Автоголови: Заев: Отстапка во делот на меѓународната употреба на името

Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
се согласувам само со едено ништо ова не го оправдува
друга тема ???? П колку знам милошев(ски) е министер и најдиректно е вклучен во преговорите ,како ке ги брани македонското писмо и јазик кога самиот тој ги НЕГИРА


ПС беше омилен кај војводата бидејки личел на Ванчо Михајлов во млади денови ,што ти е фаце еј одма кариера............

 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Отвори тема за Милошов де, ти сугерирам. :smir:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
aj jas da kazam nesto po odnos na temava i kako gi gledam rabo tive.

- izjavata na zaev spored mene treba da se gledas vo kontekst na ``zrtveno jagne`` ili ``pustanje baloni``..najgolem dobitnik od sevo ova so izjavata moze da bide bc, mozebi od nego e i ova maslo.
imeno antidrzavna izjava so ``vitkanje kicma`` ocigledno e deka od javnosta ke se doceka na noz, diletantski i amaterski od zaev, ali so tuka se dobiva?


prvin kambekot na bc ke bide podobro verifiran koga ke se stavat tegovite na vaga, bidejki javno soglasuvanje so promena na ime ne mozi da si dozvoli ( makar i sdsm) partijata na koj iden predsedatel bi bil zaev.
se podgotvuva t.e. se nasiluva narodot deka dokolku ja navednene glavata sabjata nema da mu ja presece, i mu se dava mala anestezija da zaboravi koj se e vinovnik so dojdovme na ova deredze ( sdsm go nosi bajrakot vo ovoj slucaj) i posle po poznata kumrovecka skola sledi resenieto a toa e integracija vo eu i nato , ko bozem drugata strana ili bilo koja relevantna politicka strana vo makedonija ne e za da vlezime vo istite institucii.
da go iskoristime i ovoj moment..sdsm kako partija naslednik na skm ideoloski ne e vrzana nacionalno kon svojot narod...komunsit i nacija malu morgen...i otuka i ne me cudi mene voopsto nonsalantnosta vo odnos na nacionalnite interesi koi gi propagira sdsm....megjutoa iam vpecatok deka sdsm ima politika sledna.....nemam incijativa cekame vmrodpmne so ke izjavi i po red na nestata nie mora da sme so kontra stav bidejki samo taka mozeme da prezivuvame , pa makar toa bilo prasanjeto koe zavleguva i vo naseto bitie.
mene ne me cudi so zaev izjavi, toj voopsto nema ni skil da bide lider ili vodac na narod uste pomalku politicar, glorifikacijata na zaev e samo dokaz kolku e nemokna sdsm kako partija, megjutoa me cudi zolcnata odbsana na negova izjava tuka na forumov od nekoi diskuntanti....za napomena se povikuvaat na prekin na pregovori koi nivnata partija gi ostaviu vo nasledstvo, a se spremni da ja sledat politikata na otstapki koi nivnoto rakovodstvo ja zagovara.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
„За досегашната индиферентност према овие прашања виновни се менторите на Заев - Глигоров и Црвенковски“, заклучи Светскиот македонски конгрес

СМК изразува „разочарување од антипатриотскиот тренд на елитата на СДСМ бидејќи токму тие: го погазија достоинството на работниците и на граѓаните на Македонија спроведувајќи криминална приватизација криминализирајќи го целото општество; од 1990 година создадоа емиграција од 300.000 млади и високообразовани Македонци; во 1993 година прифатија геноцидна референца “Поранешна Југословенска Република” за сопствената држава Македонија; од 1994 до 1998 година со земјата владееја без никаква опозиција; со Времената македонско-грчка согласност од 1995 година суспендираа една третина од Уставот на Македонија и се откажаа од државното име, државното знаме и од Македонците во Егејскиот дел на Македонија; во 2001 година земјата ја доведоа до капитулација; а во 2004 година со мерки на државен терор граѓаните ги одвраќаа од сувереното право на референдум“.


Македонија не е во тешка економска состојба и надворешна изолација поради нечленството во ЕУ и НАТО како резултат на грчкото вето, туку поради дваесетгодишната транзиција без крај низ која минува земјата и поради криминалниот модел на приватизација што ги создаде СДСМ со монополска положба на комунистичката олигархија која денес преку наводно млади кадри продава демагогија за вина на другата страна.
СМК не е против социјалдемокртијата, ама изјавата на Заев за промена на името на државата нема врска со социјалдемократијата. За жал, за ваквите изјави нема аболиција - соопшти службата за информирање на Светскиот македонски конгрес.

http://kirilica.com.mk/vest.asp?id=15250
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
секое прашанње заслужува одговор,а не се одговара со прашањје,ке ти кажам зошто затоа што ВМРО ДПМНЕ го одби мандатот да направи влада во првиот парламент(собрание) и затоа што тоа беше единственото решение Македонија каква таква да опстои на МЕГУНАРОДНА СЦЕНА .. со две болкади на север и југ ..... или си мал или несакаш да се секаваш ,секогаш кога кажуваш некои последици биди доблесен и кажи ги и причините( и јас не сум срекен поради фиром)

а за бугарофилчето ???? ми се гади од такви како него
Како тоа што ВМРО ДПМНЕ го одбило мандатот, е поврзано со фактот дека Глигоров и Црвенковски започнаа штетни преговори и потпишаа срамна референца?

Или од туга по ВМРО го направија тоа?

До кога, со вакви инфантилни конструкции ќе се криете од фактот дека сте кумови на најголемото предавство на Македонскиот народ во независна Македонија?
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Nemoj da zaboravis koga ke odis vo stab pored salatata i stokot i edno :pusk: da im dades ....Za ZZ duplo :pusk::pusk: ne za drugo utre
da imas pogolem moral za pisuvanje.:baeh::baeh::baeh::baeh::baeh:

PS:upotrebuvaj vlazni maramcinja bolje bile, NE OSTAVALE FLEKI NA LICE

:pos2::pos2:
Абре ѓубре едно невоспитано.
Ај да учам некое детуле од 15 години на форумов, што значи култура во комуникација...и не ми е криво.
Малдо е...неискусно...незнае.
Ама има време....ќе научи...ќе разбере.
Па зарем и на такви 39-годишни волови како тебе треба да им објаснувам бе.
Али ето, Јас сум непоправлив оптимист кога се работи за вакви тешки случаи.
Па би пробал да те научам.
Но колку и да сум упорен, колку и да се трудам...
Се ми се чини дека бадијала ќе си го потрошам времето.
Тебе ти поминало амлето за да ти стави некој нешто поразлично, во тимбата твоја мувлесана.
Безнадежен случај си....лаву македонски.
Срам за оние на кој им значи нешто никот што го носиш.
Ги жалам таквите како тебе.

P.S.
Големо извинување до останатите членови на форумов, за мојата вулгарност.
Но се си има граници, па така и мојата толеранција спрема вакви дегени.
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
3
Незнам дали некој го пишал ова до сега, читајте што вели братучедот на Заев .


http://www.act.edu/vision/vision0404/0404_2002.htm

Последен е на страната.






TRAJCE ZAEV
“…I am doing very well in my business and my private life. Still not married but hope to be so in the next 2 years. I have had a serious relationship with a girl for 4 months now and I hope she will be the right one. At the moment, I am a general manager of a clay brick producing company, AD IGM "Elenica", where I own 99.5% of the shares and hope to be among the 200 most successful companies in FYROM for 2006. My other company, “Trgoprodukt”, which is managed by my first cousin was among the top 200 most successful companies in the whole country for three years in a row. I also have a savings bank, “Peon”, which celebrates 11 years of its existence this year. My final strategy for the bank is to open representative offices in Skopje and some other cities. I have also invested in the stock exchange in five companies and have earned 30% in the last year alone. In 2007, I will enter the construction business. I am working on a project for a 5000m2 building with apartments and 1000m2 of shops I hope to make good profit and, thanks to my knowledge from ACT, I hope to go international very soon!”
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Заев: Отстапка во делот на меѓународната употреба на името во сите меѓународни институции

Не е патриот оној што во ова време ги отвора егејското и прашањето за црквата, туку оној што ќе им обезбеди достоинствен живот на граѓаните, вели потпретседателот на СДСМ, Зоран Заев

Линк: http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=15217
Хм... Откога се отворија тие прашања, целиот народ стана далеку подостоиствен и посамосвесен, што е, нели, услов за достоинствен живот.

Не е достоинство да се продадеш и да бидеш нула, за пари.

Заев утнал со оваа изјава.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Незнам дали некој го пишал ова до сега, читајте што вели братучедот на Заев .


http://www.act.edu/vision/vision0404/0404_2002.htm

Последен е на страната.






TRAJCE ZAEV
“…I am doing very well in my business and my private life. Still not married but hope to be so in the next 2 years. I have had a serious relationship with a girl for 4 months now and I hope she will be the right one. At the moment, I am a general manager of a clay brick producing company, AD IGM "Elenica", where I own 99.5% of the shares and hope to be among the 200 most successful companies in FYROM for 2006. My other company, “Trgoprodukt”, which is managed by my first cousin was among the top 200 most successful companies in the whole country for three years in a row. I also have a savings bank, “Peon”, which celebrates 11 years of its existence this year. My final strategy for the bank is to open representative offices in Skopje and some other cities. I have also invested in the stock exchange in five companies and have earned 30% in the last year alone. In 2007, I will enter the construction business. I am working on a project for a 5000m2 building with apartments and 1000m2 of shops I hope to make good profit and, thanks to my knowledge from ACT, I hope to go international very soon!”
Леле каков деген, морон, идиот, неписмен....Па како може бе самиот да си ја нарекува државата "FYROM"???? Ах да е сега пред мене и да имам еден калашник главата кашкавал ке му ја направам..Ми се сер* од вакви со 4-то одделение, а ми се прави газда на фирми...Братучед му Зоки ако не переше пари во таа неговата банка "ПЕОН" и ако не станеше градоначалник на Струмица ке собираше уште картони по цел град или ке продаваше упаљачи за 10ден...ИДИОТ!:nesvest::nesvest:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Незнам дали некој го пишал ова до сега, читајте што вели братучедот на Заев .

http://www.act.edu/vision/vision0404/0404_2002.htm

Последен е на страната.

TRAJCE ZAEV
“…I am doing very well in my business and my private life. Still not married but hope to be so in the next 2 years. I have had a serious relationship with a girl for 4 months now and I hope she will be the right one. At the moment, I am a general manager of a clay brick producing company, AD IGM "Elenica", where I own 99.5% of the shares and hope to be among the 200 most successful companies in FYROM for 2006. My other company, “Trgoprodukt”, which is managed by my first cousin was among the top 200 most successful companies in the whole country for three years in a row. I also have a savings bank, “Peon”, which celebrates 11 years of its existence this year. My final strategy for the bank is to open representative offices in Skopje and some other cities. I have also invested in the stock exchange in five companies and have earned 30% in the last year alone. In 2007, I will enter the construction business. I am working on a project for a 5000m2 building with apartments and 1000m2 of shops I hope to make good profit and, thanks to my knowledge from ACT, I hope to go international very soon!”
Ова е многу јако!

Никој ама баш никој од Македонија не си ја напишал земјата туку сите напишале Скопје што е за срамота а само еден имал храброст и си напишал Фиром. Убавина!
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Незнам дали некој го пишал ова до сега, читајте што вели братучедот на Заев .


http://www.act.edu/vision/vision0404/0404_2002.htm

Последен е на страната.






TRAJCE ZAEV
“…I am doing very well in my business and my private life. Still not married but hope to be so in the next 2 years. I have had a serious relationship with a girl for 4 months now and I hope she will be the right one. At the moment, I am a general manager of a clay brick producing company, AD IGM "Elenica", where I own 99.5% of the shares and hope to be among the 200 most successful companies in FYROM for 2006. My other company, “Trgoprodukt”, which is managed by my first cousin was among the top 200 most successful companies in the whole country for three years in a row. I also have a savings bank, “Peon”, which celebrates 11 years of its existence this year. My final strategy for the bank is to open representative offices in Skopje and some other cities. I have also invested in the stock exchange in five companies and have earned 30% in the last year alone. In 2007, I will enter the construction business. I am working on a project for a 5000m2 building with apartments and 1000m2 of shops I hope to make good profit and, thanks to my knowledge from ACT, I hope to go international very soon!”
koga rasoravame za zoran zaev go imase ova na tema koja e sega e zatvorena

#600
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Незнам дали некој го пишал ова до сега, читајте што вели братучедот на Заев .


http://www.act.edu/vision/vision0404/0404_2002.htm

Последен е на страната.






TRAJCE ZAEV
“…I am doing very well in my business and my private life. Still not married but hope to be so in the next 2 years. I have had a serious relationship with a girl for 4 months now and I hope she will be the right one. At the moment, I am a general manager of a clay brick producing company, AD IGM "Elenica", where I own 99.5% of the shares and hope to be among the 200 most successful companies in FYROM for 2006. My other company, “Trgoprodukt”, which is managed by my first cousin was among the top 200 most successful companies in the whole country for three years in a row. I also have a savings bank, “Peon”, which celebrates 11 years of its existence this year. My final strategy for the bank is to open representative offices in Skopje and some other cities. I have also invested in the stock exchange in five companies and have earned 30% in the last year alone. In 2007, I will enter the construction business. I am working on a project for a 5000m2 building with apartments and 1000m2 of shops I hope to make good profit and, thanks to my knowledge from ACT, I hope to go international very soon!”
ја заборави сликата на ставревски у груевски со истата фиром на реврите насмеани (кога им беше доделена некоја награда) а тие се моментално премиер и заменик премиер
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Како тоа што ВМРО ДПМНЕ го одбило мандатот, е поврзано со фактот дека Глигоров и Црвенковски започнаа штетни преговори и потпишаа срамна референца?

Или од туга по ВМРО го направија тоа?

До кога, со вакви инфантилни конструкции ќе се криете од фактот дека сте кумови на најголемото предавство на Македонскиот народ во независна Македонија?
па да одбиеш мандат и тоа кога се создаваше НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА ,ти се молам е повеке од несериозно, поврзаноста е дека некој првземал нешто па макар и (штетно)секој закон е подобар од тој што го нема)отколку да ја оставиш државата на цедило=дпмне,
со истата срамна референца дпмне немаше ништо против влез во НАТО па и ЕУ ,,,,и да се сликат по весници (грујо и ставре)
и мене не ми се допага како и на многумина само што сегашнава влада не излегла со конкретен предлог .... за идентитетот и јазикот се има консезус

смачено ми е се преговара а не се менува името ПА ЗОШТО ПРЕГОВАРАМЕ??????? кој е тука луд или се менува или не се преговара.....
нека ми каже некој КАКО КЕ ВЛЕЗЕМЕ ВО НАТО И ЕУ ??????
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
ја заборави сликата на ставревски у груевски со истата фиром на реврите насмеани (кога им беше доделена некоја награда) а тие се моментално премиер и заменик премиер
а ти божемски се "сети" - дека ова ни е "цуцулка" од бранко и кир4о ?
+ ова го кажува цлен од фамилијата сдс + фамилијата заев(и) , оти цело време верглаш ? оти не си пишеш на теми кај што има хумор , смеа , здравје ... нема да "иритираш" со својата длабочина - п.с - совет

смачено ми е се преговара а не се менува името ПА ЗОШТО ПРЕГОВАРАМЕ??????? кој е тука луд или се менува или не се преговара.....
нека ми каже некој КАКО КЕ ВЛЕЗЕМЕ ВО НАТО И ЕУ ??????
зошто да влеземе ????????????

или тоа е агендата на папата и мора ко верен поданик да се поклониш на секое негово - мамурно ( од )говорче

се знае ако да - ќе има референдум - само сега ми е кеиф - НЕ СТЕ НА власт да го опструирате ! :baeh:

позЗ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom