А1 Македонија (VIP)

T

Tetro

Гостин
одам и јас на Vip деновиве, не се замарам со T-ombajl
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Спрема мене подобрa e мрежата т.е сигналот кај VIP од Т-Mobile затоа што пред да бидам корисник на VIP додека не бев исклучен за две сметки неплатени на T-mobile и поради тоа ми го раскинаја договорот и од кога ми кажа вработената од T-mobile од главниот салон дека треба да платам пенали околу пет илјади и нешто денари од кога се префрлив на VIP околу 3 месеци сум корисник сигналот e подобар за разлика од Т-Mobile понекогаш кајнив на диспплејот на мобилниот неколку секунди не го пишуваше ни T од Т-мобиле а кај VIP секогаш цртичките се скоро сите исполнети никогаш не сум забележал дека не го пишува името од VIP т.е дека немам мрежа.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Пред некој период си ја активирав тоа услугата (не знам како се викаше точно) за кога ми ѕвонат место сигнал, музика да има...
Како да ја деактивирам услугава сега знае некој???
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.558
Поени од реакции
3.912
Пред некој период си ја активирав тоа услугата (не знам како се викаше точно) за кога ми ѕвонат место сигнал, музика да има...
Како да ја деактивирам услугава сега знае некој???

Деактивација на услугата можете да направите праќајќи SMS со содржина STOP на 1442 или преку Vip мобилниот портал
http://www.vip.mk/cm/offer/services/entertainement/hello/index.php
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
ВИП е закон оператор. Корисник сум уште од самиот почеток, а пред неколку месеци како награда ми стигнаја 1000 бесплатни пораки кон ВИП мрежата. За некој можеби не е многу, но сепак една мала пажња од нив, што би рекле. Секогаш има добар сигнал, покриеност, најдобри тарифи. Уште ВИП пријатели да се врати на старата сума од 100 денари и ќе бидам најсреќен.
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
И јас го напуштив т-моб за Вип. А бев хард кор фан на т-мобиле и 8 години нивни корисник.Уште не ми се верува дека се префрлив ама тоа е тоа.Кога немаа веќе добри понуди :) бб :)
 
P

Princ

Гостин
Изгледа и јас ќе одам на VIP. Малку сум скептичен (немам многу броеви од VIP на мобилен.... поточно, ниеден немам) ама веќе го резервирав бројот па веројатно ќе склучам договор, да ги видам што фирма се.
 

Фан на Интер

Rasturac na ZABAVI
Член од
26 јануари 2010
Мислења
612
Поени од реакции
22
Nikakva za da te ubedat se ke napraat a posle koj te ebe i posle 5 dena zakasnuvanje za smetka te isklucuvaat novite pretplatnici se poprivilegirani od starite imaat podobri uslovi ceni so eden zbor lopovi mamu im jebem koj ke ceka uste godina dena dodeka mi pomine dogovorot
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Мамицата на вип. Денес од кожа ме извадија.
Идам да земам мобилен на 3ти и им барам Самсунг на тач.. немаат и ми понудија ЛГ. Немаа моментално во нивната продавнива, ама во Куманово имало па од таму требаше да стигне.
Океј, го порачавме и ми рекоа НАЈКАСНО до 7ми ќе стигне, и ќе ми се јават.
Денеска е 17ти, конечно се јавија дека има мобилни телефони.
Одам таму и фино лепо ме известија дека го нема ЛГ-то на тач, ама има нешто слично...Коа видов шо за него е слично, ми идеше да го плукнам.
Го прашувам дали е продаден тој што го порачав од Куманово, го дале ли на некој друг и ме глеа бледо..
Го прашувам дали да го чекам уште или да си барам друг и ми рече дека „Најубаво е да си бараш друг, па овој кога ќе стигне ќе ти се јавиме„
Е ФАЛА ВИ ЕПТЕН, ЌЕ СИ ИМАВ МОБИЛЕН ПРЕ 12 ДЕНА А НЕ ВАКА ДА МЕ ЗАЕБАТ.

Напната сум ептен, таман сакав да се сменам и да отидам кај нив, ама сеа ќе ги плукнам само!
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
21 минута зборување за 60 денари. Вип кон Вип
за разлика, 21 минута Оне кон Вип околу 250 ден :)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
како припејд корисник немам забелешки.....пристапни тарифи,а сега со секое надополнување добивам исто толу бесплатни пораки(промотивен период)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.138
Поени од реакции
8.208
И јас после 3 години на постпејд од тмоб прејдов у вип и си ги задржав 2 префикса
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Пред некое време земав VIP број. Прилично задоволен сум,каде каде поефтино е од ONE (претходниот број ми беше од тамо)
2.5 денари мин. разговор,за разлика од ONe кај шо зимаа и до 11-12 денари :tapp:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.617
Поени од реакции
33.993
Пред некое време земав VIP број. Прилично задоволен сум,каде каде поефтино е од ONE (претходниот број ми беше од тамо)
2.5 денари мин. разговор,за разлика од ONe кај шо зимаа и до 11-12 денари :tapp:


Jaс сум на One, не дека го фалам, еднаш годишно ставам 100 кеш, и 3 пати женами од претплата. Ама никогаш никогаш не ми наплатиле 12 денари мин. Незнаете тарифа да сменете или шо? Иначе сите за кур не ги бива, ни One никој. Овој ВИП треба да е за броеви оператор, смешно е да се нарече МОБИЛЕН оператор, кога единствените телефони што ги поседуваат се тие пластичните на излогот. Цел месец чекав, 3 различни модели и курац.

Не ми треба мобилен, мислам ми треба, ама не ми треба кредит и убаво ми е. Ми ѕвонат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom