Бокс

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.072
Поени од реакции
9.672
Го има тепано Тајсон. Еднаш со нокаут, другиот пат коа го суспендираа Мајк поради гризање на уво.
Помеѓу трилингот тоа време, Тајсон-Холифилд-Луис, Ленокс има позитивен скор против нив двајца, нема пораз од ниеден од нив. Плус го има тепано и Витали Кличко. Холифилд го има тепано Тајсон. Мајк нема тепано ниеден. Тајсон е силен у првите 3 рунди, ако тука не тепа, ондак губи на крај. Затоа и поиздржливи боксери ко Холифилд и Луис му издржуваа и го тепаа на крај.

Од овие другиве, Али-Фрејзер-Форман. Фрејзер е најслаб у меѓусебни. Само еднаш го има тепано Али и по 2 порази од него и Форман. Форман има еден пораз од Али и две победи против Фрејзер.

Владимир Кличко освен Поветкин и Хасим Рахман (кој има 1-1 со Луис) и нема некоја конкуренција којзнае каква, ги памтиме поразите од Фјури и Џошуа.

Роки Марчано нема ниеден пораз. А и не ни знам на што личел боксот пред 400 години.

Никад нема да добиеме одговор на ова прашање, ама многу би било јако кога Али би боксувал со еден од оние тројца од погоре, поготово со Холифилд.
Муабетот ми беше за Али. Инаку знам. Холифилд го, има тепано Тајсон со нокаут, а и втората исто водел на поени мислам пред овој да го гризни.
Ама тоа беше откако одлежа Тајсон затвор така да можеби и тоа има влијание. Тајсон - Луис беше во време кога Мајк веќе беше и готов како боксер. Мада не му ја спорам победата на Луис. Луис губеше на поени од Витали пред овој да предаде поради крварење. Но Луис веќе беше стар и после борбата се пензионира. Но и Витали не беше во прајм, а е еден од ретките боксери кои никогаш не биле во нокдаун. Страшен chin што би рекле англичаните. За Владимир се слагам. Исто и за Али, Фрејзер и Форман. Со тоа што Форман не добие шанса уште еднаш против Али, а првата билактивност повреден или болен и одвај тренирал.
За Марсиано или како и да се чита, немал тогаш конкуренција, а викаат дека како за тешкаш не биле многу крупен и голем.
Јако би било да се видат такви борби ама додека сите боксери се во прајм. Штета не е можно
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.624
Поени од реакции
5.055
Иначе dazn.com е достапен во МКД сега за сега само бокс имаат понуда, кошта 105денари месечно
Ке ја има и Џошуа -Пулев у живо.
Иначе со менување на ВПН,УСА ,Канада се отвара многу повеке од бокс, тога го знае @mkgunner :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.908
Поени од реакции
8.580
Иначе dazn.com е достапен во МКД сега за сега само бокс имаат понуда, кошта 105денари месечно
Ке ја има и Џошуа -Пулев у живо.
Иначе со менување на ВПН,УСА ,Канада се отвара многу повеке од бокс, тога го знае @mkgunner :D
Ми ги скинаа акаунтите
Терав едно 4-5 месеци и од кога ги скинаа немам платено, се шлепам на max tv апликација со акаунт од другар
Иначе да, се работеше преку Nord

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.624
Поени од реакции
5.055
DAZN e врв ако си фан на бокс за само 2 долари месечно.
Добри се https://www.ssportplus.com/ има и англиско аудио само треба турски впн ,
имаш, Премиер,Бундес 1 и 2,МЛС, Ла лига,Португалска,Кинеска,Либертадос,Шкотска, УЕФА Натионаллиг, НБА,НЛЦА,Еурокуп,УФЦ,БОкс,ММА,Кечери,ф1,мото гп, мото гп2,фиа рели и тоа за замо 120денари.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.624
Поени од реакции
5.055
почнува
Автоматски споено мислење:

ебате бугаров со македонско потекло :D
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
184
Добар фајт. Мислев дека Пулев ќе се откаже лесно, ќе си ги лапне парите и ќе си замине во пензија без да си го ризикува здравјето многу али покажа срце барем и ја направи борбата поинтересна. Џошуа го затвори шоуто на крај со многу добар нокаут. Треба Џошуа и Фјури да се сретнат сега, нема што друго.
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
121
Поени од реакции
64
Добар фајт. Мислев дека Пулев ќе се откаже лесно, ќе си ги лапне парите и ќе си замине во пензија без да си го ризикува здравјето многу али покажа срце барем и ја направи борбата поинтересна. Џошуа го затвори шоуто на крај со многу добар нокаут. Треба Џошуа и Фјури да се сретнат сега, нема што друго.
Можеби и Џошуа со Усик ке биде следна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom