Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Имав гледано на тв за една теорија дека такви поместувања на предмети било од енергијата што зрачи од електричните апарати. Ама во моментов не ми е логична теоријава зашто чашата не би била до толку лесна за да се помести.

А дали имаш приметено и на други места нешто слично или беше исклучиво во кафичот?



Sent from my SM-G318H using Tapatalk
Не. Само во Фонтана.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.380
Седам на работа со колега и ручаме. Правиме муабет за духови, гробишта, паѓаат заебанции, спрдња... Наеднаш ни се уклучува микробрановата печка и две минути си загрева напразно. Се погледнуваме, се смееме и заклучуваме дека има некоја грешка со струјата. Завршуваме со јадење, овој станува и ме прашува дали сакам чај, одговарам потврдно и додека човеков се упатува кон апаратот за загревање на вода, апаратов се уклучува сам(копчето на него се притисна само).
Инаку работиме во објект каде умирале, умираат и ќе умираат илјадници лица.
Ама не, ќе најдам логично објаснување. Кога се работи за технологија, не препишувам грешка на некакви виши сили.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Седам на работа со колега и ручаме. Правиме муабет за духови, гробишта, паѓаат заебанции, спрдња... Наеднаш ни се уклучува микробрановата печка и две минути си загрева напразно. Се погледнуваме, се смееме и заклучуваме дека има некоја грешка со струјата. Завршуваме со јадење, овој станува и ме прашува дали сакам чај, одговарам потврдно и додека човеков се упатува кон апаратот за загревање на вода, апаратов се уклучува сам(копчето на него се притисна само).
Инаку работиме во објект каде умирале, умираат и ќе умираат илјадници лица.
Ама не, ќе најдам логично објаснување. Кога се работи за технологија, не препишувам грешка на некакви виши сили.
Koлку време работиш баш таму и колку пати до сега се има дешавано истово (укључување на апарати сами од себе)?
Инаку, само-уклучување на електрични апарати (тука стави акцент на струјни прекидачи) е една од најчестите карактеристики на таканаречените полтергејст феномени. Само што не се сведува само на тоа.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.380
Koлку време работиш баш таму и колку пати до сега се има дешавано истово (укључување на апарати сами од себе)?
Инаку, само-уклучување на електрични апарати (тука стави акцент на струјни прекидачи) е една од најчестите карактеристики на таканаречените полтергејст феномени. Само што не се сведува само на тоа.
Повеќе од една година и досега се нема случено, со исклучок еднаш кога сакав да сварам чај со ист таков апарат, бев во кујна, излегов и кога се вратив апаратот беше уклучен, водата вриеше.... Само што за ова не сум сигурна, голема е веројатноста јас да го имав уклучено пред да излезам од кујната, а да не се сеќавам.
Полтергејст?
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Седам на работа со колега и ручаме. Правиме муабет за духови, гробишта, паѓаат заебанции, спрдња... Наеднаш ни се уклучува микробрановата печка и две минути си загрева напразно. Се погледнуваме, се смееме и заклучуваме дека има некоја грешка со струјата. Завршуваме со јадење, овој станува и ме прашува дали сакам чај, одговарам потврдно и додека човеков се упатува кон апаратот за загревање на вода, апаратов се уклучува сам(копчето на него се притисна само).
Инаку работиме во објект каде умирале, умираат и ќе умираат илјадници лица.
Ама не, ќе најдам логично објаснување. Кога се работи за технологија, не препишувам грешка на некакви виши сили.
Slusaj ima i drugi nacini kako da ne viknes da doeme kaj tebe...nemora vaka!
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Ne biva vaka.Treba da se dogovorime da se sobereme i da pojdeme na mestata kade shto se slucuvaat cudni raboti,nie Skopjanite vo Skopje,a ostanatite vo drugite gradovi,sekoj vo svojot grad kade shto ima neshto nevoobicaeno. :pos:
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Ne biva vaka.Treba da se dogovorime da se sobereme i da pojdeme na mestata kade shto se slucuvaat cudni raboti,nie Skopjanite vo Skopje,a ostanatite vo drugite gradovi,sekoj vo svojot grad kade shto ima neshto nevoobicaeno. :pos:
Мене имај ме секогаш на ум за вакви договори. Ако треба и надвор од Скопје одам.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Mene seuste Sleep Paralyses mi e natprirodna rabota koj sto saka neka kaze pred nekolku veceri pak go doziveav.
Anksioznost, presek u petta faza na sonot (Rapid Eye Movement) ova ona.. ni psihijatrive ne mozat tacno da definiraat sto e.
 
D

Daedalus

Гостин
Седам на работа со колега и ручаме. Правиме муабет за духови, гробишта, паѓаат заебанции, спрдња... Наеднаш ни се уклучува микробрановата печка и две минути си загрева напразно. Се погледнуваме, се смееме и заклучуваме дека има некоја грешка со струјата. Завршуваме со јадење, овој станува и ме прашува дали сакам чај, одговарам потврдно и додека човеков се упатува кон апаратот за загревање на вода, апаратов се уклучува сам(копчето на него се притисна само).
Инаку работиме во објект каде умирале, умираат и ќе умираат илјадници лица.
Ама не, ќе најдам логично објаснување. Кога се работи за технологија, не препишувам грешка на некакви виши сили.
@Shahbaz смислил некоја нова технологија за невидлива наметка и те трола.
Не ти е чудно што додека се бањаш, осеќаш цврста патрицијска невидлива рака која си поигрува со твоите газни обравчиња?
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Повеќе од една година и досега се нема случено, со исклучок еднаш кога сакав да сварам чај со ист таков апарат, бев во кујна, излегов и кога се вратив апаратот беше уклучен, водата вриеше.... Само што за ова не сум сигурна, голема е веројатноста јас да го имав уклучено пред да излезам од кујната, а да не се сеќавам.
Полтергејст?
Можно е да го имаш уклучено. И мене ми се случувало така да заборавам у брзање и отпосле да се сетам.

Полтергејст. Зборот е од германскиот јазик(poltern-прави звук и geist-дух). Тоа во фолклорот е познато како натприроден ентитет кој има способност за телекинеза. Придвижување предмети, мебел, такви ствари и правење звуци како удирање врата му припишуваат нему.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom