Ви се случила некоја натприродна работа?

D

Daedalus

Гостин
Јас мислам дека ти си претпоставуваш дека со Сунѓерот Боб пишуваш :cautious:

Инаку, шала на страна, поканата си стои, земи све што имаш.[DOUBLEPOST=1507804974][/DOUBLEPOST]
Не, чим се мајтапиш мислам дека не си доволно сериозен за ваква работа. Како да се потпреме на несериозна особа?
Лошо ди сфатил. Не те заебавам ја, туку се заебавам.
А @Beric Dondarrion гимна да јаде. Иам долгогодишно искуство со Фифа 2002, у маало сите ги плескав. Е сеа сум за'рѓал, 15 години не сум играл тоа, сеа играм стриктно строго интелектуални игри ко „Shadowrun", фудбал е за плебови.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Шо бе гимна да јаде, гарант поима немаш.
Пред петнаес години?
Кај тебе у маало?
Е со кој бе си играл пред 15 години тамо у Кандахар фудбалче?
Со Ал-Завахири?
 
D

Daedalus

Гостин
Шо бе гимна да јаде, гарант поима немаш.
Неам, вистина гавариш. XD[DOUBLEPOST=1507810332][/DOUBLEPOST]
Шо бе гимна да јаде, гарант поима немаш.
Пред петнаес години?
Кај тебе у маало?
Е со кој бе си играл пред 15 години тамо у Кандахар фудбалче?
Со Ал-Завахири?
Еј, Адем и Астрит, добро играа.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.678
Не ме читате убаво, претпоставувам. Плочата е доволно дебела што го изолира звукот кога луѓе се движат горе (нормално кога се движат, за трчање поима немам, не па птици да се слушаат) .
Разбирам ја зашо на мајтап ја свртивте, можда и ја истото би го праел. Стојам на тоа ако има доволно храбар доброволец да преноќи една вечер кај мене, ќе направиме нешто, сонка, ФИФА, не е проблем.
Еве може @Daedalus , и така мислам дека не живее многу далеку од мене.
Бетонската плоча и не е некој изолатор на звук. Качи се таму и разгледај убаво дали има гнезда од птици односно можеш и преку ден да ги видеш како влегуваат и излегуваат. Наслушни убаво и преку ден, сигурно ке ги слушнеш истите тропања. Се слуша како се движат и како колват со клуновите. Имам јас викендица на која пак таванот на катот не и е плоча туку трска која е малтерисана. Активностите на птиците кои ги има на таванот се слушаат како во хорор филм. Мене ми е грев и не ги бркам. Кога татко ми ке отиде таму и ке им се качи.... неколку месеци нема ,,натприродни активности,,. Провери убаво. Ако преку ден неможеш да видиш ништо тогаш качи се веднаш кога има тропање и ке видиш во што е финтата....
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Лошо ди сфатил. Не те заебавам ја, туку се заебавам.
А @Beric Dondarrion гимна да јаде. Иам долгогодишно искуство, у маало сите ги плескав. Е сеа сум за'рѓал, 15 години не сум
Jas sum siguren deka eventov ke vrodi plod....e sea dali ljuboven ili viral ostanuva misterija! U sekoj slucaj vi pruzam silna pod`drska!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Бетонската плоча и не е некој изолатор на звук. Качи се таму и разгледај убаво дали има гнезда од птици односно можеш и преку ден да ги видеш како влегуваат и излегуваат. Наслушни убаво и преку ден, сигурно ке ги слушнеш истите тропања. Се слуша како се движат и како колват со клуновите. Имам јас викендица на која пак таванот на катот не и е плоча туку трска која е малтерисана. Активностите на птиците кои ги има на таванот се слушаат како во хорор филм. Мене ми е грев и не ги бркам. Кога татко ми ке отиде таму и ке им се качи.... неколку месеци нема ,,натприродни активности,,. Провери убаво. Ако преку ден неможеш да видиш ништо тогаш качи се веднаш кога има тропање и ке видиш во што е финтата....
Се слуша како да се преместуваат тешки предмети. Се осеќа вибрација по ѕидовите. Некогаш се слуша како некој да удира во ѕидот. Силни, тапи рамномерни удари. Се слуша понекогаш како некој да трча, со тешки чекори. Кога има луѓе преку ден, не се слуша кога се движат, нема никакви звуци.
Како што пишав:

Не ме читате убаво, претпоставувам.
[DOUBLEPOST=1507825205][/DOUBLEPOST]
Не, и не ме интересира...и да имавте живот немаше да висите тука.
чао
Ти би имал живот нешто над тебе кај што живееш да тропа касно навечер ?
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Како што пишав:

[DOUBLEPOST=1507825205][/DOUBLEPOST]
Ти би имал живот нешто над тебе кај што живееш да тропа касно навечер ?
Убав начин да смениш тема...иначе, истрипани ствари, бегам од тоа, а јебано ме интересира и сум имал обиди да седам во такви куќи.
Баш еднаш со форумџии отидовме во куќа во Битола, ама за жал се очукавме и само метал и транс слушавме место духови на крај.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Па ти ако имаш живот шо висиш тука? Шо уопште си зачленет на форумов?

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
Пошо ја сум на форумов уште од сами почетоци и ќе праам шо сакам, глеј си работа не умарај. Офтопик си целиот...
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Пошо ја сум на форумов уште од сами почетоци и ќе праам шо сакам, глеј си работа не умарај. Офтопик си целиот...
Па ти почна да умараш бе. Ти рече ако сме имале живот немало да висиме овде. Шо ти е гајле тебе кој каде виси. Шо ти е гајле кој каков живот има. Ете и ние прајме шо сакаме.


Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom