Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
10 февруари 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
abe mi se svigase deckovo ama bev presno raskinata so deckoto i zato go odbivav ama jebi ga ali stvarno ne sakam taka lesno da se predadam
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
епа бори се, не реков да се откажеш, ама до граници на нормалата.. не е ни фино да претеруваш. ќе си помисли дека си опсесивна! тоа не е добра работа. пробајте, превете муабет деновиве, па пиши што-како... негова реакција, осеќаш ли дека има нешто...
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
princess$ напиша:
e jas da ne delam mnogu soveti oti sum zanikade...mislam mi treba sovet...
ima eden decko so mi se pustase mnogu vreme i odednas prestana i si rekov e zosto pa sega prestana?pa jas pocnav neso ova ona..i se smuvavme konecno,se slusavme po tel.sekoj den i nekolku pati bevme zaedno ama nesto ne stima,ko mali deca se molime samo i mi vika nejkam nisto seriozno...e niso ne razbiram..a ubo ni e zaedno..maski pomos so mislite vo toa glavite?

:tapp:
Lele i mene mi e slicniov problem,super ni e a ne sakame niso seriozno, a mn pati sum razmisluvala kako ke ni bide onaka poseriozno,i sakam da probame ama neznam,...
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
princess$ напиша:
e jas da ne delam mnogu soveti oti sum zanikade...mislam mi treba sovet...
ima eden decko so mi se pustase mnogu vreme i odednas prestana i si rekov e zosto pa sega prestana?pa jas pocnav neso ova ona..i se smuvavme konecno,se slusavme po tel.sekoj den i nekolku pati bevme zaedno ama nesto ne stima,ko mali deca se molime samo i mi vika nejkam nisto seriozno...e niso ne razbiram..a ubo ni e zaedno..maski pomos so mislite vo toa glavite?

:tapp:
Сакаме да ве ебеме and that's about it. :helou:
А ти си жртва на успешна манипулација од страна на момакот (твојата не ти успеа) кој не дека направи нешто посебно само ја сврте играта наопаку играјќи си топло-ладно со тебе.

Инаку ако е паметен ко што го опиша си поминува убаво (заедно) и со друга/и девојка/и оти ако беше дојдено до молење, немаше да те одбие баш ќе му беше мило дека збарил една која го мољакала. Или може му е интересно да те гледа како патиш. Свашта има по светот.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
zrtva...e nemoj taka da zboris ke mi se zgadi...
sakame da ebime...what...:nenene:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Bada Bing! напиша:
Сакаме да ве ебеме and that's about it. :helou:
А ти си жртва на успешна манипулација од страна на момакот (твојата не ти успеа) кој не дека направи нешто посебно само ја сврте играта наопаку играјќи си топло-ладно со тебе.

Инаку ако е паметен ко што го опиша си поминува убаво (заедно) и со друга/и девојка/и оти ако беше дојдено до молење, немаше да те одбие баш ќе му беше мило дека збарил една која го мољакала. Или може му е интересно да те гледа како патиш. Свашта има по светот.
Типична машка работа :) Секоја чест на искреноста :smir:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
princess$ напиша:
e jas da ne delam mnogu soveti oti sum zanikade...mislam mi treba sovet...
ima eden decko so mi se pustase mnogu vreme i odednas prestana i si rekov e zosto pa sega prestana?pa jas pocnav neso ova ona..i se smuvavme konecno,se slusavme po tel.sekoj den i nekolku pati bevme zaedno ama nesto ne stima,ko mali deca se molime samo i mi vika nejkam nisto seriozno...e niso ne razbiram..a ubo ni e zaedno..maski pomos so mislite vo toa glavite?

:tapp:

Па дечково или игра двојна игра (со една две три...) , игра со тебе... или пак страв му е... не сака да е врзува за некого. Или пак од многу одбивања му се здосадило па сега ти враќа на некој начин а оладил во врска со тебе- машките кога веќе добиваат корпа или биднуваат одбивани верувај не се повеќе никогаш исти :toe:

Али уживај бе ти... батали го крај краева... ќе се појави некој друг :)
Во секојо случај тој губи :smir:
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
La Española напиша:
Па дечково или игра двојна игра (со една две три...) , игра со тебе... или пак страв му е... не сака да е врзува за некого. Или пак од многу одбивања му се здосадило па сега ти враќа на некој начин а оладил во врска со тебе- машките кога веќе добиваат корпа или биднуваат одбивани верувај не се повеќе никогаш исти :toe:

Али уживај бе ти... батали го крај краева... ќе се појави некој друг :)
Во секојо случај тој губи :smir:
:uvo:
од каде до каде тој губи????:tapp:
ако си игра со 1,2 или повеќе мислиш дека е лузер??
тинк аген:nesum:
а ако типкава му е едина а не знае шо сака типчето...нека :drk:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
La Española напиша:
Во секојо случај тој губи :smir:
Едно губење да си ебеш мајката. Сигурно седи дома и плаче по Ох Толку Добрата Пропуштена Шанса :)nesum:).

Али ај тешете се, он е губитникот, ти си супер цура што донесува правилни одлуки ! Ву-ху! Иди на следен напрај му така па на уште еден па да се напуни Скопјево со мизерни губитници. :helou:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Bada Bing! напиша:
Едно губење да си ебеш мајката. Сигурно седи дома и плаче по Ох Толку Добрата Пропуштена Шанса :)nesum:).

Али ај тешете се, он е губитникот, ти си супер цура што донесува правилни одлуки ! Ву-ху! Иди на следен напрај му така па на уште еден па да се напуни Скопјево со мизерни губитници. :helou:
Нема да има мизерни губитници додека некој се стиска да и се пушти на некоја девојка однапред со мисла дека мозе да го одбие тогаш тој е лузер
додека оној кој кај 4 девојки паднал ,,го одбиле,, кај 5тата ке најде срека ти текиња барем имал самодоверба и му дрзело да се обиде да се пресрами и да си ја најде среката.....лесно е да кажеш нешто
тешко е да го оствариш !
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
...вистината е дека тоа е дел од машка тактика, пошто многу советувачи и мене ме учеле на таква, кога се пушташ,па после малку олади, па нов напад,епа сеа ти види,:))) бај д веј - добра тактика е, ги паѓа жениве...:)))
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
La Española напиша:
Во секојо случај тој губи :smir:
Мега паметната изјава кога другарки ја тешата разочараната шмизла. ”ОН ГУБИ”. Ако те откачуе бејби у никој слѕучај не губи. И по кое божјо правило и во кој пасус од псалмите пишува дека жените секогаш се фини и добри и заслужуваат подобро, а момчето е тоа што губи... :tapp:
Само заради една работа сакам да влеземе во европа. Девојките да ни се ебат како европјанки... Океј и да фатиме некоја инвестиција...
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Bada Bing! напиша:
Едно губење да си ебеш мајката. Сигурно седи дома и плаче по Ох Толку Добрата Пропуштена Шанса :)nesum:).

Али ај тешете се, он е губитникот, ти си супер цура што донесува правилни одлуки ! Ву-ху! Иди на следен напрај му така па на уште еден па да се напуни Скопјево со мизерни губитници. :helou:
Ne ni pomisliv deka sed doma i place... sigurno voopsto i ne mu e galje, uste ena devojka vo spisokot sto go odbila ili sto ja zaebava.

A so toa sto kazav toj gubi, malku pogresno se sfati. Prvo toa ne e nameneto samo za zenskite. I nekoe masko koga biduva odbieno od nekoe zensko i taa gubi, sekogas nesto gubi, sekoja licnost si e vredna samata po sebe, ama vie ovde sto stanavte site maskive i me naopdnavte kao kojznae sto da rekov loso a nisto ne rekov.... toa neznam

I uste nesto, ne zneme nie sto tocno se slucilo megu devojkava i deckovo, situacijata ne e tolku objasneta ni jasna za da navleguvame tolku bukvalno vo nestata... zatoa moeto mislenje bese opsto- ne ni go sfacajte tolku bukvalno :)
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Епа еве еден општ совет, така без навлагање- стави слика девојко и ќе видиш ако си згодна (или евентуално стварно да си принцеза со долари!) дузина типчиња ќе те додадат на мсн и нема да помислиш на крелето што те оставило.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Bada Bing! напиша:
Епа еве еден општ совет, така без навлагање- стави слика девојко и ќе видиш ако си згодна (или евентуално стварно да си принцеза со долари!) дузина типчиња ќе те додадат на мсн и нема да помислиш на крелето што те оставило.

Hehe, sega mislish deka sum i ogorcena. Epa vo greshka si, nikoj mene ne me ostavil niti se isponashal so mene :)
I mislam deka go preteravme so prepukuvanjeto, kraj kraeva ova e forum i sekoj si ima svoe mislenje i sekoj ima pravo da dade sovet. E sega dali nekoj ce go prifati ili ne... toa e negova licna rabota. Jas samo i go kazav moeto mislenje na devojkata, ti go kaza svoeto i taka trebase da bide. Nemase potreba od povece komentari megu nas. A ako nekogas mi treba sovet za masko, eve vetuvam ce se obratam tuka i so netrpenie ce go cekam sovetot od tebe :smir: ... najvece posto iskren si beshe i se iskreno si kaza :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom