Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Јас на точак по 8-9 прам :) (neame орбитрек) ама на тоа лесното оти ако одам на потечко ниво ептен мускули ке ставам на нога а нејкам :)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Јас на точак по 8-9 прам :) (neame орбитрек) ама на тоа лесното оти ако одам на потечко ниво ептен мускули ке ставам на нога а нејкам :)
на точак/орбитрек се обликуваат, не се става на мускул... сепак се слабее на овие справи. така да, стави слободно појако. јас орбитрекот го возам на 8/10 а при крај кревам на 9/10.
едит. на 10 ако го стаиш, мора да си 100кг+ за да може да се придвижи... :pos::pos:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Бегај бе, ке станам билдер онака, билдер :). ЕМКА хотелот бе.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Неам појма дојди кај мене ваму праисториско е али најголемите билдери од таму излагаат! :)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Da ve prasam nesto. Vezbam vekje skoro 2 meseca, i zadovolen sum, ne deka imam kojznae kakvi rezultati, no sepak ima razlika :). E sega mi se slucuva mnogu cesto, mnogu brzo da se premoram. Koga sum vtora smena na skolo, odam peski do doma za 30tina min, jadam, i trgnuvam pak na teretana, pak 20tina min. Znam deka ne e dobro da se jade pred vezbanje, no jas nemam jadeno od 3 saatot, pa nemozam da izdrzam.
Sakam da ve prasam, ako moze da mi dadete nekoj sovet za poenergetska hrana, da vidam dali mi e do ishranata.

*izvinete sto ne pisuvam na kirilica, kompjuterot ima problem nesto :)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Da ve prasam nesto. Vezbam vekje skoro 2 meseca, i zadovolen sum, ne deka imam kojznae kakvi rezultati, no sepak ima razlika :). E sega mi se slucuva mnogu cesto, mnogu brzo da se premoram. Koga sum vtora smena na skolo, odam peski do doma za 30tina min, jadam, i trgnuvam pak na teretana, pak 20tina min. Znam deka ne e dobro da se jade pred vezbanje, no jas nemam jadeno od 3 saatot, pa nemozam da izdrzam.
Sakam da ve prasam, ako moze da mi dadete nekoj sovet za poenergetska hrana, da vidam dali mi e do ishranata.

*izvinete sto ne pisuvam na kirilica, kompjuterot ima problem nesto :)
мораш после јадење бар саат одмор па после теретана. преморувањето е тука пошто рано стануваш + школото исцрпува исто и учењето, па енергијата ти е намалена. можеш, на пример, да намалиш на килажа, односно да креваш помалку од вообичаено или да земеш креатин, дава многу на сила, се осеќа. исто хидрати пред тренинг треба. можеш и 1-2 банани пред тренинг(енергија даваат).
а ако некогаш ти се свртело/слошило, или си се почуствувал малаксан после тренинг изеди 50 грама суво грозје =) ќе те опраи сместа. тоа е така пошто шеќерот ти паѓа дур вежбаш.

никој???епа тогаш,кажете им го оној форумот за боди билдинг шо е,
мислам беше стероиди.ком.мк
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Кенгур, а да те прашам. За подобро диференцирање на бицепсот, да се вежба повеќе за широк или за тесен?
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Da ve prasam nesto. Vezbam vekje skoro 2 meseca, i zadovolen sum, ne deka imam kojznae kakvi rezultati, no sepak ima razlika :). E sega mi se slucuva mnogu cesto, mnogu brzo da se premoram. Koga sum vtora smena na skolo, odam peski do doma za 30tina min, jadam, i trgnuvam pak na teretana, pak 20tina min. Znam deka ne e dobro da se jade pred vezbanje, no jas nemam jadeno od 3 saatot, pa nemozam da izdrzam.
Sakam da ve prasam, ako moze da mi dadete nekoj sovet za poenergetska hrana, da vidam dali mi e do ishranata.

*izvinete sto ne pisuvam na kirilica, kompjuterot ima problem nesto :)
Муце, земи си две бананчиња во ранецот.
На сред тренинг лапни ги двете, ќе видиш после дека цртанот Киро Бананамен е снимен според истинитој причи. :)))




 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Значи ме интересира ако може некој да ми каже... Имам слушнато дека во Палас со персонален тренер е 6000 месечно.
Е сега, дали тоа е за еден тренинг со тренер неделно, или секој тренинг е со персонален тренер?

Фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom