"Бесплатен" одмор од туристичките агенции

Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
beshe bratucet mi znam deka ubavo si pomina i znam deka avionskite karti bea bajagi skapi
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Лажат претежно 99% од тие што *даваат* такви ствари .
Кај се видело кај нас нешто да ти се подари бе, дај не ме зезај .
Ќе најдат некои неизживеани будали кои ќе се попалат, а после ќе сфатат дека треба да платат екстра такси,па јадење не е вклучено, па виза, па осигурување и на крај ќе се дојде до приближно реалната цена за таков аранжман .

Ако ви е платен смештајот рачунај дека е у некоја јазбина, куќа од трски или слично и дека апла ќе ве ошурат со други давачки .
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
вакво и на другар ми му дошло, премногу скапо а воедно чиста лага ти е тоа :toe:
 
D

DeviL_32`

Гостин
И кај нас стигна подарок патување...Нас ни се падна Тенерифе, но не отидовме...Скапи се картите :еауеауа:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
еххехе
ништо не е подарок во тие „подарок патувања“ ... :toe:
 
Член од
23 август 2009
Мислења
111
Поени од реакции
6
550 евра повратна авионска карта стигна и кај нас се јавила мајками се распрашала она ...децата да и оделе.Инаку неможе сам да се оди.Така да едно 1500 евра не ти бегаат за двајца кој има слободно може да оди не верувам дека има некаков проблем.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Уствари они само смештајот ти го плаќаат, а друго е на твоја сметка, кога ке видиш, не се исплати којзнае колку, пошо они имаат побааги ќар од тоа, а ти не. :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
e da oni samo smestajot ti go plakjaat ama sepak smestajot znaci drugoto ti koa moze da imas gratis smestaj ako mozes da si dozvolis da odis zosto da ne. inace ovie koi bea rekoa deka e ok smestajot apartmance najnormalno na nivo
 
Член од
24 август 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
И кај нас стигна подарок патување...Нас ни се падна Тенерифе, но не отидовме...Скапи се картите :еауеауа:
Преку нивната агенција,,што не е задолжително,, биле 400eur.по особа,
:icon_conf
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Никогаш не би прифатил вакво нешто..
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Неколку агенција ја прават оваа финта со подарок патување. Али доста паметни се. Ти плаќаат сместување, ама затоа ти бараат пари за авион, осигурување, дури и за исхрана може да побараат пари и се тоа мора да оди преку нив. Плус те носат на состанок каде претпоставувам ти перат мозок, па уште ќе ти кажат за какви феноменални тури има низ тоа егзотично место кои мора од тука да ги платиш. И на крај кога ќе пресметаш доаѓа минимално поевтино од вистинскиот аранжман кој го има агенцијата за тоа место (а не можела да го продаде) и сега ти дала 20% попуст да речеме :pos:

А има уште една група на агенции кои имаат постојани членови божем и секако покануваат и нови, па идат на состаноци па плаќаат одредени суми и добиваат бонови кои можат да ги искористат за некое патување. Кое секако претходно е платено преку боновите. Aли за нив тоа е подарок.

Преварантска работа, зашто нималку не е подарок него е само попуст одреден.
Но од друга страна некои лица ќе речат ај бе ќе доплатам и ќе одам, еднаш се живее. Така да зашто да не се оди ако се има пари. Со тоа што сепак да се знае тоа е се, само не подарок патување :)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Нека се гонат бе.

ЧИСТА ПЉАЧКА.:pishtoldz:pishtoldz:pishtoldz
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Мојот пријател доби нешто слично... Мислам дека после те викаат на некои состаноци, ама во еден момент стана сомнително и се откажа.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
2
како и да е сепак тие се во добивка бидејќи никој не ти нуди нешто џабе а тој да нема корист од тоа, зошто нема такви патувања до бугарија на пример ај нека биде платено сместувањето а ти да платиш само 35 евра карта, туку нудат до шпанија за да платиш авионска карта плус други трошоци
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
13
Поени од реакции
18
Тоа е тешка превара !!!
Ви ветуваат божемни патувања на кои никогаш нема да отидете, а ке морате да платите купување на некакви поени.
Нема никаков поклон, сето тоа ке го платите и тоа поскапо.
ПОДАЛЕКУ ОД АГЕНЦИЈАТА TRAVEL HOUSE
 

Kajgana Shop

На врв Bottom