А1 Македонија (VIP)

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Жена ти на ONE e ?
Максимум 5 денари зима за тоа,плус шо има тарифи некои глупост за 1 денар да збориш со неколку броја.... Зборев за повици\пораки кон други мрежи,пример мене жена ми ми беше на т-мобајл порака 6 денари,разговор 12 денари..... нема шанси да грешам !
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.617
Поени од реакции
33.993
Жена ти на ONE e ?
Максимум 5 денари зима за тоа,плус шо има тарифи некои глупост за 1 денар да збориш со неколку броја.... Зборев за повици\пораки кон други мрежи,пример мене жена ми ми беше на т-мобајл порака 6 денари,разговор 12 денари..... нема шанси да грешам !
На оне е, ама не зборам за неа, за другари, дека нема потреба неа да и ѕвонам кога нејзе и е безплатно.
Од 3 до 6 на друг оне корисник од минута. 10тина денари макс на друг оператор, е сега може фантазирам, ама мене тие ми беа цените.

Исти цени и кога вртев од мама која е тмобајл.
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
489
Денеска бев да се информирам во ВИП (во БТ) за да се префрлам кај нив па ме чуди една работа: како можи во каталогот на веб имаат еден куп телефони, а полно од нив не само што ги нема на лагер туку неможат ниту да се порачаат (сакам да земам Е52). Истото се случува и кај другите оператори - Ако го немаш телефонот - НЕ ГО НУДИ.
Мислам дека имаат убава тарифа - добра понуда ама слаби се на телефони.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531
дали можите да користите интернет преку мобилен? навистина имало дефект?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.387
Поени од реакции
18.282
дали можите да користите интернет преку мобилен? навистина имало дефект?
Можи да се користи интернет, ама не е брзо, ако ти е за интернет терај си со Оне или Т-мобиле.

Инаку за телефони немаат повеќе, одвај се најдува, имам пријатели што сакаат да се префрлат, изгледа претераа со корисници и ги надминаа буџетот што го предвидуваа за оваа кампања.
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Денеска бев да се информирам во ВИП (во БТ) за да се префрлам кај нив па ме чуди една работа: како можи во каталогот на веб имаат еден куп телефони, а полно од нив не само што ги нема на лагер туку неможат ниту да се порачаат (сакам да земам Е52). Истото се случува и кај другите оператори - Ако го немаш телефонот - НЕ ГО НУДИ.
Мислам дека имаат убава тарифа - добра понуда ама слаби се на телефони.
Друже Е52 чекав 1 година и ....зедов друго ...всушност што и да чекаш во ВИП нечекај нема да стигне 100%. За тарифи се најдобри ама за телефони ич не се надевај. :)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.387
Поени од реакции
18.282
Стасале телефони, до кога ќе има не се знае.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Стасале телефони, до кога ќе има не се знае.
Се кладам стигнале LG и Samsung. Само на тоа навалија нашиве кутри оператори последниве 6 месеци.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.387
Поени од реакции
18.282
Ох хо, нова промоција за припејд.

Со надоплнување на 300 денари, можеш да зборуваш цел месец за 1 денар минута со сите мрежи, 3.5 денари воспоставување на повик.

А и роамингов го средија, тамн за на одмор :eek:jea:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Има ли некој на ВИП деловен корисник? Се фали,се жали..?:)
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Има ли некој на ВИП деловен корисник? Се фали,се жали..?:)
КОМПЛЕТНО исти цени за користење и на деловно и на физичко лице се во вип.. барем така беше пред 1 месец кога имав намера да се префрлувам од оне во вип... дури повеќе ти се исплати да си физичко лице одколку деловно зашто за деловно лице ти треба еден тон документи...
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Ох хо, нова промоција за припејд.

Со надоплнување на 300 денари, можеш да зборуваш цел месец за 1 денар минута со сите мрежи, 3.5 денари воспоставување на повик.

А и роамингов го средија, тамн за на одмор :eek:jea:
сторено,тенк ју вери мач:je:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom