Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Кенгур, а да те прашам. За подобро диференцирање на бицепсот, да се вежба повеќе за широк или за тесен?
не ти го разбрав прашањево.
прашуваш за дефиниција подобра? исцртување? а вториот дел апла не ти го разбрав, тоа со "за широк или за тесен" :S
Значи ме интересира ако може некој да ми каже... Имам слушнато дека во Палас со персонален тренер е 6000 месечно.
Е сега, дали тоа е за еден тренинг со тренер неделно, или секој тренинг е со персонален тренер?Фала.
секој тренинг е со персонален тренер. ти виси над глава, ти се дере(мотивационо), ти кажува што и колку да вежбаш и уз пат ти прави муабет. =)
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Јас идам во теретана веке подолго време и можам да ви дадам совети околу сето тоа,иначе доколку сакате да имате брзи забалежителни резултати ве советувам да не се двоумите да земете продукти за накачивање на мускулна маса нашки кажано Хемии ,да не се разбереме погрешно се мисли на Протеин,Креатин,Амино,Регулативи за сила,Гејнери и слично,стероиди не препорачувам бидејки се премногу штетни а обично понапредните земаат стероди , кога почнав да вежбам имав 55 кила а за рок од година и пол ,две, накачив 82 килограми чиста мускулна маса ако ви е потребен совет околу вежбите,хемиите и слично слободно пишете,ПОЗ:helou:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
не ти го разбрав прашањево.
прашуваш за дефиниција подобра? исцртување? а вториот дел апла не ти го разбрав, тоа со "за широк или за тесен" :S
секој тренинг е со персонален тренер. ти виси над глава, ти се дере(мотивационо), ти кажува што и колку да вежбаш и уз пат ти прави муабет. =)
Друже фала многу, само ако знаеш уште нешто околу истово. Колку се "сите тренинзи"... на број. 2-3-4-5 неделно? Или секој ден стојат на располагање кога му одговара на "муштеријата".
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
не ти го разбрав прашањево.
прашуваш за дефиниција подобра? исцртување? а вториот дел апла не ти го разбрав, тоа со "за широк или за тесен" :S
Да да мислев на исцртување, а за вториот дел, мислам на онаа шипката што е за бицепс и за трицепс искривената, е на неа може да се вежба за тесен и широк бицепс, зависи од тоа каде ќе фатиш. Е сега дали повеќе се исцртува муслукот со вежбање со широк зафат или со тесен зафат?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Лорд Дракула, само да ги дополнам членовите кои ти пишаа совети за исхраната. Не би било лошо да си имаш во ранецот/торбата залихи на чоколадо, затоа што најпрво ја собира млечната киселина од мускулните влакна, т.е. ефективно го отстранува заморот, а потоа важно е што е резерва на гликоген во организамот. Не знам дали би бил ист ефектот и кај боди-билдингот, но јас пред тренинг јадам пола чоколадо(затоа што на школо не сум јадена цел ден и ако ручам ќе ми биде тешко) и по тренинг пола чоколадо и си немам проблеми. :smir:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Вака, поради екзем week-от. Две недели нема да одам на билдинг. Кажувајте освен стомачни, што може да се прави во слободно време.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
Член од
5 мај 2008
Мислења
104
Поени од реакции
4
Јас идам во теретана веке подолго време и можам да ви дадам совети околу сето тоа,иначе доколку сакате да имате брзи забалежителни резултати ве советувам да не се двоумите да земете продукти за накачивање на мускулна маса нашки кажано Хемии ,да не се разбереме погрешно се мисли на Протеин,Креатин,Амино,Регулативи за сила,Гејнери и слично,стероиди не препорачувам бидејки се премногу штетни а обично понапредните земаат стероди , кога почнав да вежбам имав 55 кила а за рок од година и пол ,две, накачив 82 килограми чиста мускулна маса ако ви е потребен совет околу вежбите,хемиите и слично слободно пишете,ПОЗ:helou:

A за ова Хемииве да кажеше цена ? Како се пијаат ? По колку ? подетално малце ако сакаш:smir:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
za to hemiite imam eden prospekt, ke go skeniram i ke go zakacam na net denovive, ima objasneto sho se kako se ali ne e loso i da objasni nekoj sho gi ima pieno.... poopiplivo ke bide :)
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
A за ова Хемииве да кажеше цена ? Како се пијаат ? По колку ? подетално малце ако сакаш:smir:
Дете,како прво не се хемии туку додатоци на исхраната.Хемија е стероидот,хормони за раст,инсулин и сл.Како второ дали ојш во теретана???Како трето дали си алергичен на нешто???
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
A за ова Хемииве да кажеше цена ? Како се пијаат ? По колку ? подетално малце ако сакаш:smir:
Се зави си колку време идеш во теретана ? Дали сакас да ослабиш или да накачиш ? Дали сакаш нешто брзо ефективно (стероиди) или други супстанци ? Пиши подетално ,па јас ке ти пишам што според мене најмногу ке ти одговара :helou:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Абе ти на дете од 17 год.ќе му даваш стероиди???Ова е јавен форум свесен си така????
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
104
Поени од реакции
4
Дете,како прво не се хемии туку додатоци на исхраната.Хемија е стероидот,хормони за раст,инсулин и сл.Како второ дали ојш во теретана???Како трето дали си алергичен на нешто???
Ом в теретана ама сеа почнав, еден месец...
Не сум на ништо алергичен!

Се зави си колку време идеш во теретана ? Дали сакас да ослабиш или да накачиш ? Дали сакаш нешто брзо ефективно (стероиди) или други супстанци ? Пиши подетално ,па јас ке ти пишам што според мене најмногу ке ти одговара :helou:
Еден месец. Да накачам. Ама ја размислувам да земам протеини...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Давид, како спортист и како член на фамилија полна со доктори, би те советувала да не претеруваш со хемии, стероиди и глупости, па ако можеш и што помалку да одиш во теретана. Телото ти е се` уште во развој како прво, ни растот не ти е оформен, можеш да останеш на толку сантиметри колку што си и сега.
А ова додатоциве за исхрана ако веќе толку си решил да ги земаш, не претерувај, затоа што си млад, а секоја хемија го оштетува организамот. Би ти препорачала на тебе а и на сите вие што одите во теретана да правите секои 6 месеци медицински тестови и да контактирате нутриционист за исхраната.
Друго нека ти пишат веќе редовните и искусните билдери на форумот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom