Вежби со сопствената тежина (bodyweight exercises)

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Не гледам некоја причина зошто би ти страдал р'бетот. Јас имам правено со ранец на мене. Пробај прави со ранецот поставен обратно т.е. пред тебе.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Овие според мене се најдобри вежби, сум почнувал по неколку пати ама немам доволно време за да продолжам.....
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Не гледам некоја причина зошто би ти страдал р'бетот. Јас имам правено со ранец на мене. Пробај прави со ранецот поставен обратно т.е. пред тебе.
незнам за обратно, ама позади грб со ранец не би правел, не се малце според мене 10 или 15 кг да те влечат под грбот
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
ако е таа цена 4к не е баш ефтин
http://www.pride.hr/Products/6591-jakna-s-optereenjem.aspx
истиот во Хрватска доаѓа околу 50 евра
Знам дека не е ефтин, ама мислам дека тие цени на сајтот не им се баш точни, кој става цена 4004 денари. А на некои производи цените се 0,00ден.. Најубаво да ги исконтактираш ако си заинтересиран за точна цена.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Момци знаете добри bodyweight вежби за нозе и грб? Може и вежби кои влкучуваат и тегови.
 
G

garthok

Гостин
јас ке земам сега вратило едно и еднорачни тегови и све ке може да вежбам место по 20 евра месечно за теретана тука најефтино што е ке купам за 100 евра вратило и пар еднорачни, вака за 1 година 200 евра у теретана не се исплати
И јас така почнав но здосади, поинтересно е во теретана со справи и друштво.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Bodyweight se za devojki be, ne se filmajte. Jezda i masko moze da postigne rezultati, ama onaka, u normala, a vie ko sto praite ne znam sex-pack, grudi, grb nikad nema da go postignete toa so bodyweight.
Inaku, vo pravo e nekoj sto rece deka vezbanje so spravi ili bodyweight nema ist efekt kako cepanje drva ili kacuvanje po planina. Za toa ne treba da si silen, treba da imas kondicija. I covek sto nema muskulna masa, moze da gi prai tie aktivnosti, ako ima kondicija.
Inaku, eve bodyweight za devojki:
http://www.womenshealthmag.com/fitness/body-weight-exercises
 
А

Атомската мравка

Гостин
Bodyweight se za devojki be, ne se filmajte. Jezda i masko moze da postigne rezultati, ama onaka, u normala, a vie ko sto praite ne znam sex-pack, grudi, grb nikad nema da go postignete toa so bodyweight.
Inaku, vo pravo e nekoj sto rece deka vezbanje so spravi ili bodyweight nema ist efekt kako cepanje drva ili kacuvanje po planina. Za toa ne treba da si silen, treba da imas kondicija. I covek sto nema muskulna masa, moze da gi prai tie aktivnosti, ako ima kondicija.
Inaku, eve bodyweight za devojki:
http://www.womenshealthmag.com/fitness/body-weight-exercises
За six не sex pack :D воопшто и не ти треба теретана, знам доста кои играат само фудбал и прават чат-пат стомачни па имаат six pack значи за six pack ти треба само физичка активност/стомачни и средена исхрана. За гради ќе си правиш склекови а за грб имаш вратило значи пак немора во теретана да одиш за да имаш резултати и може да вежбаш со сопствена тежина. И не сите сакаат да имаат бодибилдерски бицепси и др мускули, прво и да ги направиш тешко е за одржување такви големи мускули друго тие што имаат голема мускулна маса многу потешки им се некои други активности на пример како трчањето..
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Bodyweight se za devojki be, ne se filmajte. Jezda i masko moze da postigne rezultati, ama onaka, u normala, a vie ko sto praite ne znam sex-pack, grudi, grb nikad nema da go postignete toa so bodyweight.
Inaku, vo pravo e nekoj sto rece deka vezbanje so spravi ili bodyweight nema ist efekt kako cepanje drva ili kacuvanje po planina. Za toa ne treba da si silen, treba da imas kondicija. I covek sto nema muskulna masa, moze da gi prai tie aktivnosti, ako ima kondicija.
Inaku, eve bodyweight za devojki:
http://www.womenshealthmag.com/fitness/body-weight-exercises
Barstarzz disagree :)

 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Со што поточно barstarzz не се согласуваат?
Бидејќи џесика изнатреска повеќе глупости во нејзиниот пост.
Мислам дека поентата и‘ беше дека не можеш да напраиш sex-pack без употреба на тегови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom