Албуми со самолепливи сликички

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
По реакциите на социјалните мрежи личи дека интересот ќе е голем. Ќе има изгледа трка за албуми и пакетчиња на почетокот.


Која би била цената за пакетче со сликички кај нас?
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Ми пренесоа дека на нет може да се купи на „парче“ сликичка, што ти треба у моментот.

Преку Панини официјално, може да се нарачаат сликички баш по "XX" барање или?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Ми пренесоа дека на нет може да се купи на „парче“ сликичка, што ти треба у моментот.

Преку Панини официјално, може да се нарачаат сликички баш по "XX" барање или?
Секогаш можело.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.830
Поени од реакции
24.227
Да ги прашам тие поупатените, секако истово прашање им го поставив и на Панини.

Дали овој албум од линкот подоле ќе биде ист како нашиот, во поглед на број на сликички и такви глупости.


Прв пат Македонија на албум, па сакам со тврд повез да си го нарачам овој.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
не мора да значи, Панини и порано знаел за одредени држави да прави малку поразлични албуми, некаде и со повеќе сликички. обично тоа било за побогатите ко Швајцарија и Германија
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Стандард Нова Македонија подарок ќе го дава


Првата година кога пуштија ваква акција во секој албум даваа различни сликички, па лом се правеше по трафиките (за 10-15 денари 6 сликички, багатела) :D Наредните години се научија, па ги даваа истите 6 сликички со секој албум.
 
Член од
16 февруари 2021
Мислења
13
Поени од реакции
16
Да ги прашам тие поупатените, секако истово прашање им го поставив и на Панини.

Дали овој албум од линкот подоле ќе биде ист како нашиот, во поглед на број на сликички и такви глупости.


Прв пат Македонија на албум, па сакам со тврд повез да си го нарачам овој.
Не, албумот ќе биде син. Портокаловиот е само наменет за Германија и Англија мислам.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.259
Да ги прашам тие поупатените, секако истово прашање им го поставив и на Панини.

Дали овој албум од линкот подоле ќе биде ист како нашиот, во поглед на број на сликички и такви глупости.


Прв пат Македонија на албум, па сакам со тврд повез да си го нарачам овој.
Ова е хард-кавер на сликава

Ама мислам од аспект на број на сликички и страниците внатре..би требало исто да биде
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.830
Поени од реакции
24.227
Ова е хард-кавер на сликава

Ама мислам од аспект на број на сликички и страниците внатре..би требало исто да биде
Корицата на албумот е сина, не е портокалова и сликичките ќе се сини. Како што знам, бројот на сликички е ист.
Тоа ме интересира, бројот на сликички и страниците да е ист, другото ми е мање битно.

Зашто албумот ќе го земам тврд повез, ама ќе го полнам со сликички од тука и ако не ми се совпаѓаат бројките, имаме проблем. :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Тоа ме интересира, бројот на сликички и страниците да е ист, другото ми е мање битно.

Зашто албумот ќе го земам тврд превез, ама ќе го полнам со сликички од тука и ако не ми се совпаѓаат бројките, имаме проблем. :D
Да не испадне после Пандев на местото на Кристијано Роналдо :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom