Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
black angel напиша:
ima edno tip4e mi se sviga ama koga jas go gledam on ja vrti glavata,koga jas ne go gledam togas on me gleda mene!ajde ve molam SOVET
Совет- Работава ти е доста сигурна,hehe: али ко шо вика Гижо, дечкото се срами па ќе мораш ти да му пријдеш.toae:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
black angel напиша:
ima edno tip4e mi se sviga ama koga jas go gledam on ja vrti glavata,koga jas ne go gledam togas on me gleda mene!ajde ve molam SOVET
А ова ко мојот случај :pos2: пријди му ти затоа што ништо не бива ако чекаш он да ти пријде:smir:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
black angel напиша:
ima edno tip4e mi se sviga ama koga jas go gledam on ja vrti glavata,koga jas ne go gledam togas on me gleda mene!ajde ve molam SOVET
Чим те гледа, очигледно е дека е заинтересиран, само не сака тоа да го покаже штом го врти погледот кога ќе го “фатиш„...:) Нема што да се мислиш, убаво ти кажаа погоре, пријди му, или барем поотворено дај му на знаење дека си заинтересирана, за да има храброст да ти пријде сам. :helou:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
DaSiDe напиша:
Имам овде две типки до мене и неможам да се одлучам за која било од нив. А и двете ми се свиѓет. Ако може ќе ве замолам за совет што да правам и двете многу ги сакам
Влечи ждрепка, фрлај петка глава, консултирај се со Сашо Фактор-X и сл. Или па пресели се у земја каде што бигамијата е законска, па земи ги и двете за жени и живејте си тројцата happily ever after.Ипак, the more the merrier.:icon_razz
А ако поинаку претставиш твојот љубовен проблем, ќе добиеш и поинаков совет.:helou:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
black angel напиша:
ima edno tip4e mi se sviga ama koga jas go gledam on ja vrti glavata,koga jas ne go gledam togas on me gleda mene!ajde ve molam SOVET
Црни Ангелу, добро ти кажаа.... А можеш и огледало да си носиш. И да го заебеш. Така и двајцата ќе си се изнагледате без да се вртите.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
DaSiDe напиша:
Имам овде две типки до мене и неможам да се одлучам за која било од нив. А и двете ми се свиѓет. Ако може ќе ве замолам за совет што да правам и двете многу ги сакам
Си сакал некои две типки и не можеш да се одлушиш за која од нив..
Проблемов да ти пукни!:uvo: Како е можно некој да ти даде совет кога немаш објаснето ама апсолутно ништо :helou: what's wrong with you!?!
 

outcast

login: failed!
Член од
29 јануари 2007
Мислења
424
Поени од реакции
8
DaSiDe напиша:
Имам овде две типки до мене и неможам да се одлучам за која било од нив. А и двете ми се свиѓет. Ако може ќе ве замолам за совет што да правам и двете многу ги сакам
Батали ги и двете, чуму ти се.
За сите најлесно.
 

ReCoN

Единица за Специјални Операции
Член од
24 март 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
black angel напиша:
ima edno tip4e mi se sviga ama koga jas go gledam on ja vrti glavata,koga jas ne go gledam togas on me gleda mene!ajde ve molam SOVET
Штом ке бидеш 100% сигурна дека има нешто меѓу вас,пријди му кога ке биде сам!Билив ме,ит воркс!:smir:
П.С:
Извести не дали успеало!
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
ku4ka напиша:
луѓе помогнете ми ве молам.заљубена сум во мојот најверен другар мислам дека и он ме сака ама не сум сигурна.а најстрашно е тоа што имам дечко.нека ми каже некој што да правам
За да не бидеш кучка, штом си заљубена во друг одма раскини му на дечко ти. Е да можда другар ти не го осеќа истото за тебе, можда пријателството ќе ви се расипе и сл., али драга no pain, no gain:toe:.
У секој случај крајно нефер е да му го трошиш времето на дечко ти, а и сопственото, кога не е он тој што го сакаш. Пре остани сама некој период, пушти стварите со другар ти спонтано да се развиваат, али немој да остануеш у врска ако осеќаш силна љубов за некој друг.
Од друга страна пак, постои опција да бидеш и кучка, т.е да се пробаш да се смуваш со другар ти, и истровремено да останеш со дечко ти. Значи да си имаш паралелни врски. Мада верувам свесна си дека таков потег е максимално себечен, лицемерен и сл.(ќе се воздржам од употреба на поексплицитни зборови) и дека прашање на време е кога нема више да можеш "да седиш на две столици". Само кога ќе паднеш и ќе останеш сама на "подот" не се чуди зошто.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
ada напиша:
За да не бидеш кучка, штом си заљубена во друг одма раскини му на дечко ти. Е да можда другар ти не го осеќа истото за тебе, можда пријателството ќе ви се расипе и сл., али драга no pain, no gain:toe:.
У секој случај крајно нефер е да му го трошиш времето на дечко ти, а и сопственото, кога не е он тој што го сакаш. Пре остани сама некој период, пушти стварите со другар ти спонтано да се развиваат, али немој да остануеш у врска ако осеќаш силна љубов за некој друг.
Од друга страна пак, постои опција да бидеш и кучка, т.е да се пробаш да се смуваш со другар ти, и истровремено да останеш со дечко ти. Значи да си имаш паралелни врски. Мада верувам свесна си дека таков потег е максимално себечен, лицемерен и сл.(ќе се воздржам од употреба на поексплицитни зборови) и дека прашање на време е кога нема више да можеш "да седиш на две столици". Само кога ќе паднеш и ќе останеш сама на "подот" не се чуди зошто.
да ама не знам како да почнам муабет со другар ми не ми е баш лесно другар ми бил толку време ај ве молам помогнете ми
 

ReCoN

Единица за Специјални Операции
Член од
24 март 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
ku4ka напиша:
луѓе помогнете ми ве молам.заљубена сум во мојот најверен другар мислам дека и он ме сака ама не сум сигурна.а најстрашно е тоа што имам дечко.нека ми каже некој што да правам
Па вака,јас мислам дека ако би се поднапила малце(или да се преправаш) и тогаш онака сериозно да му збориш(да му се пушташ) и ако глеаш дека успева тогаш пробај го тоа и кога си „трезна“.Си бај јор селф!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
ku4ka напиша:
да ама не знам како да почнам муабет со другар ми не ми е баш лесно другар ми бил толку време ај ве молам помогнете ми
Шише текила, две чаши. многу лимон и сол и не мора ништо да му кажеш после тоа. Текилата ќе збори за вас... :wink:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
black angel напиша:
ima edno tip4e mi se sviga ama koga jas go gledam on ja vrti glavata,koga jas ne go gledam togas on me gleda mene!ajde ve molam SOVET
А како ти знаеш дека он те гледа кога ти не го гледаш?:glupaca:
Знаеш, врло могуче е он да те зае*ава. Без љутиш, ама не е исклучено.
Ти кога ќе забележиш дека некој те свиѓа, без разлика дали до тогаш си знаела дали постои или не... Нема да почнеш да му се смешкаш итн.? Се вика лажна надеж. Му се пушташ, ама само зашто знаеш дека е попален по тебе, не од што си имаш ти некаква намера... Чисто за репутација и углед.:nokti:
На сите ни е убаво кога знаеме дека на некого му се допаѓаме, нАли? :pipi:
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
ku4ka напиша:
луѓе помогнете ми ве молам.заљубена сум во мојот најверен другар мислам дека и он ме сака ама не сум сигурна.а најстрашно е тоа што имам дечко.нека ми каже некој што да правам
Raskini so deckoto koga veke ne si vljubena vo nego!
Istoto mi se ima sluceno i mene samo pred mnogu godini...Od najdobar drugar so koj se druzev poveke godini,toj stana moj decko,odevme 7 dolgi no prekrasni godini,pa potoa stana moj soprug...i eve nie veke 14 god imame prekrasen brak!Zatoa ako mislis deka si vljubena vo nego i on vo tebe SO SREKA!!!
P.S.bidi fer kon decko ti!
 
B

black angel

Гостин
veruvaj drugarka mi prati celo vreme situacija koj kogo gleda i sl.
Bas vcera se lupnav namerno vo nego i imavme direkten kontakt vo oci.Da znaete kakva facka napravi koga vide koj e!jas ladno krvno ooooops sorry!Ama me nervira koga znae deka i jas go sakam istoto ne moze da prijde,.
P.S.fala za sovetite ama pisuvajte novi da znam sto treba da pravam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom