Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Ako krenes 90kg na ramo od mene imas cel mesec platen vo atleta!
Sednat so ispravena kicma nad tebe sipka kako od benc...od ednata strana 45kg i od drugata 45kg...urko nemoze da go krene toa :) luge sto vezbaat po 2-3 godini krevaat po 50kg.
Кога ќе дојдеш со мене во АРМ?:smir: Од една страна 40,од друга страна 40 и шипката 10 кила.....
Колку пати треба да ги кренам за да ми платиш 1 месец?
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Кога ќе дојдеш со мене во АРМ?:smir: Од една страна 40,од друга страна 40 и шипката 10 кила.....
Колку пати треба да ги кренам за да ми платиш 1 месец?
Сигурно дека ќе крениш а јас знам дека пред да се откажам кревав околу 70 кила,само не знам зш повеќе ми одеше на задно него на предно:toe:
БТВ у теретаната кај шо одев имаше луѓе шо креваа по 140-50 кила....

Само една препорака,не се форсирајте многу на таа вежба бидејќи мало невнимание или грешка и може да го кецните рамото а тоа е многу заебано:smir:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
мене рамо ми е најтешко :S неможам да мрднам од 40кг :S, ама иам проблем со лактот десен, ми се превиткува некоја жила ваљда, којзнае што е.. и имам мука. затоа се форсирам на други вежби за рамо.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Не бе, мене ич не ми е до мускули, малку да ослабнам...и дур го прам тоа малце да се дефинира телото, нејќам сикс пекс :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Брат да вежбаше в теретана, колку шо замараш насекаде со муабетите за теретаната... досега ќе беше послаб од Точкест. (А)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Брат да вежбаше в теретана, колку шо замараш насекаде со муабетите за теретаната... досега ќе беше послаб од Точкест. (А)
Ти реков тебе, чувај ги овие слики твои, како резултат од 4 месеци вежбање, ке ги видиш моите после само 2 месеци :), не сум јас ко тебе цел живот мрза па сега...ах мара :)
 
С

Спенсер

Гостин
еј,ај некој поискусен,ако може да пише нешо за ВЕЖБИ ЗА ГРБ,(разбравте нели??),иам проектна у школо за тоа,
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Минатата недела ми беше онака за ''загревање'' па праев од сите вежби по 2 серии, сеа не буквално од сите, ама од многу :) .
Денес почнав онака про. Грб, бајсепс, стомак, и нозе...не да се уморив...уште се тресам :)
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Пием креатин пием амино тренирам месец дена резултатите се одлични, трошим по 2.000 денари неделно за храна. Посветен сум, резултати како што очекувам до лето. :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Пием креатин пием амино тренирам месец дена резултатите се одлични, трошим по 2.000 денари неделно за храна. Посветен сум, резултати како што очекувам до лето. :)
Гледај после хемијата едно 4-5 месеци без ништо да вежбаш ... за да не истушиш :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Што ако наместо ориз и салата, јадам хамбургер? И пак да одам да вежбам? Нејкам мускули сакам да паднам на килажа.
BTW, има еден постер втеретана, човек кај што крева еден тег ама онака огромен, и пишува: GO HARD OR GO HOME!!! :kesa:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Што ако наместо ориз и салата, јадам хамбургер? И пак да одам да вежбам? Нејкам мускули сакам да паднам на килажа.
BTW, има еден постер втеретана, човек кај што крева еден тег ама онака огромен, и пишува: GO HARD OR GO HOME!!! :kesa:
статус кво =)
аман не биди пичка, издржи да тибам. коа ќе видиш резултати ќе сакаш повеќе и повеќе. и јас викав ко тебе.. малце да ми се познаваат, доста е... сеа коа се проширив, САКАМ УШТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :vozbud::vozbud:
има стакло да се напраам до мај... сега на маса идам, не се чистам... чистење таму, април и мај :vozbud:
п.с. денес кардио ќе мавам:vozbud:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
статус кво =)
аман не биди пичка, издржи да тибам. коа ќе видиш резултати ќе сакаш повеќе и повеќе. и јас викав ко тебе.. малце да ми се познаваат, доста е... сеа коа се проширив, САКАМ УШТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :vozbud::vozbud:
има стакло да се напраам до мај... сега на маса идам, не се чистам... чистење таму, април и мај :vozbud:
п.с. денес кардио ќе мавам:vozbud:
Знам дека е така =), ама не личи PC Geek со мускули :) да го ебам.
За една недела со здрава исхрана и со вежбање 3 кила сум паднат... ама кога одам таму минимум 2 саати седам :).
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Знам дека е така =), ама не личи PC Geek со мускули :) да го ебам.
За една недела со здрава исхрана и со вежбање 3 кила сум паднат... ама кога одам таму минимум 2 саати седам :).
ако си писи гик престанувај тогаш и посвети се на сликава

вежбај сине, здраво е =)
денес ќе пробам рекорд да си кршам, 10км на орбитрекот :vozbud::vozbud:
ке известам дали сум успеал :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom