Бокс

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.072
Поени од реакции
9.672
Машина е Саша Поветкин (y)
Ептен ми направи ќејф. Можеби и подобро му е сега да се пензионира како шампион. Ама и да успее да добие борба против Фјури му е исто ок. Ќе земи уште некоја голема сума и пензија после. Ваљда нема следна реванш со Вајт да му е?
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
183
Поени од реакции
173
Машина е Саша Поветкин (y)
Ептен ми направи ќејф. Можеби и подобро му е сега да се пензионира како шампион. Ама и да успее да добие борба против Фјури му е исто ок. Ќе земи уште некоја голема сума и пензија после. Ваљда нема следна реванш со Вајт да му е?
За жал има клауза за реванш доколку Вајт изгуби. Па избор му е или да се пензионира или да му даде реванш на Вајт, друг избор нема. Може да го заебе Вајт, да не му го даде реваншот и да се пензионира, али сигурно Еди Херн ќе му понуди добра пара за да не се пензионира.
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.072
Поени од реакции
9.672
За жал има клауза за реванш доколку Вајт изгуби. Па избор му е или да се пензионира или да му даде реванш на Вајт, друг избор нема. Може да го заебе Вајт, да не му го даде реваншот и да се пензионира, али сигурно Еди Херн ќе му понуди добра пара за да не се пензионира.
Знам дека има клаузула ама мислев да не не ја активираат сега пошто Вајт каде и да е ќе мораше мандатори со Фјури/Џошуа да боксува. Инаку Еди секако ќе му понуди пара, сакал сите три шампиони да се од Британија
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
183
Поени од реакции
173
Знам дека има клаузула ама мислев да не не ја активираат сега пошто Вајт каде и да е ќе мораше мандатори со Фјури/Џошуа да боксува. Инаку Еди секако ќе му понуди пара, сакал сите три шампиони да се од Британија
Мислам дека одлуката на WBC беше ако Вајт го победи Поветкин тогаш ќе добие шанса за WBC појасот кој го држи Фјури. Па планот беше Фјури да боксува против Вајт од како ќе го победи Вајлдер а Џошуа да боксува против Усик (Усик мандатори на некој од појасите кој ги држи Џошуа) од како ќе го победи Пулев. Али треба одма да ни дадат Фјури против Џошуа и да не го тупат. Па послем нека прават Усик и кој е главен во тој момент.
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.072
Поени од реакции
9.672
Мислам дека одлуката на WBC беше ако Вајт го победи Поветкин тогаш ќе добие шанса за WBC појасот кој го држи Фјури. Па планот беше Фјури да боксува против Вајт од како ќе го победи Вајлдер а Џошуа да боксува против Усик (Усик мандатори на некој од појасите кој ги држи Џошуа) од како ќе го победи Пулев. Али треба одма да ни дадат Фјури против Џошуа и да не го тупат. Па послем нека прават Усик и кој е главен во тој момент.
Па добро, Фјури и Џошуа до нг ќе боксуваат со соодветните противници. После може по уште една борба да удрат накај март па летото меѓусебно.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
183
Поени од реакции
173
Па добро, Фјури и Џошуа до нг ќе боксуваат со соодветните противници. После може по уште една борба да удрат накај март па летото меѓусебно.
Да, всушност тоа би било одличен исход. Само да не изгуби некој од нив по пат :cautious:

Поради тоа сакам веднаш борба за undisputed, Фури има WBC, Џошуа ги има останатите појаси, мислам дека е идеално време.

Али секако би бил задоволен ако ја направат борбата до лето 2021.
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.072
Поени од реакции
9.672
Да, всушност тоа би било одличен исход. Само да не изгуби некој од нив по пат :cautious:

Поради тоа сакам веднаш борба за undisputed, Фури има WBC, Џошуа ги има останатите појаси, мислам дека е идеално време.

Али секако би бил задоволен ако ја направат борбата до лето 2021.
Џошуа ќе го добие Пулев. Е Фјури со Вајлдер ќе видиме. И самиот тој тоа го велеше. Една десница од Дионтеј и толку од големата борба со Џошуа. Мислам дека ќе договорат две борби за брзо
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
183
Поени од реакции
173
Џошуа ќе го добие Пулев. Е Фјури со Вајлдер ќе видиме. И самиот тој тоа го велеше. Една десница од Дионтеј и толку од големата борба со Џошуа. Мислам дека ќе договорат две борби за брзо
Да, многу го отпишуваат Вајлдер, али во првите рунди ќе биде многу опасен пред Фјури да го преплави со удари и измори во клинч.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
1.992
Поени од реакции
13.630
Сега ја гледам уште еднаш борбата, реприза на Арена 1 има. Само да го забележам срамното коментирање тие идиотите, константно коментирање и потценување на Поветкин, после 2та нокдауна во 4тата рунда едниот дури се осуди и да му го припише и 3тиот пораз у кариерата.
15 секунди подоцна, молња светна. Жесток аперкат. Не јадете гомна пред време.

Стара школа е Поветкин, нема играње.

Од мечот меѓу Вајдлер и Фјури, мислам дека Фјури пак ќе тепа тука, циркузант е Вајдлер иако има страшна бомба у раката. Боксер без тактика и техника, само шиба боксови. Од друга страна Фјури е еден од најспремните боксери на тоа поле. Да не беше со малоумен мозок и размислување, целосно да се посветеше на боксот ќе напраеше страшна кариера пошто сериозно е доста квалитетен боксер.

Мислам дека ако се заинати и се спреми ќе може да ги тепа и Вајдлер и Џошуа.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
183
Поени од реакции
173
Да не беше со малоумен мозок и размислување, целосно да се посветеше на боксот ќе напраеше страшна кариера пошто сериозно е доста квалитетен боксер.

Мислам дека ако се заинати и се спреми ќе може да ги тепа и Вајдлер и Џошуа.
Веќе има направено страшна кариера и покрај сите глупости што ги има правено. Го победи Кличко на негов терен, извади нерешено со Вајлдер првата послем некоја година пауза алкохолизам и бело и брутално го претепа втората.

Многу трикови има Фјури и многу е брз за таа големина со многу добар футворк. Можеби значителен фаворит против Џошуа.

Околу Вајлдер, па му давам заслуга бидејќи и покрај тоа што сите ги има изгубено 90 проценти од рундите во кој што има боксувано сепак на крај успеал некако да се извлече со нокаут бидејќи ја има таа сила во десната рака. Но, против елитна опозиција како Фјури тоа не му поминува.
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.072
Поени од реакции
9.672
Сега ја гледам уште еднаш борбата, реприза на Арена 1 има. Само да го забележам срамното коментирање тие идиотите, константно коментирање и потценување на Поветкин, после 2та нокдауна во 4тата рунда едниот дури се осуди и да му го припише и 3тиот пораз у кариерата.
15 секунди подоцна, молња светна. Жесток аперкат. Не јадете гомна пред време.

Стара школа е Поветкин, нема играње.

Од мечот меѓу Вајдлер и Фјури, мислам дека Фјури пак ќе тепа тука, циркузант е Вајдлер иако има страшна бомба у раката. Боксер без тактика и техника, само шиба боксови. Од друга страна Фјури е еден од најспремните боксери на тоа поле. Да не беше со малоумен мозок и размислување, целосно да се посветеше на боксот ќе напраеше страшна кариера пошто сериозно е доста квалитетен боксер.

Мислам дека ако се заинати и се спреми ќе може да ги тепа и Вајдлер и Џошуа.
Тие веќе ја прогласија борбата за завршена. За после да се воодушевуваат како Поветкин го убил Вајт. Кога сме кај Вајт, некако чуден боксер ми е. Тешко дека би направил нешто против Фјури/Џошуа.

Фјури би требало да го измлати уште еднаш Вајлдер ама се е можно. Првата борба на двапати на подот се најде поради невнимание. Втората уште на старт го зашемети па немаше шанса Вајлдер нити сила да упати удар.
Фјури да успее Џошуа да го тепа и да се пензионира непоразен би било супер достигнувања. Инаку во последно многу ме интересира каков би бил исходот од хипотетички борби помеѓу најдобрите боксери во историјата :D
Автоматски споено мислење:

Веќе има направено страшна кариера и покрај сите глупости што ги има правено. Го победи Кличко на негов терен, извади нерешено со Вајлдер првата послем некоја година пауза алкохолизам и бело и брутално го претепа втората.

Многу трикови има Фјури и многу е брз за таа големина со многу добар футворк. Можеби значителен фаворит против Џошуа.

Околу Вајлдер, па му давам заслуга бидејќи и покрај тоа што сите ги има изгубено 90 проценти од рундите во кој што има боксувано сепак на крај успеал некако да се извлече со нокаут бидејќи ја има таа сила во десната рака. Но, против елитна опозиција како Фјури тоа не му поминува.
Па на она незнаење да направи онаква кариера е за респект. Дури и во ваков случај нема многу подобри боксери што би го тепале. Мислам на Вајлдер.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
1.992
Поени од реакции
13.630
Инаку во последно многу ме интересира каков би бил исходот од хипотетички борби помеѓу најдобрите боксери во историјата
Холифилд ќе ги тепа сите. :D
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.072
Поени од реакции
9.672
Холифилд ќе ги тепа сите. :D
Викаш? Одличен боксер ама што знам. За Мухамед Али не знам, направил многу и надвор од боксот па можеби и затоа е како икона гледан. Од тоа што имам гледано страшен боксер ама дали би имал шанса против вакви поексплозивни како Тајсон на пример
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
1.992
Поени од реакции
13.630
Викаш? Одличен боксер ама што знам. За Мухамед Али не знам, направил многу и надвор од боксот па можеби и затоа е како икона гледан. Од тоа што имам гледано страшен боксер ама дали би имал шанса против вакви поексплозивни како Тајсон на пример
Го има тепано Тајсон. Еднаш со нокаут, другиот пат коа го суспендираа Мајк поради гризање на уво.
Помеѓу трилингот тоа време, Тајсон-Холифилд-Луис, Ленокс има позитивен скор против нив двајца, нема пораз од ниеден од нив. Плус го има тепано и Витали Кличко. Холифилд го има тепано Тајсон. Мајк нема тепано ниеден. Тајсон е силен у првите 3 рунди, ако тука не тепа, ондак губи на крај. Затоа и поиздржливи боксери ко Холифилд и Луис му издржуваа и го тепаа на крај.

Од овие другиве, Али-Фрејзер-Форман. Фрејзер е најслаб у меѓусебни. Само еднаш го има тепано Али и по 2 порази од него и Форман. Форман има еден пораз од Али и две победи против Фрејзер.

Владимир Кличко освен Поветкин и Хасим Рахман (кој има 1-1 со Луис) и нема некоја конкуренција којзнае каква, ги памтиме поразите од Фјури и Џошуа.

Роки Марчано нема ниеден пораз. А и не ни знам на што личел боксот пред 400 години.

Никад нема да добиеме одговор на ова прашање, ама многу би било јако кога Али би боксувал со еден од оние тројца од погоре, поготово со Холифилд.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.456
Тие веќе ја прогласија борбата за завршена. За после да се воодушевуваат како Поветкин го убил Вајт. Кога сме кај Вајт, некако чуден боксер ми е. Тешко дека би направил нешто против Фјури/Џошуа.

Фјури би требало да го измлати уште еднаш Вајлдер ама се е можно. Првата борба на двапати на подот се најде поради невнимание. Втората уште на старт го зашемети па немаше шанса Вајлдер нити сила да упати удар.
Фјури да успее Џошуа да го тепа и да се пензионира непоразен би било супер достигнувања. Инаку во последно многу ме интересира каков би бил исходот од хипотетички борби помеѓу најдобрите боксери во историјата :D
Автоматски споено мислење:


Па на она незнаење да направи онаква кариера е за респект. Дури и во ваков случај нема многу подобри боксери што би го тепале. Мислам на Вајлдер.
Ленокс Луис лекции ќе им држеше на денешниве.
Малце подценет во ГОАТ дискусијата зошто е британец. Мислам дека единствен е од суперстаровите тешкаши "без пораз" - има два порази, ама ги реваншираше двата и тоа со нокаут. И против најголемите ривали во неговата генерација тепаше. Страшна конкуренција - Тајсон, Холифилд, Кличко, Бригс, Рахман, Мекол.

Статистички гледано Ленокс пред сите.

Сличен е на Хамилтон во формулава кој и да освои 8 титули (Шумахер има 7), и најмногу победи и се, никогаш нема да биде сметан за ГОАТ.
 
Последно уредено:
На врв Bottom