Албуми со самолепливи сликички

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.894
Поени од реакции
7.569
Дали некој некад собирал или сеуште собира сликички и ги лепи во албум?

Јас кога бев помал собирав од оние на Панини со Покахонтас, Симсонови и др

Сега се актуелни оние со фудбалери за светско и за Лига Шампиони. Јас го имам тој најновиот Лига Шампиони. Но мене ме интересира дали постои некој албум со сликички во Mакедонија да се купи што нема да е фудбал ? Фудбал ич не сакам од спортови.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Јас кога бев мал, ги собирав сите албуми кои ќе излезеа. Буквално сите.
Али тоа беше многу одамна.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Собирав еден мислам со животни нешто беше , ако добро се сеќавам можда грешка сум , и некои од овие со фудбалери светско такви работи имам собирано, ама тоа беше многу порано , детенце бев :D Моментално ништо . Баш ќе побарам дома ако успеам да најдам нешто , интересно ќе е да се потсетам на убај времиња.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Јас ко мал собирав сликички од Животинско Царство незнам зш ама омилени ми беја, по пет чоколадцина денот јадев прав бумбар се сторив тогај, ама битно среќен бев.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.779
Поени од реакции
33.563
И јас собирав Покахонтас како мал, и NBA, и сите албуми за Светските првенства во фудбал од 1998 па до 2014, собирав и Тарзан - од тие со кесички со по неколку сликички.

Од албумите за кои сликичките одеа со чоколади, бонбони и гуми за џвакање - Химен, чии сликички ги имаше во гуми за џвакање, Jura постерот со диносауруси чии сликички ги имаше во бонбони, собирав и Животинско царство со чоколадите на Краш. Се сеќавам како мал дека од Краш ми пратија голем пакет со производи затоа што успешно го пополнив целиот албум. Пред три - четири години заедно со (тогаш) девојка ми решивме да го собираме новиот албум на Животинско царство - исто и тој го пополнивме цел, и исто така добивме пакетче производи од Краш, само многу помало од тоа што го добив како дете.

Не се ни сеќавам какви се не глупости имам собирано. :P
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Еве јас кои ги собирав:

Фудбал Европскиве и Светскиве скоро сите
Покемон
Дигимон
Штрумфови
Симпсонови
 
D

Daedalus

Гостин
Штрумфови.
Бетмен.
Драгон Бол.
Животинско Царство.
Симпсонови (газот на меги смрдеше многу лошо :mad:).
Тој со кучињата.
Tarzan: The epic adventures.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Се сеќавам дека собирав еден од некој цртан и ми останаа уште неколку сликички......, сто дупликати собрав, ама тие сликички никогаш не ми се паднаа:)
 
Член од
28 март 2014
Мислења
77
Поени од реакции
43
Обожавам албуми со сликички и имам многу албуми собирано иако ниеден го немам собрано целосно,ама ми фалеле малку сличички секогаш.Од албумот Bratz за кукли ми фалеа една или две сликички и тоа ми беше рекордот,инаку имам собирано Животинско Царство уште навремето кога беа со боенки.Изи мизија,Барби,Дигимон, и што ли уште не.Многу од нив ги чувам сеуште во фиоката под креветот.Инаку моментално дремам на страна за онлајн албуми со сликички и еден веќе собрав,вториот ми е при крај.Забавно е и би сакала да ви ја препорачам - https://fantom.ie/signup :vozbud:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
WWE си собирав знам, и EURO 2008 ми се единствени кои сум ги собрал целосно, други немам соберено цели, но имам Премиер Лига еден од странство донесен, СП 2014 го имам, од неколку цртани но не ми се излепени цели.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.894
Поени од реакции
7.569
Симпсонови (газот на меги смрдеше многу лошо :mad:).
Тој со кучињата.
Симсонови имаше сликички што мирисаат. Чудни мириси имаа некој од сликичките Го собрав тој албум и зедов награда ѕиден календар .
Тој со кучињата мислам дека се викаше Ав Ав.

За Покахонтас награда беше куче ми се чини, знам нешто се собираше дали беше опаковките од купените сликички или нешто друго не се сеќавам.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Ubavo se sekjavam na albumot sto go sobiravme jas i brat mi od Zivotinsko Carstvo. Sme sobirale i drugi od fudbalski prvenstva, od crtani filmovi i razni takvi detski raboti. Nitu eden drug album so slikicki ne mi bil interesen kako Zivotinsko Carstvo. Voopsto ne sum siguren dali go sobravme cel :unsure:.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Се сеќавам на првиот албум, олимписките игри во Москва, тогашен Советски Сојуз.
Кога? Ееееееееееее далечната 1980 :свиркам: ............ знам знам, млад сум:X3:
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Sobirav dosta. I sekogas mi falese po 1no slikice :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom