Албанија - место за одмор

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Цените се џабал'к што се вика. Ако сакаш одмор на море, а евтино, Албанија му е мајката.

Пред 2-3 години се сеќавам едвај 80-тина евра потрошив за 7 дена и тоа секој ден по 2 пати јадење по ресторани + кафиња, сокови, сладоледи и на крај, последните 20 евра од тие 100 што ги сменив дел ги потрошив што купував за по пат храна, дел во фришопот на грчко-македонска граница. :LOL:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.700
Поени од реакции
9.538
Цените се џабал'к што се вика. Ако сакаш одмор на море, а евтино, Албанија му е мајката.

Пред 2-3 години се сеќавам едвај 80-тина евра потрошив за 7 дена и тоа секој ден по 2 пати јадење по ресторани + кафиња, сокови, сладоледи и на крај, последните 20 евра од тие 100 што ги сменив дел ги потрошив што купував за по пат храна, дел во фришопот на грчко-македонска граница. :LOL:
80 евра за 7 дена!?
Добро бе дете, а каде спиеше!?
Не ми се верува:facepalm:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Ne e taka evtino kako nekogaš...eve kolku e cehot za 3 pici, 3 piva i sok...

20210705_173507.jpg
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
80 евра за 7 дена!?
Добро бе дете, а каде спиеше!?
Не ми се верува:facepalm:
80 евра за храна и пијалоци само.
Превоз преку агенција, не знам што пара, мислам околу 50 евра повратна беше.

Сместувањето сами си го најдовме, апартман резервиран преку booking. 300 евра мислам беше цел апартман за 7 дена. Ние бевме петмина и така ти се фаќа по 60 евра од човек. Значи 80+60+50 =190 еура, за еден човек за седум дена.

Ако одите со кола, помалку ќе дадете за превозот од нас. Во секој случај поевтино од Албанија ќе поминеш единствено во Дојран ако појдеш.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.884
Поени од реакции
10.508
Duplo poeftino od Grcija.
Daj cena na morsko?
Морското лани беше скоро колку во Грција ама затоа пици печени у фурна по 5е и тоа одма до море иначе се наоѓа ефтина риба само зависи каде
е сеа членот што јадел по два пати седум дена за 80е секоја чест
Цениве од мениво ми рекоа дека им е само за гостите што престојуваат кај нив, што значи за останатите е повеќе, иначе ова е во Дерми познатиот Хавана бич клаб


еве и од др место





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Морското лани беше скоро колку во Грција ама затоа пици печени у фурна по 5е и тоа одма до море иначе се наоѓа ефтина риба само зависи каде
е сеа членот што јадел по два пати седум дена за 80е секоја чест

Sent from my iPhone using Tapatalk
Преклани ја бев у Саранда и никако ме беше иста цената на морска храна како во Грција. Затоа се зачудив за лани што викаш. Пред три години во Неас Мармарас бев, за 15 евра нарачав октопод. Добив само една пипалка. У Ксамил и Саранда за 15 евра добив полн тањир со шкампи, ракчиња, школки и исто дел од октопод ако не се лажам :D Генерално морската храна беше каде каде поевтина.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.700
Поени од реакции
9.538
80 евра за храна и пијалоци само.
Превоз преку агенција, не знам што пара, мислам околу 50 евра повратна беше.

Сместувањето сами си го најдовме, апартман резервиран преку booking. 300 евра мислам беше цел апартман за 7 дена. Ние бевме петмина и така ти се фаќа по 60 евра од човек. Значи 80+60+50 =190 еура, за еден човек за седум дена.

Ако одите со кола, помалку ќе дадете за превозот од нас. Во секој случај поевтино од Албанија ќе поминеш единствено во Дојран ако појдеш.
Во право си дека освен во Албанија, поевтино нема никаде, но и тие се искурназија последните три четири години.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.894
Во право си дека освен во Албанија, поевтино нема никаде, но и тие се искурназија последните три четири години.
Абе не знам колку е курназење тоа. Откако се дозна дека е поевтино сите таму одевме, и нормално луѓето качија цени. Поголема побарувачка = поголема цена. Ништо чудно...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.884
Поени од реакции
10.508
Преклани ја бев у Саранда и никако ме беше иста цената на морска храна како во Грција. Затоа се зачудив за лани што викаш. Пред три години во Неас Мармарас бев, за 15 евра нарачав октопод. Добив само една пипалка. У Ксамил и Саранда за 15 евра добив полн тањир со шкампи, ракчиња, школки и исто дел од октопод ако не се лажам :D Генерално морската храна беше каде каде поевтина.
може доле на југ е поефтино у Химаре и околината горе доле исти беа цените, на две места јадев октопод и така само пипалче си добив со помфрит а баш мислев дека ке се давам у морско за малку пари
у Грција нормална цена за грилован октопод е околу 12е


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
може доле на југ е поефтино у Химаре и околината горе доле исти беа цените, на две места јадев октопод и така само пипалче си добив со помфрит а баш мислев дека ке се давам у морско за малку пари
у Грција нормална цена за грилован октопод е околу 12е


Sent from my iPhone using Tapatalk
Епа да, ја бев Ксамил и Саранда и баш тие важат за поевтини места. Другиве знам се поскапи, Дерми, Химаре и кои и да се.
Иначе не постои нормална цена за едно пипалче. Едно...:(
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.884
Поени од реакции
10.508
Епа да, ја бев Ксамил и Саранда и баш тие важат за поевтини места. Другиве знам се поскапи, Дерми, Химаре и кои и да се.
Иначе не постои нормална цена за едно пипалче. Едно...:(
и кај нас така е друже, у Електра 800ден а грамажа у менито не пишува



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Планирам при крај на Август да идам за Валона, поточно накај Радиме, па до сеа не сум возел и не сум бил накај тој дел во Албанија, па ме интересиапо кој пат е најубаво и најбезбедно да се стигне?
На мапс ми дава 2 опции, една е преку Струга а другата е преку Косово,па што би препорачале вие?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.212
Поени од реакции
78.776
и кај нас така е друже, у Електра 800ден а грамажа у менито не пишува



Sent from my iPhone using Tapatalk
Толку е сегде порција.
У Олива, на пример.
околу 600, 700 беше чинам скоро, за дома нарачан од кај Бабе (кој рибен баш не го препорачувам, Сидро е боље)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
Планирам при крај на Август да идам за Валона, поточно накај Радиме, па до сеа не сум возел и не сум бил накај тој дел во Албанија, па ме интересиапо кој пат е најубаво и најбезбедно да се стигне?
На мапс ми дава 2 опции, една е преку Струга а другата е преку Косово,па што би препорачале вие?
Minatata godina bev preku Struga. Kaj nas patot e krsh, od nivna strana e soliden ali regionalen i so povekje krivini.
Ovaa godina idevme preku Kosovo. Povtorno nasiot del e najlosh, nekoj kilometar posle granica pocnuva avtopat do Drac i e kade kade podobar.

Vo pogled na cenite minatata godina bea poniski,vidoa povekje luge i odma balkanskoto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom