Бокс

Член од
14 април 2012
Мислења
26.024
Поени од реакции
42.978
Ќе се враќа Тајсон? :LOL:
Веројатно ке го вратат за пари, да се излупаат со Холифилд најверојатно. Ке почекаат уште малце да се похајпа настанов, и ке се случи.
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.072
Поени од реакции
9.672
Веројатно ке го вратат за пари, да се излупаат со Холифилд најверојатно. Ке почекаат уште малце да се похајпа настанов, и ке се случи.
И Шенон Бригс е во игра мада овој до пред скоро боксуваше. Холифилд е поверојатно и посакувано. Гледав видео од Тајсон пред скоро како тренира. Одлично изгледа
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
177
Поени од реакции
168
Се планира некоја егзибиција за хуманитарни цели.
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.072
Поени од реакции
9.672
12ти септември Мајк Тајсон против Рој Џонс Јуниор. 8 рунди, егзибиционен меч. А пред нив изгледа ќе боксуваат Нејт Робинсон кошаркарот против некој јутубер
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
177
Поени од реакции
168
Showtime најавија одличен распоред. Конечно официјално добри борби од како почна пандемијава.

zbum9rn0pfc51.pngautowebpsf1629aed7b9b9b958b69923e23e70e9137fd5bfc.png

А и ова не смее да се заборави. Јакa тешкашка борба во градината на Eddie Hearn. И овој настан на DAZN и Скај е одличен.

whyte-povetkin.jpeg

Ова дефинитивно може да се гледа пошто е во Англија и ќе биде во нормално време а можеби и на Телма ќе даваат. Али па ептен се тапа коментаторите на Телма па може да стримам како и да е :ROFLMAO:
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2020
Мислења
177
Поени од реакции
168
Јуни 2021 Џошуа-Фјури сосема извесно
Да се надеваме. Велат дека се договориле па да видиме. Но секако, Фјури мора да го помине Вајлдер уште еднаш. Не би требало да има проблеми но никогаш не се знае. Му давам на Вајлдер шанса првите неколку рунди да го лупне со некоја добра десна пред Фјури комплетно да почне да го доминира.

А Џошуа би требало да го нокаутира Пулев како од шала.

Други јаки борби што ги очекувам оваа година се Лома против Теофимо


И Усик против Чизора ќе биде интересно, баш да видиме како Усик ќе се снајде, голем тест е ова за него во тешка категорија, да видиме дали може да поднесе удар од добар тешкаш како Чизора.

 
Последно уредено:

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.072
Поени од реакции
9.672
Да се надеваме. Велат дека се договориле па да видиме. Но секако, Фјури мора да го помине Вајлдер уште еднаш. Не би требало да има проблеми но никогаш не се знае. Му давам на Вајлдер шанса првите неколку рунди да го лупне со некоја добра десна пред Фјури комплетно да почне да го доминира.

А Џошуа би требало да го нокаутира Пулев како од шала.

Други јаки борби што ги очекувам оваа година се Лома против Теофимо


И Усик против Чизора ќе биде интересно, баш да видиме како Усик ќе се снајде, голем тест е ова за него во тешка категорија, да видиме дали може да поднесе удар од добар тешкаш како Чизора.

Тоа викаше и Фјури. Рано е за договарање следни борби. Вика лесно може Вајлдер да ме нокаутира, или Џошуа пак да изгуби и отиде големата борба. Чекор по чекор.
А Усик имаше изјава како намерно не сакал да става тежина пошто му пречело во ефективноста. Руиз со Џошуа втора борба било пример за тоа. Победил фрижидерот :pos: Доста боксери биле прекумерно тешки од мрза. Па ајде да видиме
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.376
Поени од реакции
9.006
Знае некој дали ќе пренесуваат некаде вечер? На телма според програмата на сајтот нема да има.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.376
Поени од реакции
9.006
Не го гледав мечот, само хајлајтс сега ама каков удар после два нокдауни, се виде дека го уби уште пред да падне. Класа боксер е Поветкин, не очекував дека ќе победи заради годините, ама браво, секоја чест.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
177
Поени од реакции
168
Вајт ја држеше цела борба под контрола, изгуби фокус на момент и прими страшен аперкат. Нема зезање со ветеран како Поветкин, мора максимален фокус. Но мислам дека Вајт ќе го добие во реванш.
 
На врв Bottom