Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Вежбите ги знам скоро сите, со логика и снаоѓање ќе го направиш движењето што ти треба, е сега дали ќе има ефект или џабе ќе тегнам како будала ќе видиме кога здравје ќе се се вратам во теретана, или случка ако се снабдам со тегови.
Општо силата дефинитивно ќе ти опадне, ама визуелно формата без проблем можеш да ја задржиш, отпор е отпор нема везе дали е од тег ластик или склек. Комбинирај калистеникс и ластици и немаш гајле. Прави повеќе репетиции and chase the pump :)
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
192
Ова ашваганда има некој ефект? прв пат слушам. :toe:
Значи овакој. Да поновимо још едн пут. Ниедн суплемент што можеш да га купиш легално у продавницу за суплементи, нема да ти направи никакву драстичну разлику у поглед на тренинг. ( ТАЧКА)

Едино нешто што би могаја да користиш е креатин и кофеин.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Ништо мојот човек Роли нема да настапи. Позитивен на ковид. Ми падна интересот за 50 посто, делуваше пред неколку месеци многу јака оваа Олимпија, прво откажа Флекс, па Седрик сега и Роли, Хади не се знае уште дали ќе настапи, некако мех ми е целиов натпревар.
Него што ќе кажете вие, некоја прогноза. По мене Фил ако го средил стомакот, добива лесно, ако не го средил губи. Мислам дека не го има средено, прашање е колку ќе успее да го контролира и камуфлира на сцена.
Ако се лизне Фил мислам Брендон дека добива, евентуално Рами ако излезе во најдобра кондиција во кариера.
Штета за Роли мислам дека ќе излезеше малце помал и најизделкан од било кога, али тоа е.

 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Подобра форма да извади, Фил, тешко. Да бидеме среќни дека ќе се појави во интересно издание за гледање и за заслужена историја, многу му осленуваат со не доаѓањето. Ама, ако се опушти, Декстер ќе му ја искине главата :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Па од овие што останаа најмногу би сакал Декстер да се отпише филмски со трофејот, тоа ќе биде историски :)
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
Здраво, веројатно има одговор тука ама бидејќи сум мрза и готован се надевам дека некој ќе се сожали и ќе одговори. Висок сум 190cm ама сум многу слаб, имам едвај 78-80kg, почнав да одам во теретана пред 2 месеца ама поради тоа што не сум во можност да одам секој ден (гледам најмногу 3 пати неделно да одам, кога нема многу гужва ради коронова нели и поради работата) немам некои којзнае кои резултати, само малку ми се оформија градите и бицепсот/подлактица/трицепс, јадам се и сешто (освен чоколади, чипсови итн.) но не знам на што најмногу да посветам внимание, дали треба почесто да одам или дали треба повеќе да јадам и што да јадам... се што гледам по yt и што читам по други страни сите имаат различно мислење... they say abs are made in kitchen ама ако може некој кој што има повеќе искуство во ова да ми даде некој правец на што да посветам повеќе внимание...
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Здраво, веројатно има одговор тука ама бидејќи сум мрза и готован се надевам дека некој ќе се сожали и ќе одговори. Висок сум 190cm ама сум многу слаб, имам едвај 78-80kg, почнав да одам во теретана пред 2 месеца ама поради тоа што не сум во можност да одам секој ден (гледам најмногу 3 пати неделно да одам, кога нема многу гужва ради коронова нели и поради работата) немам некои којзнае кои резултати, само малку ми се оформија градите и бицепсот/подлактица/трицепс, јадам се и сешто (освен чоколади, чипсови итн.) но не знам на што најмногу да посветам внимание, дали треба почесто да одам или дали треба повеќе да јадам и што да јадам... се што гледам по yt и што читам по други страни сите имаат различно мислење... they say abs are made in kitchen ама ако може некој кој што има повеќе искуство во ова да ми даде некој правец на што да посветам повеќе внимание...

Eveti dobri decki od koj mozis da naucis dosta raboti. Za prasanja kaj milos sekoj cetvrtok vo 21:00 casot live na instagram.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
А, ако незнае Милош, нека си праша овде :)
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Викендов следува најголемото бодибилдинг про шоу на планетата. Кои се вашите прогнози? Ова е мојата

Brandon
Phil
Dexter
Ramy
Copan
Bonac
...
Фото од прогласувањто во прилог.
mr o 2020.jpg
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
192
Искрено нит га прату нит ми се свиѓа овј циркус. Генерално ББ као спорт и кој правац е отишја е прича за себе. Никакв сенс за естетику, изобличени фаце изобличени тела, хаос.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Една од најлегендарните бодибилдинг фотки во историјата. Џеј во 2009та, камбекот и бришење на сите од сцена. Единствен во историјата што ја вратил титулата откако ја изгубил. Ќе биде ли Фил вториот?

wtf1zqahd4o41.jpg
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Искрено нит га прату нит ми се свиѓа овј циркус. Генерално ББ као спорт и кој правац е отишја е прича за себе. Никакв сенс за естетику, изобличени фаце изобличени тела, хаос.
Па поради овие причини ја воведоа Classic Physique.

Една од најлегендарните бодибилдинг фотки во историјата. Џеј во 2009та, камбекот и бришење на сите од сцена. Единствен во историјата што ја вратил титулата откако ја изгубил. Ќе биде ли Фил вториот?
Можно е, многу самоуверено звучеше на пресот.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Па поради овие причини ја воведоа Classic Physique.



Можно е, многу самоуверено звучеше на пресот.
Што мислите за Класик? Типувам дека Крис ќе ја одбрани титулата. Мислам и во 212 дека Камал ќе ја одбрани, на речиси 50 години возраст.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom