ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 37 18,3%
  • Не

    Гласови: 137 67,8%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,9%

  • Вкупно гласачи
    202

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.836
И добро на што личи ова бе Владе?
Има ли овај народ наш барем грам самопочит и верба во колективната моќ со која може да делува врз политичкиот монопол во државава?
Или 30 години останавме во транзиција од истите причини, ќе гласам за СДСМ од инает на ВМРО и обратно? Шо катара народ ќе бевме бе, како еден не се најде да помислит и да се загрижит за нешто повеќе од сопствениот џеб... т.е. државните и национални интереси.. па макар и една/две генерации да одиме "по петел" ама на крајот да се исплати жртвата....

Бруки...
Da imase samopocit ne glasase za sdsm.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.306
Поени од реакции
7.287
Тие македонци што гласаа на последните избори за СДСМ за инает на ВМРО, едноставно ми фалат зборови како да ги наречам.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
И добро на што личи ова бе Владе?
Има ли овај народ наш барем грам самопочит и верба во колективната моќ со која може да делува врз политичкиот монопол во државава?
Или 30 години останавме во транзиција од истите причини, ќе гласам за СДСМ од инает на ВМРО и обратно? Шо катара народ ќе бевме бе, како еден не се најде да помислит и да се загрижит за нешто повеќе од сопствениот џеб... т.е. државните и национални интереси.. па макар и една/две генерации да одиме "по петел" ама на крајот да се исплати жртвата....

Бруки...
Od kaj da znam be Nikola? Vie treba da znaete, prosetanite, prosvetlenite, duhovno izdignatite.
Jas sum nebanjat i so sredno ( edvaj ), pojma nemam od tie raboti. I sto se za tebe toa drzavni i nacionalni interesi?
 
Член од
29 декември 2007
Мислења
556
Поени од реакции
1.282
Панчо Минов во СДС, Сафет кај овие.Од друга страна Шеќеринска и Милошоски сто години на листи.
Нови лица
Автоматски споено мислење:
Сафет Прелетачевиќ , Панчо Прелетачев, Никола Прелетачев, Елизабета Прелетачевска....
Сите се всушност роднини.... Сите политичари во последните 30 години. Ако не се апла од родот Прелетачеви, тогаш индиректно. Кратка историја на македонската политика.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.306
Поени од реакции
7.287
Како така бе дечко? Го гласав Грујо во 2006 и 11 години му дадовме власт. За што? За да го "зачува" името? Не заебавај...
Не те заебава тој, туку тој у штаб шо те тера да пишеш.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Не те заебава тој, туку тој у штаб шо те тера да пишеш.
Дај бе не треси зелени жити сфе, со некој фори од 1755 ми реплицираш ко од Марс да сум паднат...
Автоматски споено мислење:

Ne znam za sto go glasa Grujo ama znam za sto go glasa zaev.
Да и јас знам зошто го гласав Заев... на јутуб е све. Да ти копи/пастирам линкој или нема потреба?
Автоматски споено мислење:

Od kaj da znam be Nikola? Vie treba da znaete, prosetanite, prosvetlenite, duhovno izdignatite.
Jas sum nebanjat i so sredno ( edvaj ), pojma nemam od tie raboti. I sto se za tebe toa drzavni i nacionalni interesi?
Чекај, од каде ова небањат и едвај со средно? Јас сум ти дал некогаш вакви "епитети" ? Не верувам дека сум паднал толку ниско, ама подсетиме ако грешам.
И шо има везе што сум прошетал и "попримил" европски вредности? Ете ми се пружила шанса и сум ја искористил....
 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.836
Да и јас знам зошто го гласав Заев... на јутуб е све. Да ти копи/пастирам линкој или нема потреба?
Nema potreba, jas nego ne mozam na slika da go gledam a ne pa na YouTube video da go gledam. Znam sto napravi nema potreba da go gledam, mi se gadi od negovata maloumna faca.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Кој е мотивот да си гласач на ДПМНЕ човече? :(
Мотивот е самото име на партијата и што тоа историски значи за народот. Манипулантиве само се кријат зад името и го злоупотребуваат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Чекај, од каде ова небањат и едвај со средно? Јас сум ти дал некогаш вакви "епитети" ? Не верувам дека сум паднал толку ниско, ама подсетиме ако грешам.
И шо има везе што сум прошетал и "попримил" европски вредности? Ете ми се пружила шанса и сум ја искористил....
Nikola ne sme od vcera tuka, si imame istorija a taa veli deka site onie tuka barem koi opomenuvaa za zloto sto ke se sluci ako dojde SDSM na vlast, od ostanatite clenovi koi sebe si se dozivuvaa kako pametni, prosetani, kulturno vozdignati i neznam kakvi i sekako poddrzuvaci na SDSM ili vo najmala raka se zalagaa za padot na rezimot sto vo osnova bese te edno te isto bea narekuvani bas nebanjati, sendvici, glupi itn itn. Sega dali ti licno si me narekol taka pojma nemam, ne e ni bitno tolku, bitnoto e sto jas bev klasificiran vo taa grupa, ti bese vo drugata. Zatoa i takov odgovor dobi. Nie bevme glupi i nebanjati togas i pojma nemame od zivotot, vie se znaevte. Ako znaevte togas, sigurno znaete i sega cunkim toa znaenjeto ne e kupena diploma pa mozat da vi ja zemat. I evropskite vrednosti koi gi steknavte vo megjuvreme.
P. S toa deka si prosetal i poprimil evropski vrednosti ne si go sfakjaj tolku bukvalno. Ne deka i jas sum so sredno i deka podaleku od Paralija nemam mrdnato, samo ete takov bese muabetot, takva bese podelbata togas. Nie glupite nasproti vie pametnite. No toa bese togas, sega........
Tuku ne mi odgovori sto se za tebe drzavni i nacionalni interesi?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom