ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 36 18,1%
  • Не

    Гласови: 135 67,8%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 14,1%

  • Вкупно гласачи
    199

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
@Pane-G toa e se vistina koja sum ja proziveal koj manulac ,pa toj e dete za politika vmro e bil i ke bide sekogas broj 1 toj dali znae deka bea sojus na komunistite na makedonija i gi vodese petar gosev posle stanaa sds a za znameto i deka sme starosloveni idi na youtube vidi kiro kako izjavuva nemoj pogresno protolkuvas
Автоматски споено мислење:

b.t.w ovie i se site manulaci eden asalen od starite od korenite da vidam a ne ima od 90,91 ovie se cisti race i bum cile bum zingo so blaga nijansa na nacionalizam pa zatoa i taka lesno se prodadoa 8-minata
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Не разбирам баш, сите политичари што се извртеа последниве 28 години се посраа дека дојдоа до многу(државни пари) или се посраа зашто странците им дишат во врат или се посраа дека се неспособни сељандури? Или се заедно?
Ако е до странците ондак и нови и способнии луѓе ќе се посерат у гаќи :)

Пошто мене ми личи дека ВРО(без М) и СДС(без М) се имаат договорено кој што ќе направи, а се им имаат наредено странците...
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
edno da e jasno po raspadot na jugoslavija sekade vo site republiki pobedija nacionalistite -VMRO -E ISKONSKO ISTORISKO NIKOJ NIKOMU NE ZABRANI DA SI JA STAVI kako pridavka ,DPMNE e partija ,cuvajte go ova parce zemja
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ako go ostavat Igor Janusev da prodolzi so izjavite, kje izgubat kup glasaci...
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Почекај за 10 години па ќе излезе на виделина и ќе видиш ако останеме живи што да ви кажам,а сега ТИ пак верувај си понатаму за ,,бомбите,,
Автоматски споено мислење:


Абе за тоа што не ви одговара не верувате. Доказ за лошото работење на Грујо ти се 500.000 луѓе кои се заминаа. Двеве партии никогаш не ги бранеле државните интереси и интересите на обичниот сиромав човек.

Гледам дека сите они вмрОВЦИ кои не беа задоволни од партијата до пред 4 години, повторно ставиле розови наочари.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.650
Поени од реакции
4.309
Ako go ostavat Igor Janusev da prodolzi so izjavite, kje izgubat kup glasaci...
На која-кои изјави се однесува?
Ако е и така мислам дека Сафет Бишевац тоа ќе го анулира, да почекаме времето ќе покаже.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Se ubi covekot so komentari i kritiki za koja i da e merka (nemanje merki za ekonomski posledici). Da izleze so izjava kako site podrzuvame se sto se pravi i da povika na sledenje i pocituvanje na nasokite, najmalku treba solenje pamet i politicki kritiki. Bez ogled od koja strana si, vo vakvi situacii sekoja poddrska i solidariziranje te pravi pogolem covek. Narocito sto kako gragjani mislam deka mozeme da se slozime kako se korektni merkite. Vo Srbija aber nemaat, skolite rabotat.. Koga kje gi zdrvi kje se krstat.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.650
Поени од реакции
4.309
Se ubi covekot so komentari i kritiki za koja i da e merka (nemanje merki za ekonomski posledici). Da izleze so izjava kako site podrzuvame se sto se pravi i da povika na sledenje i pocituvanje na nasokite, najmalku treba solenje pamet i politicki kritiki. Bez ogled od koja strana si, vo vakvi situacii sekoja poddrska i solidariziranje te pravi pogolem covek. Narocito sto kako gragjani mislam deka mozeme da se slozime kako se korektni merkite. Vo Srbija aber nemaat, skolite rabotat.. Koga kje gi zdrvi kje se krstat.
чек чек малку, тој е политичар и според описот на неговата работа е да изнесува критика на политиката, прашањето е дали неговите критики се во насока на подобрување или како што велиш ти се во насока на солење памет. Како ти изнесуваш излегува дека тој повикува на непочитување на насоките а всушност предлага дополнителни мерки за премостување на бурата која претстои (ту да му ибам таквото што дочекав на крајот излегов адвокат на Јанушев)... економската реција е сигурна и ако на време не се преземат мерки таа ќе има страотен ефект врз животот на обичните луѓе.

Инаку не убаво да се спинува еве линк
каде се гледа кој и какви мерки презема во поглед на спречување на ширење (моето мислење е дека кога не се знае точно со што се има работа мерките не секогаш се добри, во секој случај ќе има позитивен ефект врз пензискиот фонд -барем така спинуваат шарените лубриканти, во земја каде повеќе средства се издвојуваат за увоз на лубриканти во однос на респиратори, нема простор за манипулација, се е јасно)
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Bas toa sto vikas.. On e politicar i mizerno e koga fokusot na site e spravuvanje so opstestvena zakana da si koncentriran na kritiki zaradi nekojsi poeni?!?! Neka izleze so konstruktivni predlozi i merki vo ime na partija koja se grizi a ne so prozivanje na ime na partija. Izvini ama ova ne pocituvam od bilo koja partija. Aj neka pocnat i doktorite-politicki aktivni da solat pamet. Vo ista kasa sme site i vo momentov politicki oboeni izjavi se nepotrebni i niski.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.166
Поени од реакции
17.964
Bas toa sto vikas.. On e politicar i mizerno e koga fokusot na site e spravuvanje so opstestvena zakana da si koncentriran na kritiki zaradi nekojsi poeni?!?! Neka izleze so konstruktivni predlozi i merki vo ime na partija koja se grizi a ne so prozivanje na ime na partija. Izvini ama ova ne pocituvam od bilo koja partija. Aj neka pocnat i doktorite-politicki aktivni da solat pamet. Vo ista kasa sme site i vo momentov politicki oboeni izjavi se nepotrebni i niski.
Абе остај ги, немаат претстава колку си го рушат рејтингот. Се надевам дека @MiteReal ќе продолжи уште поинтезивно да јаде гомна за Филипче.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.106
Абе остај ги, немаат претстава колку си го рушат рејтингот. Се надевам дека @MiteReal ќе продолжи уште поинтезивно да јаде гомна за Филипче.
Шо ме мешаш со ВМРО бе вол ?
Такви ко тебе и ги стрижат политичариве и гомна ќе јадете и пак ќе ги браните
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.650
Поени од реакции
4.309
Bas toa sto vikas.. On e politicar i mizerno e koga fokusot na site e spravuvanje so opstestvena zakana da si koncentriran na kritiki zaradi nekojsi poeni?!?! Neka izleze so konstruktivni predlozi i merki vo ime na partija koja se grizi a ne so prozivanje na ime na partija. Izvini ama ova ne pocituvam od bilo koja partija. Aj neka pocnat i doktorite-politicki aktivni da solat pamet. Vo ista kasa sme site i vo momentov politicki oboeni izjavi se nepotrebni i niski.
Претпоставувам твојот гнев е предизвикан од дуелот,

(нека секој го погледне видеово па самиот да процени -ако проценителот му работи)

каде се говореше за се и сешто... многу од прозивките искажани од Јанушев се на место, сепак не може да се заборави 6-дневниот молк од страна на Вилипче а за болната Цаца, со што се доведоа над 250 лица во самоизолација, а дотичната е заслужна и за затварање на една клиника...
Ако така се гледа на работите мора да има одговорност па и од Вилипче, патем има многу пропусти во водењето на целиот процес, дали сите се на грбот на Вилипче или има и други играчи не е важно, за еден обичен граѓанин како мене важни се делата а не празните пропагандни флоскули.

Еве Вилипче се обидува да се поправи,


што мислиш дали повторно Јанушев го мести или типот оди по стапките на неговиот лидер Црпе?!
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ne go gledav dielot.. Mi uletuvaat izjavi od facebook i twitter... Da se razbereme, mi se losi od site kvazipoliticari sto vo momentov se pojavuvaat na tv, ama Janusev mi ima dopolnitelna dimenzija, retko glup covek.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.650
Поени од реакции
4.309
Ne go gledav dielot.. Mi uletuvaat izjavi od facebook i twitter... Da se razbereme, mi se losi od site kvazipoliticari sto vo momentov se pojavuvaat na tv, ama Janusev mi ima dopolnitelna dimenzija, retko glup covek.
Би се согласил со тебе ако ставовите темелат на принципи.
Не знам каков беше твојот став (не сум платен да следам ничии ставови) во врска со смената на онаа гордата Еврејка од позицијата на министер... само затоа што инсистирала и се противела на промена на името Македонија и постваување на банер со име Северџистан... да биде сменета.
Е сега, ако таа само заради тој свој став била сменета, при што не загрозила ниту еден човечки живот, прашањето е зошто премиерот не побара оставка или не го разреши министерот Вилипче кој посредно или непосредно има удел во самоизолација на над 250 лица (може и повеќе, кој би знаел во моментов)?
Ако се водиме од принципи дали треба да бараме разрешување на министерот Вилипче или заради ситуацијава треба да премолчиме?
Моето милсење е дека тие процеси мора да се одвиваат паралелно, само на тој начин можно е да се подобрат институциите да си ја работат работата а со тоа општиот интерес да им биде над нивните лични и партииски интереси!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom