Автоголови: Заев: Отстапка во делот на меѓународната употреба на името

Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Што е важно мислењето на докажан криминалец?
Не е негово мислењето, на Бранко Црвенковски е. Заев е фатен на оро и сега мора да прави како што ќе му речат.

Ова доаѓа по Нимиц, само кога го чув како збори за потребата за “заеднички став’’ и не знам што се уште не изблу, знаев ќе следи подршка за промена на името од СДСМ.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Баравте став на Груевски и владата. Еве ви:

Повторно во игра се враќа двојната формула.
Премиерот Груевски денеска порача дека тоа е единствениот компромис што може да го направи Македонија. Позицијата му била соопштена и лично на медијаторот завчера во Скопје. За владиниот став бил известен и претседателот Црвенковски, но засега од неговиот кабинет нема коментар.

„Не постигнавме согласност со господинот Нимиц. Јас му соопштив дека сепак е најдобро уште еднаш да размисли и да најде начин да ја убеди другата страна, да одиме повторно кон она што самото во себе содржи компромис, а тоа е двојната формула. Едно име за секаде, „Република Македонија“ и за со Грција би можеле да разговараме за одредена мала модификација“, изјави Никола Груевски, претседател на Владата.
Сеа јасна ви е црвената линија?
Јасна ви е паралелата со ставот на Б.Ц и неговите сателити и "помилувани" чеда?
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Јасно му е на секој кој не се прави слеп при очи, како што цело време беше јасно дека “Фрчко сака грчко.’’
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Не ада, ништо не е јасно.

Многу ми е жал што вечерва во недостаток на време, не ќе можам да ви објаснам дека црвената линија во реалноста и не постои.

Но затоа утре, задутре...тука сме
Живи здрави.

Поздрав.
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Silen TOCNO.. mislev i bev poprilicno uveren deka treba spokojno da go docekame bukurest.. i zgresiv! Vo bukurest ne dobivme pokana no seuste veruvam deka ke vlezeme vo NATO..
Ne veruvam vo strateski povlekuvanja.. no sepak veruvam deka ke bide OK.. na sto toa go temelam povekepati kazav.. e sega dali e praviot cekor povlekuvanjeto od pregovorite neznam.. navistina.. no taka si ja potsekuvame grankata na koja sedime.. nasive odat sega na druga taktika.. a i eve go kaj i da e ke dojdat izborite vo USA mozebi pak ke zgresam a i ne se sramam da kazam deka sum zgresil .. isto kako sto ne se sramam da ja lociram proekcijata na nasite nadezi.. vo dolgorocnosta na USA politikata.. bez ogled koj ke dojde za president... Drgo nesto mnogu za manevriranje i nemame.. sepak go potpisavme dogovorot so SAD! Sepak imame garancii i sepak nasiot potpisan dogovor e samo vtor takov vo svetot.. jas pa i ne gledam nesto mngu mngu zosto bi bil zagrizen.. ako veke taka razmisluvame.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
@реален07
Нечини вака... раскостен..да одиш на спиење, напиј се барем нешто додека ти склопат нова верзија од штабот.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
@реален07
Нечини вака... раскостен..да одиш на спиење, напиј се барем нешто додека ти склопат нова верзија од штабот.
Ха ха ха.

На бегање ме фати...

Одам брат да се напијам нешто, дефинитивно.
Еве во моментот сум на кинисување.
Една добра салата....и два три штока.
Ако си за...бујрум.

А за раскостен...
Мислиш исто како што ги раскости сите на темата за химната.:helou:
Абе ај не ме смеј. :)


Имајте добра ноќ.:smir:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ха ха ха.

На бегање ме фати...

Одам брат да се напијам нешто, дефинитивно.
Еве во моментот сум на кинисување.
Една добра салата....и два три штока.
Ако си за...бујрум.

А за раскостен...
Мислиш исто како што ги раскости сите на темата за химната.:helou:
Абе ај не ме смеј. :)


Имајте добра ноќ.:smir:
До 2 ваљда ќе ти го припремат текстот а?

Па се читаме покасно :pos2:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Ај првин разјасни на што алудираш со изјавата на Милошовски, не разбирам во каква позиција до сега бевме?

За оваа ли изјава станува збор:


И?




Ова беше само загревање... Реаленопулос..

17.01.2005
Македонскиот претседател Бранко Црвенковски по денешната седница на Советот за безбедност, изјави дека:

Црвенковски: „РМ останува на ставот за двојна формула за името“

Остануваме на нашиот став затоа што цениме дека аргументите што ги имаме се издржани и дека тоа е еден принципиелен пристап и став и оти нема потреба да го менуваме“, нагласи Црвенковски.

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=41776



Кај сме сега со “ставот“ на државникот?

Наврати се на претходниот ми пост.. и се е јасно.


Остана ли уште некој да продава морал.. ОБРАЗ- ЃОН
А ти Братот, знаеш ли уствари што значи двојната формула? Не тресејте безвеза.Ама баш со ништо не можеш да го деградираш Б.Ц. за ова. Двојната формула ти е едно име за цел свет и друго за билатерални односи со Грција.
Дај да не се навраќаме на основни работи.:wink:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
А ти Братот, знаеш ли уствари што значи двојната формула? Не тресејте безвеза.Ама баш со ништо не можеш да го деградираш Б.Ц. за ова. Двојната формула ти е едно име за цел свет и друго за билатерални односи со Грција.
Дај да не се навраќаме на основни работи.:wink:

Во датумите на изјавите е поентата,ПРЕД 3 ГОДИНИ и СЕГА, Бранко сам се деградира.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Зборот ми е, никој не треба да прави отсапки.А, сигурен сум едно 90% дека во септември ќе ни набутат ново име.И Обама ако е претседател е дури тогаш сме си .....Ова со ОН е интересна работа.Ако е само за 6 земји ајде нека се активира таа наша голема "дипломатија''. Нека прекинат тие преговори.Ама нели А.М. ни е на чело на МНР....
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Silen TOCNO.. mislev i bev poprilicno uveren deka treba spokojno da go docekame bukurest.. i zgresiv! Vo bukurest ne dobivme pokana no seuste veruvam deka ke vlezeme vo NATO..
Ne veruvam vo strateski povlekuvanja.. no sepak veruvam deka ke bide OK.. na sto toa go temelam povekepati kazav.. e sega dali e praviot cekor povlekuvanjeto od pregovorite neznam.. navistina.. no taka si ja potsekuvame grankata na koja sedime.. nasive odat sega na druga taktika.. a i eve go kaj i da e ke dojdat izborite vo USA mozebi pak ke zgresam a i ne se sramam da kazam deka sum zgresil .. isto kako sto ne se sramam da ja lociram proekcijata na nasite nadezi.. vo dolgorocnosta na USA politikata.. bez ogled koj ke dojde za president... Drgo nesto mnogu za manevriranje i nemame.. sepak go potpisavme dogovorot so SAD! Sepak imame garancii i sepak nasiot potpisan dogovor e samo vtor takov vo svetot.. jas pa i ne gledam nesto mngu mngu zosto bi bil zagrizen.. ako veke taka razmisluvame.
Тоа што не се согласуваме е политиката на Америка. Точно е дека имаат одреден интерес за оваа територија но колкав е и дали е поголем од атинскиот, тоа е голем знак прашање!

Велиш не гледаш зошто би бил загрижен, па да речеме врз нас да се изврши притисок да направиме компромис за да евентуално влеземе во НАТО. Ти да си УСА каде попрво би притиснал кај Бакојани или кај нас :wink:?

Не дај боже да дојде Обама со новиов потпретседател да се чудиш што е полошо.

Ме сваќаш што сакам да кажам.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Абе за Заев и за сличните поштени луѓе една подебела сајла и бесење на шлоштад :toe:
А инаку не го сватив баш ова со двојната формула....не ми одеше хемија или математика шо и да е:)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Абе за Заев и за сличните поштени луѓе една подебела сајла и бесење на шлоштад :toe:
А инаку не го сватив баш ова со двојната формула....не ми одеше хемија или математика шо и да е:)
Eве Латас во неговата најнова колумина ќе ти разјасни:

Мислиме дека само ние имаме проблем со име. Па види како се вика Хрватска. Дали е Хрватска, или Кроација. Дали Албанија е таа, или е Шќиприја. Дали Елада е името, или Грција на нашиот јужен сосед?
Затоа не се лутам на Грците што сакаат да ни наметнат име. Ни тие немаат едно име, зошто тогаш би дозволиле тој белег да го немаат и другите. Само, се ми се чини дека нема да успеат. Иако прават се да нема решение за името, до идната пролет барем. Обама е нивни, плус за потпретседател го најави Џозеф Бајден. Лобист за Грција и Косово. Хорор. Ама, сепак, одлуката е во наши раце.

http://www.vecer.com.mk/?ItemID=E3F5499EB69D9F40BAD96F51E09998AD
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Зајец, њу погаџи:)Лоповов,многу го трогна економијата,кога Швицарска банка му е тука:toe:..Да сме влезеле, да сме свиткале кичма? (ова од искуство го зборва, свиткуваше кичма пред неговиот Папа:toe:)Па ако свиткаме кичма, да смениме име, кукурајко,ако се викаме Кромидонија, како ќе си ги бараме правата на браќата ни егејци, па и пиринци?Ќе добиеме одговор, бегајте бее..Вие сте кромидарци, не Македонци..Ама важно Зајецов, економски ќе биде стабилен...:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom