Ви се случила некоја натприродна работа?

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Шо знам. Мене не ми беше језиво. Интересна ми беше. Имаше и комични сцени.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
E,da.Imashe nekoi narodni prikazni koi bea mnogu komicni.Samoto raskazuvanje na takvi prikazni,pa i onie shto se jezivi,bilo nacin na koj starite gi ucele mladite da bidat vnimatelni vo zivotot.Ima neshta so koi covekot ne treba da si igra.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
E,da.Imashe nekoi narodni prikazni koi bea mnogu komicni.Samoto raskazuvanje na takvi prikazni,pa i onie shto se jezivi,bilo nacin na koj starite gi ucele mladite da bidat vnimatelni vo zivotot.Ima neshta so koi covekot ne treba da si igra.
Баш јас со такви нешта сакам да си играм. Како што кажа претходно Con Artist сонот на секој атеист и скептик. Добро може не на секој, ама мене ми спаѓа во најголемите сонови. Наместо да му се плашам ќе почнам да му тролам нешо. Ќе го живцирам макар и да ме мачи.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Баш јас со такви нешта сакам да си играм. Како што кажа претходно Con Artist сонот на секој атеист и скептик. Добро може не на секој, ама мене ми спаѓа во најголемите сонови. Наместо да му се плашам ќе почнам да му тролам нешо. Ќе го живцирам макар и да ме мачи.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
Da,cesto e podobro covek da se bori,otkolku da bega. :)
A,i,sekako imash pravo da macish nekogo ako toj prv pocnal da te maci tebe. ;):pos:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.228
Поени од реакции
78.826
Баш јас со такви нешта сакам да си играм. Како што кажа претходно Con Artist сонот на секој атеист и скептик. Добро може не на секој, ама мене ми спаѓа во најголемите сонови. Наместо да му се плашам ќе почнам да му тролам нешо. Ќе го живцирам макар и да ме мачи.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
:facepalm:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.903
Поени од реакции
17.553
Решив да ја скратам дискусијава и да ви дадам уште малку материјал за сеир на моја сметка. Brace yourself, мистеријата е разрешена :)

Вечерва решив конечно да го прашам комшијата до мене дали има слушнато дека нешто горе на кров се случува вечерно време. Ме погледна во очи, во секој момент спремен да прсне од смеа ( подоцна се испостави дека од мака) и ми вели дека со години мака си мачи со истата работа. Вели не само он, туку и комшиите од подолниот спрат и од другата вертикала го приметиле истото. Значи веќе имало дебата за тоа меѓу комшиите, само јас не сум знаел за тоа :)

Имено, под него во станот живеат Индијанци. Големиот поглавар има 4 мали Индијанчиња, три сина и една ќерка. Едниот син е осмо одделение, вториот шесто, третиот петто. Два сина тренирале џудо, третиот карате и дечкиве редовно си прават тренинг во станот (едната соба дури била пренаменета за тоа, со поставен посебен под за џудо, не ми текнува како се викаше тоа). Да, во ниедно време, навечер. Работата стигнала и до полиција викање, но залудно и вели се откажал веќе.

Вели дека ништо не е чудно што се слуша како да доаѓа од горе, од заедничка тераса, затоа што зградата е доста акустична и звукот се пренесува преку ѕидот. Вели да пробам дома да ги затворам сите прозори и некој да се качи горе- за да се уверам, вели се се слуша, дури и бастунот од татко му го слушал кога се качувал стариот горе понекогаш. Во право беше @lazar31.

Ај сеа можете да ме реметите :icon_lol:
Добро ја барем погодив дека индијаници се у прашање.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
И не им пречи на моиве, спијат, не ги буди, обично е краткотрајно по неколку секунди, па нема ништо, па пак неколку пати ќе зачука, па ќе престане... И така неколку пати:)
Два сина тренирале џудо, третиот карате и дечкиве редовно си прават тренинг во станот (едната соба дури била пренаменета за тоа, со поставен посебен под за џудо, не ми текнува како се викаше тоа). Да, во ниедно време, навечер. Работата стигнала и до полиција викање, но залудно и вели се откажал веќе.
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
Имено, под него во станот живеат Индијанци. Големиот поглавар има 4 мали Индијанчиња, три сина и една ќерка. Едниот син е осмо одделение, вториот шесто, третиот петто. Два сина тренирале џудо, третиот карате и дечкиве редовно си прават тренинг во станот (едната соба дури била пренаменета за тоа, со поставен посебен под за џудо, не ми текнува како се викаше тоа). Да, во ниедно време, навечер. Работата стигнала и до полиција викање, но залудно и вели се откажал веќе.


 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Во Фонтана кафичот кај Мавровка, два пати се поместуваат предмети пред мене. Првиот пат чаша со вода, стоеше на среде маса и наеднаш почна бавно да се движи кон работ на масата. За да не падне ја фатив у рака. Буквално занемевме и јас и колегата. Беше среде бел ден, топло, сонце, студенти, гужва... Па не осетив некој голем страв. После месец дена, исто во Фонтана додека пиев кафе, два пати се помести пепељарата.

Може не е нешто натприродно, ама ете мене ми е несекојдневно и невообичаено.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Во Фонтана кафичот кај Мавровка, два пати се поместуваат предмети пред мене. Првиот пат чаша со вода, стоеше на среде маса и наеднаш почна бавно да се движи кон работ на масата. За да не падне ја фатив у рака. Буквално занемевме и јас и колегата. Беше среде бел ден, топло, сонце, студенти, гужва... Па не осетив некој голем страв. После месец дена, исто во Фонтана додека пиев кафе, два пати се помести пепељарата.

Може не е нешто натприродно, ама ете мене ми е несекојдневно и невообичаено.
1. Дали само на твојата маса се десило тоа?
2. Дали после месец дена пак на истата маса си седел?
3. Имаше ли музика со бас макар и да не била гласна?
4. Се консултираше со келнерите шанкерите газдите дали и претходно имало нешто такво?

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
1. Дали само на твојата маса се десило тоа?
2. Дали после месец дена пак на истата маса си седел?
3. Имаше ли музика со бас макар и да не била гласна?
4. Се консултираше со келнерите шанкерите газдите дали и претходно имало нешто такво?

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
Не сум разговарала со никој од персоналот за ова. Инаку, немаше музика со бас. И се случи на две различни маси. Тоа со чашата беше горе на тарасата од Фонтана, а тоа со пепељарата во најдолниот дел од Фонтана, кај што се тоалетите.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Не сум разговарала со никој од персоналот за ова. Инаку, немаше музика со бас. И се случи на две различни маси. Тоа со чашата беше горе на тарасата од Фонтана, а тоа со пепељарата во најдолниот дел од Фонтана, кај што се тоалетите.
Ако уште еднаш ти се случи прашај ги вработените или ако имаш познаник/ка, а бил/а таму претходно прашај го/ја дали имало и претходно некои такви случувања(освен колегата со кого си била).

А камери имаат таму? (за да не им падне чудно на вработените ако ги прашаш).

Сега да ти кажам право ми се јави желба да го посетам кафичов.



Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Ако уште еднаш ти се случи прашај ги вработените или ако имаш познаник/ка, а бил/а таму претходно прашај го/ја дали имало и претходно некои такви случувања(освен колегата со кого си била).

А камери имаат таму? (за да не им падне чудно на вработените ако ги прашаш).

Сега да ти кажам право ми се јави желба да го посетам кафичов.



Sent from my SM-G318H using Tapatalk
Ова беше пред 2-3 години додека уште студирав. Првиот пат бев со колега од факс, вториот пат со другарка, значи и они видоа, не може да ми се причинило.

Инаку, седев во кафичот некогаш и по 3 пати у ден, 4 години по ред, студент ете. А ова се деси само два пати. Камери не знам дали има, али не ми ни текнало да им барам снимки или да ги гњавам за ова. :rolleyes:
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Ова беше пред 2-3 години додека уште студирав. Првиот пат бев со колега од факс, вториот пат со другарка, значи и они видоа, не може да ми се причинило.

Инаку, седев во кафичот некогаш и по 3 пати у ден, 4 години по ред, студент ете. А ова се деси само два пати. Камери не знам дали има, али не ми ни текнало да им барам снимки или да ги гњавам за ова. :rolleyes:
Имав гледано на тв за една теорија дека такви поместувања на предмети било од енергијата што зрачи од електричните апарати. Ама во моментов не ми е логична теоријава зашто чашата не би била до толку лесна за да се помести.

А дали имаш приметено и на други места нешто слично или беше исклучиво во кафичот?



Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom