Верувате ли во Господ? Дали постои?

Veruvam Li Jas Vo Gospod ???


  • Вкупно гласачи
    994

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Викторгг напиша:
[едитирано од модератор]... Ти верувај, а кој може да ти суди ќе видиш кога ќе се најдеш во темна уличка во црнечко гето во 2 часот навечер кога некој им ја украл дрогата на комшиите...:zlo:
Море тебе алал нека ти е шо да ти речам ... Ти ако не верваш во господ твој проблем и шо знајш прај , мене само тој можи да ми суди никој друг .... [едитирано од модератор. Пожелно е да се внимава при изборот на зборови!]
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Верувам зашто мислам дека има нешто горе што следи се што се случува околу нас
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
KaPsa напиша:
мене само тој можи да ми суди никој друг .... [едитирано од модератор. Пожелно е да се внимава при изборот на зборови!]
Е тогаш и јас ќе станам религиозен,:se_ molam ќе почнам да се молам веднаш. А ако бидеме заедно во таа ситуација, ти викам, ќе видиш кој друг освен господ може да ти суди... :poss:
 

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Важи бе , ќе се најдиме заедно во таква ситуација и ќе видиме кој можи друг да ми суди ... Ти само смеј се и така продолжи ....
 

"Свршаваат само што ќе ме погледнат"

...а плус имам опасна техника
Член од
17 февруари 2007
Мислења
102
Поени од реакции
1
Што мислам за господ? Мислам дека не постои а баш би сакал да го има. Претставата за Господ кај секој од нас е всушност претставата за нашиот татко како сме го доживувале во детството. Затоа и сите си го преставуваат како машко а не женско суштество. Можам да пишувам до сабајле за тоа зашто мислам дека господ не постои али не можам, готов сум идам да спијам. :turn:
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Veruvam vo Gospod, ne znam kako da objasnam ama ke kazam deka veruvam,golem vernik sum, i so verba dusite ke ni bidat spaseni koga ke zaminime od ovoj svet, toa mi e dovolno
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Aleee напиша:
Veruvam vo Gospod, ne znam kako da objasnam ama ke kazam deka veruvam,golem vernik sum, i so verba dusite ke ni bidat spaseni koga ke zaminime od ovoj svet, toa mi e dovolno
Ако си ти грешен не значи дека сите се. Плус со толку дрога во себе, се сомневам дека зборувш ти... лифчињата зборат од тебе...
 
Член од
1 март 2007
Мислења
127
Поени од реакции
0
LisaRowe напиша:
Religiite se odlichen nachin da se upravuva so narodot.
Samo toa...
Epa som te tera da ides u crkva znaci upravuva so tebe
Da slavis praznici da se molis da se krstis
Toa e nametnato
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Veruvam sum bil vo crkva ...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Blo0dY напиша:
Е ако си бил у црква тогаш мора да си верник друго нема......
Абе остај го тресна зелена и остана жив.
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
da veruvam.i za onie koi ne veruvaat edno prasane zosto togas se krstite i vencavete vo crkva.na vremeto kumonistite ne veruvale alitoa javno go iskazuvale.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom