Вежби со сопствената тежина (bodyweight exercises)

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.183
Поени од реакции
836
Бев да ги ѕирнам денес шипките позади Палас, најголемо срање што сум видел. Највисоката шипка (а уствари ниска ко к*р), е толку дебела, што уз праење масл ап од транзиција меѓу пулап и бар дип, ми се лизна раката и ќе се утепав. А тие шипки што се одма до мостот за накај Кале, нема ни потреба да зборам. Паркчето карши Милениум е минимум 10 пути боље од овие. Just my 2cents.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.017
Поени од реакции
575
И јас можам да патентиран повеќе видови на вежбање и да ги наречам како сакам, но искрено кросфит не е за секого.
Atletiks Barbell Complex: http://youtu.be/3544uGYtT8I
Пример и вежбањето вака уморува повеќе од 5 рунди не можеш.
Батка нешто хуморист сакаш да станеш или?
Ова на мајтап ми изгледа што ги снимаш видеава, погледав неколку видеа кои си ги снимил и се претставуваш како Гуру во овај спорт, а дечки кои сум ги тренирал со 6-9 месеци биле со далеку поголема мускулна маса од тебе. Дај не ја тупи работата и не прај вакви смешни видеа или барем не се рекламирај по форумов, си ослабел си ослабел јбг никому ништо не си ни прв ни последен, a ова дека уморува со повеќе од 5 рунди уморува свинчиња кои немаат кондиција и имаат стомак до колена ;)
 
G

garthok

Гостин
Бев да ги ѕирнам денес шипките позади Палас, најголемо срање што сум видел. Највисоката шипка (а уствари ниска ко к*р), е толку дебела, што уз праење масл ап од транзиција меѓу пулап и бар дип, ми се лизна раката и ќе се утепав. А тие шипки што се одма до мостот за накај Кале, нема ни потреба да зборам. Паркчето карши Милениум е минимум 10 пути боље од овие. Just my 2cents.
Неколку души сакаме да се организираме да ги смениме на пролет шипките кај млечен (горните само) во потенки пошто не бива вака.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.183
Поени од реакции
836
Неколку души сакаме да се организираме да ги смениме на пролет шипките кај млечен (горните само) во потенки пошто не бива вака.
Neznam, mene ne mi se loshi. Malce se podebeli, da, ama se naviknuvash. Ja bi da smenat paralell bars za dips, da gi zblizhat malce, preshiroki se.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.892
И јас можам да патентиран повеќе видови на вежбање и да ги наречам како сакам, но искрено кросфит не е за секого.
Atletiks Barbell Complex: http://youtu.be/3544uGYtT8I
Пример и вежбањето вака уморува повеќе од 5 рунди не можеш.
Океј, вежбите шо ти немаат врска, ти немаат, тоа сите го знаеме.

А некој ако е мераклија да се искриви, како тебе нели, пошто те имам видено неколку пати низ град, крив си како кифотично детенце, тогаш нека слуша совети од тебе. :D
 
G

garthok

Гостин
Океј, вежбите шо ти немаат врска, ти немаат, тоа сите го знаеме.

А некој ако е мераклија да се искриви, како тебе нели, пошто те имам видено неколку пати низ град, крив си како кифотично детенце, тогаш нека слуша совети од тебе. :D
Па што очекуваш само мртво вежба пошо нели све останато е геј.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.572
Поени од реакции
5.034
Don't skip leg day. Не приметив вежби за ножни листови.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.193
Поени од реакции
22.286
Don't skip leg day. Не приметив вежби за ножни листови.
Фати се на некоја површина и неколку минути со брзо темпо само поткревај/спуштај ги стапалата а при спуштање не ги спуштај целосно до подот туку до најмногу што можеш без да бидат целосно спуштени. Врати се и кажи ми какви ти се листовите во моментот :D
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.572
Поени од реакции
5.034
Фати се на некоја површина и неколку минути со брзо темпо само поткревај/спуштај ги стапалата а при спуштање не ги спуштај целосно до подот туку до најмногу што можеш без да бидат целосно спуштени. Врати се и кажи ми какви ти се листовите во моментот :D
Имам вежбано, тие мускули се најтешки за развивање/дефинирање, не знам зошто толку им се имам з'гнато.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.715
Поени од реакции
2.063
Ако сте иделе пред кризава во теретана а сега вежбате дома, правете комбинации со супер серии, пример decline склекови, па веднаш без пауза нормални склекови, па одма пак без пауза incline склекови. Или правете огромен број на репетиции во сесија, 100 згибови, 200 склекови и такви некои бројки. Иначе нема ефекат.
 
На врв Bottom