Автоголови: Заев: Отстапка во делот на меѓународната употреба на името

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Незнам дали некој го пишал ова до сега, читајте што вели братучедот на Заев .


http://www.act.edu/vision/vision0404/0404_2002.htm

Последен е на страната.
TRAJCE ZAEV
“…I am doing very well in my business and my private life. Still not married but hope to be so in the next 2 years. I have had a serious relationship with a girl for 4 months now and I hope she will be the right one. At the moment, I am a general manager of a clay brick producing company, AD IGM "Elenica", where I own 99.5% of the shares and hope to be among the 200 most successful companies in FYROM for 2006. My other company, “Trgoprodukt”, which is managed by my first cousin was among the top 200 most successful companies in the whole country for three years in a row. I also have a savings bank, “Peon”, which celebrates 11 years of its existence this year. My final strategy for the bank is to open representative offices in Skopje and some other cities. I have also invested in the stock exchange in five companies and have earned 30% in the last year alone. In 2007, I will enter the construction business. I am working on a project for a 5000m2 building with apartments and 1000m2 of shops I hope to make good profit and, thanks to my knowledge from ACT, I hope to go international very soon!”
Леле каков деген, морон, идиот, неписмен....Па како може бе самиот да си ја нарекува државата "FYROM"???? Ах да е сега пред мене и да имам еден калашник главата кашкавал ке му ја направам..Ми се сер* од вакви со 4-то одделение, а ми се прави газда на фирми...Братучед му Зоки ако не переше пари во таа неговата банка "ПЕОН" и ако не станеше градоначалник на Струмица ке собираше уште картони по цел град или ке продаваше упаљачи за 10ден...ИДИОТ!:nesvest::nesvest:
Ова е многу јако!

Никој ама баш никој од Македонија не си ја напишал земјата туку сите напишале Скопје што е за срамота а само еден имал храброст и си напишал Фиром. Убавина!
Доколку ги побарате дипломците на овој “купи диплома колеџ“ само неколку години порано,ќе бидете изненадени со изјавите на многумина денешни актуелни политичари кој Фиромот или Скопјето го заменуваа со Југославија,Миле Јанакиески е еден од тие “славни“ дипломци.Се разбира дека и тој се фалел како Заев но со акциите во Стопанска и Комерцијална кој си ги нашол додека играл баскет на игралиште,(оти фирмата Пролетер-Прилеп му беше банкротирана а работниците на улица со прстот во уста).:je:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Факт е дека национално чувство се гради и не се добива генетски од раѓање. Очигледно после распадот на СФРЈ на многу им е (пре)тешко да изградат ново национално чувство. Неверојатно колку Југославија им ги има препарирано мозоците на луѓето.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
а ти божемски се "сети" - дека ова ни е "цуцулка" од бранко и кир4о ?
+ ова го кажува цлен од фамилијата сдс + фамилијата заев(и) , оти цело време верглаш ? оти не си пишеш на теми кај што има хумор , смеа , здравје ... нема да "иритираш" со својата длабочина - п.с - совет



зошто да влеземе ????????????

или тоа е агендата на папата и мора ко верен поданик да се поклониш на секое негово - мамурно ( од )говорче

се знае ако да - ќе има референдум - само сега ми е кеиф - НЕ СТЕ НА власт да го опструирате ! :baeh:

позЗ
ке си пишам каде сакам а ти слободно може да пишуваш во желби и честитки (портокалова фаријанта)
нека каже грујо дека НЕМА нато и еу или и тоа беше една од 100 лаги
БЦ сум се изјаснил повеке пати =не го сакам
го чекам референдумот
ај да те видам ти напиши за некој од дпмне дека не го сакаш ако си маж или ,војниче си е војниче ........... и тоа врховистичко
неее Миле не е таков ХАХАХАХА
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Факт е дека национално чувство се гради и не се добива генетски од раѓање. Очигледно после распадот на СФРЈ на многу им е (пре)тешко да изградат ново национално чувство. Неверојатно колку Југославија им ги има препарирано мозоците на луѓето.
Точно,но на некои тоа им е прелесно,едноставно само си вадат “патриотска“ партијска книжица и како да биле 100 години на прва борбена линија.:toe:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Леле каков деген, морон, идиот, неписмен....Па како може бе самиот да си ја нарекува државата "FYROM"???? Ах да е сега пред мене и да имам еден калашник главата кашкавал ке му ја направам..Ми се сер* од вакви со 4-то одделение, а ми се прави газда на фирми...Братучед му Зоки ако не переше пари во таа неговата банка "ПЕОН" и ако не станеше градоначалник на Струмица ке собираше уште картони по цел град или ке продаваше упаљачи за 10ден...ИДИОТ!:nesvest::nesvest:
дали истото важи и за гројо и ставревски со фиром на реверите ,ама насмеани ,или за нив не,или неважи и за миле јаникевски ..... а????
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Точно,но на некои тоа им е прелесно,едноставно само си вадат “патриотска“ партијска книжица и како да биле 100 години на прва борбена линија.:toe:
Вадење книшки како „првоборец„ се ваделе уште во стариот систем. Секој се снаоѓа како умее :wink:.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
па да одбиеш мандат и тоа кога се создаваше НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА ,ти се молам е повеке од несериозно, поврзаноста е дека некој првземал нешто па макар и (штетно)секој закон е подобар од тој што го нема)отколку да ја оставиш државата на цедило=дпмне,
со истата срамна референца дпмне немаше ништо против влез во НАТО па и ЕУ ,,,,и да се сликат по весници (грујо и ставре)
и мене не ми се допага како и на многумина само што сегашнава влада не излегла со конкретен предлог .... за идентитетот и јазикот се има консезус

смачено ми е се преговара а не се менува името ПА ЗОШТО ПРЕГОВАРАМЕ??????? кој е тука луд или се менува или не се преговара.....
нека ми каже некој КАКО КЕ ВЛЕЗЕМЕ ВО НАТО И ЕУ ??????
Еве да ти кажеме...Во НАТО и ЕУ, НЕМА да влеземе ако тоа подразбира промена на името.
И само тоа е правилен чекор. Се друго е анти-македонска постапка.

А за срамната референца... Киро стави потпис дека ЈА ПРИФАЌА.
Како може одговоноста за тој потпис да биде на било кој друг?
И како може Грујо да го избрише тој потпис преку ноќ?
Не може.
И одговороноста е само на Глигоров и неговите СДСМ другарчиња.

Она пак со превземањето нешто...Како можеа да превземат таков срам, кој ќе обележи генереации и генерации Македонци, а да НЕ ПРЕВЗЕМААТ чекори како земјите од Источна Европа кои во 1992/93 аплицираа во ОН, и во другите структури за евро-атлантски интеграции. Зошто не превземаа барање за официјално членство на Македонија во тие структури, туку аплицирањето го изведе владата на Љубчо во '99.?
Или повеќе им одговараше привремената спогодба и менувањето на името?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Еве да ти кажеме...Во НАТО и ЕУ, НЕМА да влеземе ако тоа подразбира промена на името.
И само тоа е правилен чекор. Се друго е анти-македонска постапка.

А за срамната референца... Киро стави потпис дека ЈА ПРИФАЌА.
Како може одговоноста за тој потпис да биде на било кој друг?
И како може Грујо да го избрише тој потпис преку ноќ?
Не може.
И одговороноста е само на Глигоров и неговите СДСМ другарчиња.

Она пак со превземањето нешто...Како можеа да превземат таков срам, кој ќе обележи генереации и генерации Македонци, а да НЕ ПРЕВЗЕМААТ чекори како земјите од Источна Европа кои во 1992/93 аплицираа во ОН, и во другите структури за евро-атлантски интеграции. Зошто не превземаа барање за официјално членство на Македонија во тие структури, туку аплицирањето го изведе владата на Љубчо во '99.?
Или повеќе им одговараше привремената спогодба и менувањето на името?
да аплицираш треба да исполниш услови како прво а ,као второ БУГАРИНОТ не ми го спомнувај....трето која е алтернативата ако нема НАТО И ЕУ?????? што ке сме ние Белорусија????? а и на бугаринот не му беше лошо кога беше потпредседател.....барам одговори а не ИМА НАТО ЕУ ,па нема,па пак има ,па пак нема
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123


ај да те видам ти напиши за некој од дпмне дека не го сакаш ако си маж или ,војниче си е војниче ........... и тоа врховистичко
неее Миле не е таков ХАХАХАХА
имам глава не рамења не треба некој да ме води или да ми кажува што да правам ( имам соодветно образование - со доста прогресивна струка - нема да ти го правам кеифот да знаеш што )

ќе си работам ќе си живеам добро - а ти ке кликаш и ќе се нервираш по форумов - ќе лаеш ама залудно !

ова со врховистичко - срам да ти е - кажуваш за некого кој не го познаваш - така те научиле до 3-та во каубојското ?

позЗ
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
имам глава не рамења не треба некој да ме води или да ми кажува што да правам ( имам соодветно образование - со доста прогресивна струка - нема да ти го правам кеифот да знаеш што )

ќе си работам ќе си живеам добро - а ти ке кликаш и ќе се нервираш по форумов - ќе лаеш ама залудно !

ова со врховистичко - срам да ти е - кажуваш за некого кој не го познаваш - така те научиле до 3-та во каубојското ?

позЗ
каубојско е тоааа е за председатели на МО на дпмне а со 4 год може и повеке се забавувам ако мислиш дека се нервирам,одамна отупев на глупоста на другите и не фрлам бисери пред свињи,
не ми одговори ај критикувај некој од дпмне ??? или несмееш

 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Вадење книшки како „првоборец„ се ваделе уште во стариот систем. Секој се снаоѓа како умее :wink:.
Сакаш да речеш го снаоѓаат тие што знаат и умеат за пари и други видови начини за “снаоѓање“?

каубојско е тоааа е за председатели на МО на дпмне а со 4 год може и повеке се забавувам ако мислиш дека се нервирам,одамна отупев на глупоста на другите и не фрлам бисери пред свињи,
не ми одговори ај критикувај некој од дпмне ??? или несмееш

Следи колективен партијски бан и кај ДПМНЕ и кај СДСМ доколку некој се дрзне јавно да критикува сопартиец.Кога тоа ќе се надмине може да се каже дека нешто тргнало во Македонија.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
каубојско е тоааа е за председатели на МО на дпмне а со 4 год може и повеке се забавувам ако мислиш дека се нервирам,одамна отупев на глупоста на другите и не фрлам бисери пред свињи,
не ми одговори ај критикувај некој од дпмне ??? или несмееш

што има да критикувам ?

добра мисла "испушти" - :pos2:

еве ти критикувај јас ќе ти кажувам со да или НЕ !
- ЗАДОВОЛЕН СЕГА ?

позЗ
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Сакаш да речеш го снаоѓаат тие што знаат и умеат за пари и други видови начини за “снаоѓање“?
Да да..Исто така,оние кои се прават фалш бугари, оние кои комунизмот и Папата ги има научено само да седат на кајгана и да се жалат колку ли само не им чини резерватов, и да урлаат со некои Мојсееви планови, и триста заврзлами и тракатанци, и да се жалат колку не им е убаво во Македонија....Па ако не ти е убаво, пасошот вџебче, и ајт..Бугарија не е многу далеку:smir:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
па нема што да се критикува убавини до убавини ..... а и како ке критикуваш кога се знае за критика оние од каубојско кршат заби :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
што има да критикувам ?

добра мисла "испушти" - :pos2:

еве ти критикувај јас ќе ти кажувам со да или НЕ !
- ЗАДОВОЛЕН СЕГА ?

позЗ
И секогаш твојот одговор ќе биде:-е не е така!Исто како и неговиот,што ве прави слепи држалници по партијска линија.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom