"Бесплатен" одмор од туристичките агенции

Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
3
Пред два дена добив флаер во плик од туристичка агенција травел хоусе скопје во кое пишуваше дека по случаен избор ме одбрале и можам да си одберам една од 5-те понуди за бесплатно летување, доколку во рок од 5 дена се јавам и договорам датум кога ке се реализира патувањето.Два пати се јавив и два пати ми земаа податоци и контакт телефон за да ме контактирале во рок од 15 минути.Никогаш никој не се јави!Дали на некој од вас има добиено исто ваква добра примамлива и неодолива понуда од досега барем според мене една од посериозните туристички агенции травел хоусе.Одсега обратно!
 

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.575
Пред два дена добив флаер во плик од туристичка агенција травел хоусе скопје во кое пишуваше дека по случаен избор ме одбрале и можам да си одберам една од 5-те понуди за бесплатно летување, доколку во рок од 5 дена се јавам и договорам датум кога ке се реализира патувањето.Два пати се јавив и два пати ми земаа податоци и контакт телефон за да ме контактирале во рок од 15 минути.Никогаш никој не се јави!Дали на некој од вас има добиено исто ваква добра примамлива и неодолива понуда од досега барем според мене една од посериозните туристички агенции травел хоусе.Одсега обратно!
Ако ти побарале довеливи податоци дај го бројчето во мвр, ќе средат тие :smir:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
3
Ne samo me prasaa na koe ime e stignata ponudata i telefonski broj za da me kontaktiraat za 15 minuti.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Пред два дена добив флаер во плик од туристичка агенција травел хоусе скопје во кое пишуваше дека по случаен избор ме одбрале и можам да си одберам една од 5-те понуди за бесплатно летување, доколку во рок од 5 дена се јавам и договорам датум кога ке се реализира патувањето.Два пати се јавив и два пати ми земаа податоци и контакт телефон за да ме контактирале во рок од 15 минути.Никогаш никој не се јави!Дали на некој од вас има добиено исто ваква добра примамлива и неодолива понуда од досега барем според мене една од посериозните туристички агенции травел хоусе.Одсега обратно!
нас ни стигна пред 2-3 недели
јас и сестрами нормално се израдувавме и мислам веќе се спакувавме за Дубаи:pos:
се јавивме ни земаа податоци и рекоа дека мора да сме поголеми од 26 години но сепак може да се договорат и помали но прво да идеме на некој состанок
и на крај испадна дека вакво праќаат на секој втор
дека мора предходно да платиш голема сума за да ти осигурат дека баш ти ке идеш, па после по некој избор се бираат добитниците
и летот ти си го плаќаш
а за Дубаи добива некој специјален (роднини и пријатели на газдата:))

преголема глупост е, не се надевај на ништо:toe:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
452
2-3 пати ни има стигнато такво исто као на тебе ама не сме се јавиле ни еднаш
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
3
ne se nadevam na nisto ama samite tie so ovaa si pravat antireklama.
 

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.575
Ne samo me prasaa na koe ime e stignata ponudata i telefonski broj za da me kontaktiraat za 15 minuti.
Епа дајте ги бројчињата во мвр, тоа е класично собирање податоци.
Ne se nadevam na nisto ama samite tie so ovaa si pravat antireklama.
Каква антиреклама бе... загубено :) не ни рекламираат тие нешто.
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
со поканата..у полиција..тоа е тоа..па да видиме што ке им кажат на нив
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
14.076
Поени од реакции
955
Пред два дена добив флаер во плик од туристичка агенција травел хоусе скопје во кое пишуваше дека по случаен избор ме одбрале и можам да си одберам една од 5-те понуди за бесплатно летување, доколку во рок од 5 дена се јавам и договорам датум кога ке се реализира патувањето.Два пати се јавив и два пати ми земаа податоци и контакт телефон за да ме контактирале во рок од 15 минути.Никогаш никој не се јави!Дали на некој од вас има добиено исто ваква добра примамлива и неодолива понуда од досега барем според мене една од посериозните туристички агенции травел хоусе.Одсега обратно!
Да де, ама превозот ќе треба сам да си го платиш. А финтата е што ќе те чини колку да платиш летување плус превоз.

Стари и глупи финти.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
mene m ima stignato takvo pismo dv pati oo istaata taa agencija i prviot pat isto taka kako tebe se javiv ama mene mi se javie i me pokanija na nekakov razgovor i tamu bla bla bla potpis od dva roditela prevozot treba sam da si go platis a so toj vaucer sto ti go davaat kao demek besplaten aranzman so toa nemas ni dva polni pansiona so sto si ogranicen kade da patuvas t.s tie ti nudat odnapret opredeleni destinacii.toa ti e mizi asan da ti baam ama toa ti e ne se svesni deka so toa samo si praat antireklama nisto drugo
 
П

Паган-др

Гостин
Пред два дена добив флаер во плик од туристичка агенција травел хоусе скопје во кое пишуваше дека по случаен избор ме одбрале и можам да си одберам една од 5-те понуди за бесплатно летување, доколку во рок од 5 дена се јавам и договорам датум кога ке се реализира патувањето.Два пати се јавив и два пати ми земаа податоци и контакт телефон за да ме контактирале во рок од 15 минути.Никогаш никој не се јави!Дали на некој од вас има добиено исто ваква добра примамлива и неодолива понуда од досега барем според мене една од посериозните туристички агенции травел хоусе.Одсега обратно!
Друже не се возбудувај толку. И така на сестра ми пред 2 години може и пратија нешто вие сте добитници на наградно патување ова она. И сите ние 6 до 6 насмеани и татко ми се јавува таму и тие викаат вечер дојдете на ко состанок нешто во Александар Палас мислам беше. И отидоа моиве и се враќаат и ние шо се дешава ке идеме нешто, а оно да ти било само за Дубаи можело со ти да си платиш однапред за резервација, па после за престој. Значи они само ти даваат идеја да идеш таму. Не е ништо гага само една глупа рекламација.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
И мене ми стигна. Го зафрлив негде, кој знае каде. :)
Ама не ни поверував нешто многу.
 

Гладиус

loading...
Член од
14 август 2008
Мислења
5.459
Поени од реакции
1.681
Живи глупости...бесплатно жими к***....ви бараат 17.000 однапред да ги платите и имате попусти само....
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.660
Поени од реакции
945
Ништо ново, стара финта да соберат што повеќе пари.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Пред една недела по пошта ми стигна плик со ,,подарок патување,,за некои дестинации.Откако се јавивме во агенцијата бевме повикани на разговор.Таму добивме ваучер за неградно патување во Тенерифе ,од кое само смештајот е платен а другото на своја сметка.
Па ме интересира дали некој бил на некое вакво наградно патување и
дали може да им се верува на овие наградни патувања или е само имислена работа за реклама на туристичката агенција??
 
На врв Bottom