Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Е доста ти беше де, џабе и да пишат се само истото ќе се врти. Само треба некој да го срши мразот. Па кога веќе со сигурност тврдиш дека и двајцата осеќате нешто еден спрема друг, лупнисе пак во него ама овај пат немој ооооо сори ами бацниго :baeh:
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Bada Bing! напиша:
Едно губење да си ебеш мајката. Сигурно седи дома и плаче по Ох Толку Добрата Пропуштена Шанса :)nesum:).

Али ај тешете се, он е губитникот, ти си супер цура што донесува правилни одлуки ! Ву-ху! Иди на следен напрај му така па на уште еден па да се напуни Скопјево со мизерни губитници. :helou:
De4ko cenam so si iskren, ama pa...stvarno...ok mozebi on poise ima kjar u sfe ova, ama neznam na kraj so se ke postigne,,,nekogas i ne e sve do zabava...

ramada напиша:
Raskini so deckoto koga veke ne si vljubena vo nego!
Istoto mi se ima sluceno i mene samo pred mnogu godini...Od najdobar drugar so koj se druzev poveke godini,toj stana moj decko,odevme 7 dolgi no prekrasni godini,pa potoa stana moj soprug...i eve nie veke 14 god imame prekrasen brak!Zatoa ako mislis deka si vljubena vo nego i on vo tebe SO SREKA!!!
P.S.bidi fer kon decko ti!
mmmm davam celosna podrska...mislam deka si u pravo NEMA LUTIS TUKA

[admin]Научи се да си ги изменуваш мислењата и да го додаваш во претходното мислење тоа што си сакала да го напишеш! Не планирам повеќе да ти ги спојувам.
- Acid[/admin]
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
e pa vaka, posledno vreme, imam problem, nema devojka so mi se dopaga, prv pat vaka nitu edna da ne mi se sviga, so e problemot
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
не е дека не ти се допаѓа ниту една туку ти е страв да им пријдеш на оние кој ти се допаѓаат демек ќе бидеш откачен...или може треба да смениш ориентација...мала шала ор нат??
п.с. само храбро брат
нема неосвоива тврдина...има само погрешен напад:smir:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
не бе ич не сум страмежлив не е тоа на сите девојки одма им приогам можеби и премногу сум отворен :) незнам шо можи да е друго
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
FLiX напиша:
e pa vaka, posledno vreme, imam problem, nema devojka so mi se dopaga, prv pat vaka nitu edna da ne mi se sviga, so e problemot

Барменот на кајгана западнал во криза
Бате среди тоа мислите и срцето потсети се на добрите стари времиња кога девојките те провоцирале и ти се допаѓале, зацртај што ке треба да има твојата следна девојка во физички надворешен и внатрешен изглед и не го губи времето
Мозеби веке некоја извесна девојка ти проаѓа пред очи и ке те направи срекен
само храбро бато и со стрека па чекаме да се пофалиш :nenene::helou:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
FLiX напиша:
не бе ич не сум страмежлив не е тоа на сите девојки одма им приогам можеби и премногу сум отворен :) незнам шо можи да е друго
Хмммм, а да ја преиспиташ својата сексуална ориентација. Фрли око на некое момче, не е тоа лошо, пробај шо има везе. Ако не ти успее, тогаш барај ја девојката која неизмерно ја сакаш или мразиш(тоа е исто) и разреши го проблемот со неа. Ако неможеш со неа, реши го во својата глава, бидејќи ти прави проблеми во животот. :wink:
п.с. И научете да пишувате веќе еднаш... Меѓу С и Р, нема Т бре... што ви е? :zid:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
FLiX напиша:
не бе ич не сум страмежлив не е тоа на сите девојки одма им приогам можеби и премногу сум отворен :) незнам шо можи да е друго

Ако чувствуваш дека не можеш да се заљубиш, можеби е време да го послушаш Големиот Ванчо Таковски кој би рекол: "Шарај бате, шарај..... Нека ти мрда газето."

Ако чувствуваш дека не те привлекува нити една девојка, oтвори се повеќе. :pos:

Јас сепак играм на мудроста на Таковски :)
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
e pa vaka, posledno vreme, imam problem, nema devojka so mi se dopaga, prv pat vaka nitu edna da ne mi se sviga, so e problemot
__________________

Site sme imale periodi koga nikoj ne ne privlekuval, taka da mislam deka ne treba da se zamaras, opusti se, iskacaj i ne se zamaraj deka moras da najdes devojka sto ke ti se sviga.... Ima vreme:helou:
 
B

black angel

Гостин
izvini mila ZAFRKNATA ako ti smeta moeto baranje sto mi ostavas odgovor?malce si preterala ne digaj panika tolku sekoj moze da ima problem i da pobara sovet
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
black angel напиша:
ima edno tip4e mi se sviga ama koga jas go gledam on ja vrti glavata,koga jas ne go gledam togas on me gleda mene!ajde ve molam SOVET
A da go zamneish ti toa tipcheto so tIp shto nema da ja vrti glavata?
Ako navistina go saksh toga zameni go samo ZA PUBLIKA (SHTO BI REKOL JAS) t.e. neka vidi deka si go zamenila. A ustvari i taka ke dozanesh shto mislish za nego
p.s. REALNATA SITUACIJA JA SVAKAME KOGA SEGASHNOSTA E MINATO SVRSHENO VREME!!! Gooooood lucky!!!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Fala mnogu na sovetite :) aj ke probam pa ke pisam so ke napram, mozi ke se najdi nekoja :)
Pozdrav do site :)
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
black angel напиша:
izvini mila ZAFRKNATA ako ti smeta moeto baranje sto mi ostavas odgovor?malce si preterala ne digaj panika tolku sekoj moze da ima problem i da pobara sovet
Во случајов ти си таа што дигнала паника, јас само кажав она што е односно дека во глобала се е кажано само што треба некој од вас да го скрши мразот и исто така ти дадов СОВЕТ како полесно да го направиш тоа:toe: . И да секој може да побара совет само не може едно па исто да се кажува . Немој толку да се иритираш без потреба:smir:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
FLiX напиша:
не бе ич не сум страмежлив не е тоа на сите девојки одма им приогам можеби и премногу сум отворен :) незнам шо можи да е друго
Физички можи ти се допаѓа,ама ти очекуваш и психички да те привлечи,да осетиш вибрација некоја,веројатно во то е проблемот. :)


Јас немам проблем со љубовниот живот,не,јас имам општо проблем со социјалниот живот. :pos2:
Заинтересираност за дечковци,шмекери,симпатии кај мене не постои,веројатно бидејќи умот ми е во обврските што морам да ги завршам или пак јас се залажувам себеси со тоа,ама друга опција не гледам. Се анализирам т.е психоанализирам себеси често и гледам дека колку и да сакам да се фокусирам на тоа поле,фокусот се врти кон мене,кон себеси,кон сопственото напредување и доградување,така да се изразам кон професионалното поле на кое веројатно несвесно,се концентрирам. И тогаш кога ќе пробам да се свртам кон таа тема,гледам дека тие луѓе т.е момци кои ме опкружуваат не се мој тип,дека освен физички изглед другото не ми се допаѓа ама ич,ич,ич(голема разлика меѓу својот менталитет и битолската малограѓанштина,кабадајлук и фолиранција која е главно застапена кај младите генерации тука) и другата опција е што за својот неуспех си префрлам себеси и на својот изглед,а со тоа автоматски самодовербата ја,благо речено,снемува..
И нормално,тука е чувството на вина дека во мене е грешката, и чувството дека нешто грешам цело време,а не знам што.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
`Ангелче` напиша:
Физички можи ти се допаѓа,ама ти очекуваш и психички да те привлечи,да осетиш вибрација некоја,веројатно во то е проблемот. :)


Јас немам проблем со љубовниот живот,не,јас имам општо проблем со социјалниот живот. :pos2:
Заинтересираност за дечковци,шмекери,симпатии кај мене не постои,веројатно бидејќи умот ми е во обврските што морам да ги завршам или пак јас се залажувам себеси со тоа,ама друга опција не гледам. Се анализирам т.е психоанализирам себеси често и гледам дека колку и да сакам да се фокусирам на тоа поле,фокусот се врти кон мене,кон себеси,кон сопственото напредување и доградување,така да се изразам кон професионалното поле на кое веројатно несвесно,се концентрирам. И тогаш кога ќе пробам да се свртам кон таа тема,гледам дека тие луѓе т.е момци кои ме опкружуваат не се мој тип,дека освен физички изглед другото не ми се допаѓа ама ич,ич,ич(голема разлика меѓу својот менталитет и битолската малограѓанштина,кабадајлук и фолиранција која е главно застапена кај младите генерации тука) и другата опција е што за својот неуспех си префрлам себеси и на својот изглед,а со тоа автоматски самодовербата ја,благо речено,снемува..
И нормално,тука е чувството на вина дека во мене е грешката, и чувството дека нешто грешам цело време,а не знам што.

Е па вака да ти кажам, имам другар, скоро го има сличниот проблем.А само на еден начин се решава. Немој да мислиш многу, колку шtо е убavo да бидиш многу паметен толку е и неубо, обиди се да не мислиш многу на работите, премногу си оптеретена со твојата иднина, со твојата кариера и професија, ти велам ужувај, се ке се среди во свое време, сега ти е периодот само да уживаш, оти еве одма ке помини средно, а средно е едниствениот период во животот кога имаш најмалку обврски, и можиш најповеке да ужуваш. Знам дека градот вие од кабајдајлук, малограѓанство, итн итн, и поради тоа и јас неможам да најдам добро чупе :) ама се во свое време ќе си дојди, и немој да мислиш по многу на одредени работи, биди си слободна како баш да ти е гајле за се :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom