледа сум тоа во случајот само шо јас те изгорив неколку пати...Никогаш не те изневерив, никогаш не те излажав само сакав да бидам со тебе колку шо можам пособено последниот период кога гледав дека заладваш...Ти си прилика која не се пропушта милион пати ти кажав ама за жал и јас те пропуштив...Учен сум вака јас, само овај пат сум крив и тоа ме изеде....Тој шо ќе е со тебе само сакам да те сакам барем колку јас шо те сакам и дај боже ако е можно поќе, да ти го дај светот на дланка цел, сите звезди да ти ги симни. Другарките да ти го сакат, да не ти брани некој работи иако стално попуштав. ДА не се плаши како јас шо се плашев да не те изгубам и те изгубив...Да не дозволи капка да падни на тебе како јас шо не дозволив, да не дозволи капка од очите да ти капни а јас дозволив, се надевам кога ќе слика свадба дека и тој ќе те замислува до себе и дека вие ќе сте и ќе завршите како зетот и невестата, дека ќе ти се јавува како јас, дека се ќе остај кога ќе ти биди потребен како јас и повеќе... И се надевам дека ако некогаш те расплачи или изневери дека бог ќе врати... Уште ме сечат зборојте те премолив од на колена до на секој можен начин ..... Знам дека не сум само јас крив дека на почеток и ти претера во дадени ситуаци...Ама јас побудалив на крај....Едно знај и запамти и се надевам некако овие зборој ќе стигнат до тебе некако сакам да стигнат да ги дознајш....запамети

I'll always be your angel, even thou I've lost my mind....
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Идеалнен ден за пижами, спиење до касно или цел ден, за гушкање, листата на филмови што си ја направивме, за храна под прекривач и се останато што обично го правиме заедно. Ден за повторување.. а и двајцата имаме неоправдан.
Сакам да ги прескокнам овие денови во кои треба да чекам, да те мислам, да мечтаам ете вака. :cautious:
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
50
Поени од реакции
42
EХХХ Вчера вечер јадов корпа од девојката што ја сакам...Не ме сака што можам да променам? Еве цел ден сум скршен ама сепак по некое време ќе помини знам... Тааа уште 1000 корпи нека ми дае јас пакк пакк пакк и пакк ќе ја сакам и не се одкажувам макар и животот да ми помини... Иначе да ти ебам животот беден, немаш љубов немаш ништо.

Sent from my F3311 using Tapatalk
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Mesec vreme bez tebe, bez licnosta koja sto na pocetokot od vrskata do daden period me pravese bezuslovno sreken i gord sto te imam do sebe, no kako sto velat, se sto e ubavo kratko trae. A taka i ti, si go pokaza tvoeto vistinsko lice pa so toa i vsusnost stavi kraj na nasata vrska. Mi se dopadna ovoj pat sto me poslusa i razbra deka definitivno e kraj.
Se osekam mnogu slobodno i srekno, i za kraj prasanjeto:
Sto ke bese, ako bese?
Konecno mozam da vidam utro i ispolnet den so pozitivna energija i pozitivni lugje okolu mene.
Te nema poveke vo moite misli, i ne mi e ni malku maka i griza za toa.
 
Член од
31 август 2017
Мислења
13
Поени од реакции
47
Ме прашуваш што сакам. Сакам да ти се обесам на врат и не ти дадам воздух да си земеш. Сакам да ги свиткам нозете околу половина и ти се стопам во прегратка додека ти ги гризам усните.Сакам да се стуткам под ќебе со тебе додека гледаш серија. И утакмица ќе ти простам ако не скокаш многу и не ми ја поместуваш главата од твојот скут:D. И уште милион мали, ситни работи што не прават среќни сакам ама...

-Дојдов да си ги земам работите.

Ме посматраш немо додека шетам низ стан и собирам се што е мое.
Всушност ништо од тоа не ми треба, дојдов само да видам како си.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom