Ви се случила некоја натприродна работа?

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од gerard, 6 јуни 2005.

 1. burn84

  burn84 Говорете Македонски

  Член од:
  4 февруари 2006
  Мислења:
  6.539
  Допаѓања:
  1.467
  Мали, не кењај зашо не го знаеш муабетот од претходно. Они мене на друга тема почнаа да ме замараат и тоа продолжи овде.
  Не си пикај во туѓи муабети и глеј си работа, цело време самопук во колено си праеш.

  ...а сеа и ти почна да умараш, затоа жити тетка олабај ме и доста тераш офтопик на темава.

  p.s: болдираниот дел, тоа не се однесуеше на тебе...чао
   
 2. dARK_ElementaL

  dARK_ElementaL Мрачен Паладин

  Член од:
  21 август 2017
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  184
  Ок нема да ви се мешам у муабетот штом не се однесуваше на мене. Позз

  Sent from my SM-G318H using Tapatalk
   
  На redfogv му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.156
  Допаѓања:
  4.808

  Изгледај го ова, можи ќе фатиш марифет да го решиш проблемот :D
   
  На k0k014, TheStarOfKutles и redfogv им се допаѓа ова.
 4. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  846
  Допаѓања:
  315
  Mozebi kje fati. :pos::pos::pos::pos::pos:
   
 5. dARK_ElementaL

  dARK_ElementaL Мрачен Паладин

  Член од:
  21 август 2017
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  184
  Нели имаше и една со Нави ваква драма. Со тие трите жени шо убиваат мајки и нивните деца

  Sent from my SM-G318H using Tapatalk
   
 6. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  846
  Допаѓања:
  315
  Srekja shto e izmislica. No,sepak e jezivo.
   
 7. OMG!!

  OMG!! Пилот

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  1.725
  Допаѓања:
  720
  kollku prodavas toj stan ?ja zhivim u bllizina sigurno komsii sme ako nee mnogu skapo ke go kupuvam za moj vtori bratucet mu treba da zhivi so negova famillija
   
 8. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.248
  Допаѓања:
  4.605
  Решив да ја скратам дискусијава и да ви дадам уште малку материјал за сеир на моја сметка. Brace yourself, мистеријата е разрешена :)

  Вечерва решив конечно да го прашам комшијата до мене дали има слушнато дека нешто горе на кров се случува вечерно време. Ме погледна во очи, во секој момент спремен да прсне од смеа ( подоцна се испостави дека од мака) и ми вели дека со години мака си мачи со истата работа. Вели не само он, туку и комшиите од подолниот спрат и од другата вертикала го приметиле истото. Значи веќе имало дебата за тоа меѓу комшиите, само јас не сум знаел за тоа :)

  Имено, под него во станот живеат Индијанци. Големиот поглавар има 4 мали Индијанчиња, три сина и една ќерка. Едниот син е осмо одделение, вториот шесто, третиот петто. Два сина тренирале џудо, третиот карате и дечкиве редовно си прават тренинг во станот (едната соба дури била пренаменета за тоа, со поставен посебен под за џудо, не ми текнува како се викаше тоа). Да, во ниедно време, навечер. Работата стигнала и до полиција викање, но залудно и вели се откажал веќе.

  Вели дека ништо не е чудно што се слуша како да доаѓа од горе, од заедничка тераса, затоа што зградата е доста акустична и звукот се пренесува преку ѕидот. Вели да пробам дома да ги затворам сите прозори и некој да се качи горе- за да се уверам, вели се се слуша, дури и бастунот од татко му го слушал кога се качувал стариот горе понекогаш. Во право беше @lazar31.

  Ај сеа можете да ме реметите :icon_lol:
   
  Последно уредено: 12 октомври 2017
  На TheStarOfKutles, Dr. Wish, Daedalus и уште 6 други им се допаѓа ова.
 9. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.156
  Допаѓања:
  4.808
  Утре чекаме нова сезона на серијалов „Мистериозни шумови на кровот“, првава сезона ти помина добро, испишани неколку страни, е сега имам забелешка околу крајот, го скрати премногу и апла мејнстрим изговор беше ова, барем во стил на фајнал дестинејшн да напраеше некоја фора ;)
   
 10. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.248
  Допаѓања:
  4.605
  Ме заболе ти што си мислиш околу ова, ја не се заебавам.
   
 11. dARK_ElementaL

  dARK_ElementaL Мрачен Паладин

  Член од:
  21 август 2017
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  184
  Има логика ова. Тие двата сина шо тренираат џудо кога се трескаат од земја можно е тоа да прави јак звук. Имав едно време јас аикидо тренирано. Имавме и ние техники со трескања од земја и така појаки звуци правеа.

  Зашо да те реметиме. Мене воопшто не ми беше смешно ова.

  Sent from my SM-G318H using Tapatalk
   
 12. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.838
  Допаѓања:
  12.641
  Лажеш! Ова само колку да не дојдеме. :(
   
  Dr. Wish, Sungerot Bob, Scirea и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  22.091
  Допаѓања:
  26.263
  Па првиот одговор што ти го дадов ја содржеше таа опција:
   
  На Solaire of Astora му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Con Artist

  Con Artist the man with the key

  Член од:
  1 мај 2012
  Мислења:
  3.146
  Допаѓања:
  7.161
  Е јеби га, такви времиња дојдоа. Некој стварно да има сериозен проблем, пред умирање да е човек, ако побара помош на форум веднаш ќе го направат трол со дупли акаунт, а не пак да сподели искуство со бабароги. :D
   
  На TheStarOfKutles и dARK_ElementaL им се допаѓа ова.
 15. dARK_ElementaL

  dARK_ElementaL Мрачен Паладин

  Член од:
  21 август 2017
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  184
  Шо знам. Мене не ми беше језиво. Интересна ми беше. Имаше и комични сцени.

  Sent from my SM-G318H using Tapatalk
   
  На redfogv му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: