ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

Добра е листата на пратеници?!

 • Да

  Гласови: 34 19,1%
 • Не

  Гласови: 119 66,9%
 • Така-така (Делумно)

  Гласови: 25 14,0%

 • Вкупно гласачи
  178

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.857
Поени од реакции
6.494
Види, не е он на списокот заради своите квалитети туку заради пораката што ја праќа: и тврдокорните СДСМ се откажаа од партијата!
И ова е, морам да признаам доабар маркетиншки потег.
Neka si glasaat vmrovcite za komunjari prevrtači od tipot na Goga Joga Safet Gero i.t.n.
Автоматски споено мислење:

Makedonska demokratija i pluralizam ... Golubot prevrtač Zećir Ramčilović (kadar na Grujo) preleta od vmrovski vo sdsmovski pregratki, a pa golubot prevrtač Safet Biševac (kadar na Branko C.) od sdsmovski preleta vo vmrovski pregratki !
 
Последно уредено:

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.115
Поени од реакции
18.090
Панчо Минов во СДС, Сафет кај овие.Од друга страна Шеќеринска и Милошоски сто години на листи.
Нови лица
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.938
Поени од реакции
20.663
Vmro Dpmne e partija koja se pretstavuva kako bedem na idealite na site makedonci, odnosno gi zloupotrebuva i vo sustina nieden od tie ideali ne se interesira da gi odbrani.
Za zal seuste ima luge koi poradi ovie ideali, ne cuvstvuvaat druga partija na koja bi pripagale.
Idealite se vo samoto ime VMRO - heroite na ovaa drzava, ili drzavata sto bese.
Bas ova sakav da kazam. Nema druga partija kade teorija i praksa se tolku odaleceni da ne recam edno kazuvaat druga pravat. I interesno e kolku ideolosko ovaa partija se ima promeneto de fakto e sosema druga partija nego 1990ta. Normalno deka toa ima vrska i so licnostite koi gi vodat partiite ama ovaa partija ne zasluzuva da go nosi VMRO vo imeto.

A za listata sto da se kaze. Pokraj nositelite samite listi se cista katastrofa.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.857
Поени од реакции
6.494
Панчо Минов во СДС, Сафет кај овие.Од друга страна Шеќеринска и Милошоски сто години на листи.
Нови лица
Автоматски споено мислење:
Vistinsko osvežuvanje so novi total anonimus mladi kadri na Makedonskata politička scena, koi dosega nitu ednaš ne bile pratenici, nitu pak voopšto bile nekakvi funkcioneri ... Šekerka Pančo Minov Safet Biševac Zećir Ramčilović Amdi Bajram ... Poveketo od niv velemajstori vo partisko-političko preletuvanje i menjanje dresovi na sekoi nekolku godini. Neznam samo dali i prevrtačot Pavleto (Demokratski Sojuz) i Dzingo Kratovskiot muftija gi stavija nekade na dobitna pozicija pak da bidat pratenici od nekoja od koaliciive !
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.735
Поени од реакции
41.795
Сафет-Зекир е swap , бошњак за бошњак. Важно им е да скубнат нешто од бошњачките села ама не знам дали го фатија правиот.
Ќе ги коштаат други работи на крај, ако не дојдат на власт нема да е ради Сафет сигурно, на тие што треба да им пречи ваков пратеник ќе си гласаат во секој случај.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Помогнете ми да сватам со кој кадар Мицковски планира да ја "оправа" државава... и дали помислува да прави некаква ревизија на Преспанскиот договор?
Исто така, кои се тие потенцијални коалициски партнери со кои ВМРО би соработувал пред и пост-изборно?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.040
Поени од реакции
26.792
Помогнете ми да сватам со кој кадар Мицковски планира да ја "оправа" државава... и дали помислува да прави некаква ревизија на Преспанскиот договор?
Ne
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.142
Нема мотив туку ќе си тераш за инает против сдс хунта и Зоќи паламудачот иако е исто лајно ионака ништо не правиме

Народ што избира корумпирани политичари, измамници, крадци и предавници, не е жртва туку соучесник! - Џорџ Орвел.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Значи ко шо ги разбирам работиве... (добро, можда и глуп сум), единствен мотив да си гласач на ВМРО, е да не гласаш од инет за СДСМ?

Комедии :)
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
16.712
Поени од реакции
18.835
Значи ко шо ги разбирам работиве... (добро, можда и глуп сум), единствен мотив да си гласач на ВМРО, е да не гласаш од инет за СДСМ?

Комедии :)
I na proslite vo globala toa bese izgovorot. Ljugeto ne glasaa za SDSM tuku protiv VMRO. Sega e komedii ama togas bese tragedija ako gledame od denesna gledna tocka.
 
Последно уредено од модератор:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
I na proslite vo globala toa bese izgovorot. Ljugeto ne glasaa za SDSM tuku protiv VMRO. Sega e komedii ama togas bese tragedija ako gledame od denesna gledna tocka.
И добро на што личи ова бе Владе?
Има ли овај народ наш барем грам самопочит и верба во колективната моќ со која може да делува врз политичкиот монопол во државава?
Или 30 години останавме во транзиција од истите причини, ќе гласам за СДСМ од инает на ВМРО и обратно? Шо катара народ ќе бевме бе, како еден не се најде да помислит и да се загрижит за нешто повеќе од сопствениот џеб... т.е. државните и национални интереси.. па макар и една/две генерации да одиме "по петел" ама на крајот да се исплати жртвата....

Бруки...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom