Албуми со самолепливи сликички

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
34.836
Поени од реакции
53.140
Малите сликички ќе ги има за секоја репрезентација, се викаат in action нешто, и освен класичните цели сликички каде што е сликан играчот како за лична карта, извадија пола сликичка каде што го прикажува играчот "во акција" на терен.
Toа порано го немаше кај Панини и од многу одамна е измислица на американски и англиски издавачи на албуми и сликички. Панини сега скоро почна со тоа.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.484
Поени од реакции
7.473
Излезе ли албумот? o_O Се продава ли веќе кај нас?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Го има во Македонија? :eek:
Излезе ли албумот? o_O Се продава ли веќе кај нас?
Не, сликава е од некој нашинец во Швајцарија.

Кај нас албумот претпоставувам ќе дојде во следниве 10-15 денови, ваљда следниот викенд или евентуално овој, ама некако поверојатно е дека следниот би било
Автоматски споено мислење:

Ужасен дизајн, што им фалеше на сликичките досега?
Со секој албум се полоши и полоши се, ФИФА 365 им е подобар албум од овој..

Надреално е колку им се тапа албумиве, не е ни носталгија ни ништо, некаде 2008/2010/2012 беа сосема солидни.

Чинам 2004 кога Бугарија играше на ЕП исто не ми се свиѓаше, а мислам СП 2002 исто беше тапа пошто репрезентации како Тунис, Саудијска Арабија и слични не добија сериозен третман и имаше пар земји каде една сликичка = двајца играчи и ептен штрчеше тоа..

Ама од аспект на квалитет на албум и целосна визуелност (квалификациони резултати, распореди, место за пишување резултати и слично) албумиве секоја година се се полоши...

....додека цените се се повисоки...

хк пу (ако смеам да се искористам со фразaта на..чинам @Марли )
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.095
Поени од реакции
12.527
Не, сликава е од некој нашинец во Швајцарија.

Кај нас албумот претпоставувам ќе дојде во следниве 10-15 денови, ваљда следниот викенд или евентуално овој, ама некако поверојатно е дека следниот би било
Автоматски споено мислење:


Со секој албум се полоши и полоши се, ФИФА 365 им е подобар албум од овој..

Надреално е колку им се тапа албумиве, не е ни носталгија ни ништо, некаде 2008/2010/2012 беа сосема солидни.

Чинам 2004 кога Бугарија играше на ЕП исто не ми се свиѓаше, а мислам СП 2002 исто беше тапа пошто репрезентации како Тунис, Саудијска Арабија и слични не добија сериозен третман и имаше пар земји каде една сликичка = двајца играчи и ептен штрчеше тоа..

Ама од аспект на квалитет на албум и целосна визуелност (квалификациони резултати, распореди, место за пишување резултати и слично) албумиве секоја година се се полоши...

....додека цените се се повисоки...

хк пу (ако смеам да се искористам со фразaта на..чинам @Марли )
2004 беше најкрш да. 2006 исто имаше дупли сликички, Саудиска, Гана и Ангола ми се чини дека беа, а 2002 памтам и Русите ги имаа ставено така. Перфектен би бил некако да може да се искомбинира дизајнот од 2014/2010 со прегледноста на страните за резултати од 2006 и поназад.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.507
Поени од реакции
15.198
во Германија од 26.03 ќе е достапен(албумот е две евра, има опција албум и дваесет пакетчиња сликички за 20евра) , кај нас значи од почеток на април, со вакцините заедно :icon_lol:
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
122
Поени од реакции
101
некое инфо да не има за Нба албумот годинава дали же го има кај нас? Гледам во Србија и насекаде го има и како новост покрај 5 сликички има една Card како би го превел тоа на македонски појам немам.... и дали тие CArd би имале јака вредност како и тие што се посебните?
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
34.836
Поени од реакции
53.140
Чинам 2004 кога Бугарија играше на ЕП исто не ми се свиѓаше, а мислам СП 2002 исто беше тапа пошто репрезентации како Тунис, Саудијска Арабија и слични не добија сериозен третман и имаше пар земји каде една сликичка = двајца играчи и ептен штрчеше тоа..
Oд Шпанија 82-ра го воведоа тоа нерамномерно презентирање на репрезентациите. Тогаш чинам, за прв пат, се појавија, условно кажано послабите репрезентации, со по двајца на сликичка (Хондурас, Кувајт, Камерун :)...)
Автоматски споено мислење:

во Германија од 26.03 ќе е достапен(албумот е две евра, има опција албум и дваесет пакетчиња сликички за 20евра) , кај нас значи од почеток на април, со вакцините заедно :icon_lol:
ако е со вакцините заедно, многу е дискутабилно дали ќе биде почеток на април
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.359
Поени од реакции
5.723
Ако е со вакцините, ќе биде таму при крај на првенството, кај и да е до кај финале сигурно.
 
Член од
16 февруари 2021
Мислења
13
Поени од реакции
16
Во Србија, албумот излегува на 1 Април, во Босна на 31 Март. Така да, кај нас отприлика тој датум. Албумот ќе биде сината верзија.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom