Албанија - место за одмор

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Ne za valkano, ama e matno. Valjda takva e pesokta. Koga vlegvas odma e kamcinja, pa tinja pa pesok. Mene more mi asocira na bistra voda, svetla pesok, ne na matno :toe:. I neznam dali e vaka stalno no se ubi od duvanje veter. Ne da kreva, silen no konstantno si duva.
Matno e moreto od kanalizacijata sto zavrsuva vo nego.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Добро бе, има ли асално место во Албанија?
Чисто море, ситна песок без да пазиш глава од багер?
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
135
Поени од реакции
41
Некој бил лани или годинава во Ксамил?
Сакам да одам со жена и дете па ме интересира дали е ОК и ако знае некој некоја виличка по пристапна цена да даде контакт?
Поздрав
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Cisto se somnevam deka e od toa, barem za tuka. Povekje mi deluva deka e od pesokta.
Нормално дека е од песокот, но колку е загадено морето, бљак:pov:
Два пати во Албанија добивам стомачен вирус, црева вадев.
Освен во Шенген, сите места ги имам посетено.
Ксамил има убава плажа, бистра вода која не се заматува, но ако појдеш до првото островче ќе се згадиш од дивите депонии..во таков рај ѓубре на сите страни, контејнери преполни, жалосно.
Едно светско чудо имаат, Плаво око, прекрасно место, но запустено, не средено, исто како ние што не знаеме да си ги чуваме природните богатства, такви се и Албанците.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.992
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Ова на која плажа се пуцаа брачата?

Лоша работа у пичку...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000

Добро како ќе функционира ова сега?

Гледам во претплатава се појави Роаминг Интернет во Западен Балкан 2.5GB.

Сите разговори ќе се наплаќаат по тарифа како во Македонија, ама тоа ќе биде плус на претплатата?
Или пак ќе можиме да ги користиме 3000 минути што ги имаме во претплата?
Знае некој?
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.981
Поени од реакции
14.767

Добро како ќе функционира ова сега?

Гледам во претплатава се појави Роаминг Интернет во Западен Балкан 2.5GB.

Сите разговори ќе се наплаќаат по тарифа како во Македонија, ама тоа ќе биде плус на претплатата?
Или пак ќе можиме да ги користиме 3000 минути што ги имаме во претплата?
Знае некој?
Сега пред малку се јавив во Мобимак, ги прашав , проверија за мојата тарифа која е со 10 Гб интернет, и ми кажаа дека имам на располагање 3 Гб интернет во роаминг.

Но испуштив да ги прашам дали треба нешто да се подеси, како чекирање во апликацијата или некоја најава за да се активира тоа, или си е по дифолт обезбедено
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Сега пред малку се јавив во Мобимак, ги прашав , проверија за мојата тарифа која е со 10 Гб интернет, и ми кажаа дека имам на располагање 3 Гб интернет во роаминг.

Но испуштив да ги прашам дали треба нешто да се подеси, како чекирање во апликацијата или некоја најава за да се активира тоа, или си е по дифолт обезбедено
Vip гледам ја смениле страната за роаминг и сега има други информации. Плус се јавив во контакт центар и не се доплаќа плус за разговори кон Македонија, вклучително македонските броеви во Албанија.
За интернетот не е истата количина на пример 15гб, туку само 2.5гб.

 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
А дали ако си на припејд и си пуштиш да речеме 10гб интернет, ќе можеш да го користиш истиот интернет и кај соседиве или не можеш воопшто? И ако можеш, дали исто ќе бидат намалени тие 10 гб на 2.5?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.981
Поени од реакции
14.767
Бев попладнево и во продавницата на Мобимак, ме проверија и според мојата претплата од 10 Гб интернет, ми следуваат 3 Гб во роаминг...
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
А дали ако си на припејд и си пуштиш да речеме 10гб интернет, ќе можеш да го користиш истиот интернет и кај соседиве или не можеш воопшто? И ако можеш, дали исто ќе бидат намалени тие 10 гб на 2.5?
Како што видов на сајтот на А1 интернет во роаминг имаше само за тие со договор што се.За припејд важеа нормалните цени како 5,9ден за мегабајт.Нема логика минутите и пораките да се исти како во Македонија а само интернетот да е премногу скратен како што наведоа членовите погоре од 15 гига да добиеш само 2гига.Тоа е скоро 90 проценти помалку.А да не заборавиме колку крадат па оди убедувај се со нив таму дека не си потрошил ни пола гига а они таму на нивниот мерач ке ти извадат минимум 5 па ке испадне сметката астрономска што ке биде доста често летово.Доста луѓе ке се изгорат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom