ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 36 18,0%
  • Не

    Гласови: 136 68,0%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 14,0%

  • Вкупно гласачи
    200
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Кој е мотивот да си гласач на ДПМНЕ човече? :(
Мотивот е да падне сдс хунта на власт во спротивно ќе биде исто сценариот како Рама патикарот и ќе тера над 10години на власт со подршка од еу и сад полошо од ова амин размислете за мотивот


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Сите сме ВМРО. Ама да ја поддржуваш оваа партија која 10 години пустошеше и го смени името. Незнам...
Грујо го смени името ?? Каде гледаш така работава? А бе СДС е најголемо ЗЛО и причинител за промена на името почнувајќи од Фрле и Бране, а дпмне е последица инаку и да исправи штетата а последиците е војна како таа 2001 и диво населје па види размисли ама ете не знаеш


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Мотивот е да падне сдс хунта на власт во спротивно ќе биде исто сценариот како Рама патикарот и ќе тера над 10години на власт со подршка од еу и сад полошо од ова амин размислете за мотивот


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Голем дел од тие што гласаа за сдсм гласаа само за да се тргне вмро. Повеќе од доволно беа милионските суми за гипс со 25% сопствена провизија. Повеќето од гласачите не беа воодушевени од предлогот за премиер ама беа со мисла прво вмро па после ќе го решаваме премиерот. (Икрено мене ми изгледаше скоро невозможно да се тргне токлу добро разработена вмро машинерија)

Сега доаѓаме во позиција кога на сите ни е јасно дека и вмро и сдсм идеолошки сосема го изгубија партискиот идентите. Многу се слични со ставовите и се е станато варијација на тема.
Мислам дека сме во фаза кога треба поенергично да реагираме на теми: „оставка на премиер“, „оставка на министер“ а не да оставаме некојси Јанушев да бара оставка или некојси Николовски.

Сеуште не ми се верува дека по крахот на СЈО, премиерот лабаво продолжи да си работи, народот се фокусираше на Боки и чантата и остана да лае само по форумиве. Тука е нашиот проблем.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Голем дел од тие што гласаа за сдсм гласаа само за да се тргне вмро. Повеќе од доволно беа милионските суми за гипс со 25% сопствена провизија. Повеќето од гласачите не беа воодушевени од предлогот за премиер ама беа со мисла прво вмро па после ќе го решаваме премиерот. (Икрено мене ми изгледаше скоро невозможно да се тргне токлу добро разработена вмро машинерија)

Сега доаѓаме во позиција кога на сите ни е јасно дека и вмро и сдсм идеолошки сосема го изгубија партискиот идентите. Многу се слични со ставовите и се е станато варијација на тема.
Мислам дека сме во фаза кога треба поенергично да реагираме на теми: „оставка на премиер“, „оставка на министер“ а не да оставаме некојси Јанушев да бара оставка или некојси Николовски.

Сеуште не ми се верува дека по крахот на СЈО, премиерот лабаво продолжи да си работи, народот се фокусираше на Боки и чантата и остана да лае само по форумиве. Тука е нашиот проблем.
Главниот проблем е народот односно шарените амеби што гласаат за сдс хунта бидејќи не ја согледа двете страна на кована паричка кое веќе се исполни целосно двете страна кованица баш како што кажавте ,а пред тоа 2016 не беше така ете тоа е проблемот ,а сега пак ќе гласат за сдс оти се шарени амеби. А време е сдс да оди во пасокзација оти веќе е како што рече Зоќи албанска партија па нека размислуват тие сдс шарени амеби


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.657
Поени од реакции
4.315
Главниот проблем е народот односно шарените амеби што гласаат за сдс хунта бидејќи не ја согледа двете страна на кована паричка кое веќе се исполни целосно двете страна кованица баш како што кажавте ,а пред тоа 2016 не беше така ете тоа е проблемот ,а сега пак ќе гласат за сдс оти се шарени амеби. А време е сдс да оди во пасокзација оти веќе е како што рече Зоќи албанска партија па нека размислуват тие сдс шарени амеби


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Постојано иста песна, народот па народот, еве одговор на 27:07 , нека збори Васко место мене, ме заболеа раце од пишување едно те исто, можеби тој знае подобро да објасни па најпосле ќе стане јасно (неколку пати се уверив во моќта на маркетингот -перење мозок)...


(кратко, од 27:00 до 29:00)
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ова го знаеме, ама како да очекуваш резултати од новоформирана партија која едвај има капацитет да пополни листа на пратеници за една изборна единица? Дури и „посилни“ партии и последната власт имаа сериозен проблем со кадар. Очекуваш прелетачи?
Каде е бројноста, таму се и парите и резултатите.
Секоја трета опција може да успее само и само со многу ефектно и паметно дефинирама програма која има комплексна нота за сите сфери.
„Ќе го вратиме името“, како основа на кампања може да упали кај профил „тврдокорните“. Кажи ми конретен план за подобрување на економијата и ревизија на судството. На кого му е доволно ветување? Ќе го решиме судството...е баш...
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Грујо го смени името ?? Каде гледаш така работава? А бе СДС е најголемо ЗЛО и причинител за промена на името почнувајќи од Фрле и Бране, а дпмне е последица инаку и да исправи штетата а последиците е војна како таа 2001 и диво населје па види размисли ама ете не знаеш


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Грујо 10 години преговараше. Слушајси и од бомбите. Грујо не го смени, го смени ова актуелно ДПМНЕ!
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.657
Поени од реакции
4.315
Грујо 10 години преговараше. Слушајси и од бомбите. Грујо не го смени, го смени ова актуелно ДПМНЕ!
Шо велиш Грукито дури 10 години преговарал да го смени името, ауууу магаре, а ваму говори дека не го давал името!
Е па навистина е копук и неспособен тој Груки 10 години преговара за едно име а овој Црпе го реши за 5 минути, и нека го тргнаја, Црпе наш со екипата за само 1 година се живо и диво испреговара, шо е вештина во преговарање а? Сигурно овие од денешнава “левица“ го знаеле капацитетот на Црпе како преговарач па затоа бараа да се смени Груки и дојде еден великан како Црпе, се гледа дека имаат потенцијал во препознавање на вешти политичари!
 
J

joli1

Гостин
пошо нема заедничка тема за листите за кандидати за пратеници, решив само овде да напишам. btw, ова важи за двете најголеми квази македонски партии.

мислам дека полоши листи досега немало (никогаш не ни имало добри). познавајќи ги лично некои од кандидатите за пратеници од изборната единица каде што живеам слободно можам да кажам дека се работа за тешки неедуцирани дебили кои се нонстоп во еготрип и имаат минимален вокабулар.

ова е жалосно.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.657
Поени од реакции
4.315
пошо нема заедничка тема за листите за кандидати за пратеници, решив само овде да напишам. btw, ова важи за двете најголеми квази македонски партии.

мислам дека полоши листи досега немало (никогаш не ни имало добри). познавајќи ги лично некои од кандидатите за пратеници од изборната единица каде што живеам слободно можам да кажам дека се работа за тешки неедуцирани дебили кои се нонстоп во еготрип и имаат минимален вокабулар.

ова е жалосно.
Околу изборот на кандидатите веројатно е таков заради тоа што и не се очекува некоја особена интелектуална вештина од нив, единствено треба да се вешти во кревање рака, а за се друго има кој да се грижи. Како друга причина е што изборот е за дадена маса на избирачи кои се веќе клиентелисти и ним и магаре да им предложиш тие би го гласале -затоа што е нивно магаре.
Оние кои не се фатени во мрежа ќе си пискараат ваму таму, ќе си се нервираат и на крај или ќе си седнат на газето или и понатаму ќе се обидуваат со невозможна мисија. (медиумскиот мрак е тотален, во такви услови е многу тешко било што да се направи!)

Имаш мала непрецизност околу тнр “македонски партии“, (ако мислеше на ДПсНЕ и СДСс), едните има неколку години рекоа дека не се патриотска партија а пред некоја недела и дека не се македонска а другите да ти биле граѓанско центристичка партија, така да просторот е празен, ќе видиме дали ќе влети некој.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
важам за подржувач на вмро, ама со Николовски Мисајловски и јанушев на порвите позиции, јас нема да ги подржам овој пат. Гласот оде за Левица, само за тоа што искрено се борат за работничките права и шо сакат да национализират државни природни богатства
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
akoj go smeni znameto od kutles? koj ne narece starosloveni kiro ,koj napravi lokalna samouprava,koj ja rasformira edinicata lavovi,gi pretopi tenkovite go ukina voeniot rok i desetkuva rezervniot sostav i dali nekoj znae koja partija se preimenuva vo vmro -dpmne , a koj bese i kako se vikase precedatelot i imeto na segasnata sds ajde da ve cujam
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Грујо 10 години преговараше. Слушајси и од бомбите. Грујо не го смени, го смени ова актуелно ДПМНЕ!
Почекај за 10 години па ќе излезе на виделина и ќе видиш ако останеме живи што да ви кажам,а сега ТИ пак верувај си понатаму за ,,бомбите,,
Автоматски споено мислење:

Постојано иста песна, народот па народот, еве одговор на 27:07 , нека збори Васко место мене, ме заболеа раце од пишување едно те исто, можеби тој знае подобро да објасни па најпосле ќе стане јасно (неколку пати се уверив во моќта на маркетингот -перење мозок)...


(кратко, од 27:00 до 29:00)
А бе џабе ми покажуваш видеово, пред распуштање на собранието беше усвоен законот за ЈО и за избори значи за избори поддруг модел како Дотовиот метод што никаде во сите ЕУ го нема таков метод па види размисли значи и да гласаш третата опција или да не гласаш пак ќе победат сдс хунта
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
akoj go smeni znameto od kutles? koj ne narece starosloveni kiro ,koj napravi lokalna samouprava,koj ja rasformira edinicata lavovi,gi pretopi tenkovite go ukina voeniot rok i desetkuva rezervniot sostav i dali nekoj znae koja partija se preimenuva vo vmro -dpmne , a koj bese i kako se vikase precedatelot i imeto na segasnata sds ajde da ve cujam
Кој ти кажа ? Оној портпаролот на сдс Манулач а?! Ок терај си


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
важам за подржувач на вмро, ама со Николовски Мисајловски и јанушев на порвите позиции, јас нема да ги подржам овој пат. Гласот оде за Левица, само за тоа што искрено се борат за работничките права и шо сакат да национализират државни природни богатства
Колку нелогично размислуваш кој и да гласаш пак ќе биде сдс хунта на власт


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom