Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Billa Bong напиша:
Проблем па вака пред 2-3 месеци требаше да се мувам со една што ми се свиѓа, а во исто време на неа и се свиѓам јас е сеа една недела неможеше она една ја и после почнаа студовиве и ношто не се случи и сега се стопли времево нели и викам дај прашајте дали сака и овие викаат нејќе којзнае што се десило кажете што да праам:cry::cry::cry:
Ова демек на ладно и се собира,а на топло и се шири,па неможеш по студовиве ништо да правиш?!?!?!??!
Ладно,таман ќе излезеш во топла атмосфера,ќе си носиш 2 јакни,едната на неа да и ја дадеш ако и студи хахахахха и прај си работа!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
BusHav напиша:
Ова демек на ладно и се собира,а на топло и се шири,па неможеш по студовиве ништо да правиш?!?!?!??!
Ладно,таман ќе излезеш во топла атмосфера,ќе си носиш 2 јакни,едната на неа да и ја дадеш ако и студи хахахахха и прај си работа!
Да ти кажам од сеа ке носам и бундаto e to
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Billa Bong напиша:
Проблем па вака пред 2-3 месеци требаше да се мувам со една што ми се свиѓа, а во исто време на неа и се свиѓам јас е сеа една недела неможеше она една ја и после почнаа студовиве и ношто не се случи и сега се стопли времево нели и викам дај прашајте дали сака и овие викаат нејќе којзнае што се десило кажете што да праам:cry::cry::cry:

бато слушај сам среди си го патот и полека чекори кон него.Добри совети ти дадоа тука и обиди се барем од нив нешто од нешто да примениш и срекно. Па на крај краева не е последна риба во морето :zver:.
Бтв : ке си ја викнеш во парк на семки ке се заседнете на некоја глупа лаф муабетче еден бакнеж или 2 ке ја частиш едно социјално сокче и оп си се смувал :pos2:

П.С. Се најубаво
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
SCORPIO__20 напиша:
бато слушај сам среди си го патот и полека чекори кон него.Добри совети ти дадоа тука и обиди се барем од нив нешто од нешто да примениш и срекно. Па на крај краева не е последна риба во морето :zver:.
Бтв : ке си ја викнеш во парк на семки ке се заседнете на некоја глупа лаф муабетче еден бакнеж или 2 ке ја частиш едно социјално сокче и оп си се смувал :pos2:

П.С. Се најубаво
И кога ќе си ја викнеш во парк да си земиш + уште едно најлонче за одпадокот да си го соберите. И частија вива коктел од 15 ден и се ќе оди како подредено :pos2: ќе падни нешто повеќе ами не. Не мора уште одма романтики ами бидете забавни:baeh:
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Billa Bong напиша:
Проблем па вака пред 2-3 месеци требаше да се мувам со една што ми се свиѓа, а во исто време на неа и се свиѓам јас е сеа една недела неможеше она една ја и после почнаа студовиве и ношто не се случи и сега се стопли времево нели и викам дај прашајте дали сака и овие викаат нејќе којзнае што се десило кажете што да праам:cry::cry::cry:
Што маж ќе беше па студот да те исплаши?Па нели знаеш дека и студеното време знае да биде супер за романтика, забава и љубов.Па и една прегратка за затоплување-еве ти изговор.:wink:
Шала настрана земи си ги работите во твои раце и предложи и да се прошетате некаде на некое кафенце и сл. и види сам што се случува затоа што често кога други мешаат прсти знаат многу да измешаат.И ако видиш дека не сака немај гајле има други што ке сакаат сигурно.Поздрав и срекно:)
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Е добре де! Проблемот е решен,он голем си е си реши шо ке прај! Ко се запнавте сите не еден проблем!:uvo:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Немам кола, ни многу пари а сакам спонзоруша. ХЕЛП МИ!
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Billa Bong напиша:
и после почнаа студовиве
Пеер... побогу не сме на Сибир каде што реките замрзнуваат, целиот живот замира, има 3 метри снег и 4 и пол метри мраз... и тоа трае до јуни :pos: А ова беше најтоплата зима у задњите 100 и кусур години иначе :pos:

Секако дека сам ќе си ја прашаш... и немој “Сакаш ли да се муваме“ :pos:
Малку инспирација, идеја, реализација... па и да биде статива нема разочарување :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
За да биде во врска со темата,дополни го проблемот и плус да те сака:smir:

И доста е забегување:star:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Bada Bing! напиша:
Немам кола, ни многу пари а сакам спонзоруша. ХЕЛП МИ!
Бада, бада, па имам решение за тебе:

ќе го наречам “Солушн фор Бада ин 8 степс“:
  1. Земаш некоја Кредитна картичка од некоја банка (безпари се) и им велиш веднаш да ти ја блокитаат сметката
  2. Одиш кај комшијата кој има најдобра кола и му позајмуваш 500 денари (му викаш ќе му ги вратиш за 2-3 дена).
  3. Чекаш 1 недела и уште не му ги враќаш парите. Иди комшијата еднаш, двапати и еден ден му викаш ај да појдиме кај другар ми на тоа и тоа место ќе ти ги вратам, да ги земам од него.
  4. Во меѓувреме се договораш со спонзорушата да те чека на тоа место.
  5. Вратата во колата случајно ти заглавува, па типот мора да излезе да ти ја отвори вратата. Тогаш ти текнува дека си имал 500 денари во џеб, и откако ќе излезеш му даваш на типов парите, тој заминува а на типката и викаш: „личниот шофер, му дадов нешто бакшиш, го пуштив вечерва на жена му и е роденден“
  6. Одите во ресторан, и доаѓа делот за плаќањето, но кредитната ти е блокирана а на неа имаш 5000 евра... каков срам, последните кеш пари му ги даде на твојот личен шофер... мораа таа да плати
  7. Морате да пешачите, нормално твојот апартмант е далеку па одите дома кај типкава...
  8. и, ова го повторуваш ако не со истата типка и истиот комшија, ќе најдеш некои други
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Димитар напиша:
Бада, бада, па имам решение за тебе:

ќе го наречам ”Солушн фор Бада ин 8 степс”:
  1. Земаш некоја Кредитна картичка од некоја банка (безпари се) и им велиш веднаш да ти ја блокитаат сметката
  2. Одиш кај комшијата кој има најдобра кола и му позајмуваш 500 денари (му викаш ќе му ги вратиш за 2-3 дена).
  3. Чекаш 1 недела и уште не му ги враќаш парите. Иди комшијата еднаш, двапати и еден ден му викаш ај да појдиме кај другар ми на тоа и тоа место ќе ти ги вратам, да ги земам од него.
  4. Во меѓувреме се договораш со спонзорушата да те чека на тоа место.
  5. Вратата во колата случајно ти заглавува, па типот мора да излезе да ти ја отвори вратата. Тогаш ти текнува дека си имал 500 денари во џеб, и откако ќе излезеш му даваш на типов парите, тој заминува а на типката и викаш: „личниот шофер, му дадов нешто бакшиш, го пуштив вечерва на жена му и е роденден”
  6. Одите во ресторан, и доаѓа делот за плаќањето, но кредитната ти е блокирана а на неа имаш 5000 евра... каков срам, последните кеш пари му ги даде на твојот личен шофер... мораа таа да плати
  7. Морате да пешачите, нормално твојот апартмант е далеку па одите дома кај типкава...
  8. и, ова го повторуваш ако не со истата типка и истиот комшија, ќе најдеш некои други
:pos: :pos: :pos2: :pos: Закон... :zver: Димитрија... а.к.а Hitch. И на крај сабајлето ако не и бараш пари за такси, не си чоек... :pos:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Bada Bing! напиша:
Немам кола, ни многу пари а сакам спонзоруша. ХЕЛП МИ!
Најди твој спонзор, па ќе стекнеш капитал. После тоа, лесно ќе најдеш спонзоруша.

Мултилатерално економска љубаФ рулз :)

Него, кај е нашиот Казанова т.з.в. Мрме? Јас чекам резултати овде... Падна опклада :pos:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
mишан акомплишед :pehar: :pehar: фала за советите имаше нешто корисно ;) од денес сме официјално заедно :back: ако имам други проблеми ке ви кажам

:pehar: :pehar:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
mrme напиша:
mишан акомплишед :pehar: :pehar: фала за советите имаше нешто корисно ;) од денес сме официјално заедно :back: ако имам други проблеми ке ви кажам

:pehar: :pehar:
Фала????

Е, Мрме мој, најпрво честитки... Дозволи ми да ти дадам уште еден совет, многу корисен - од фала не се живее...
Кога ќе биде частењето? Само напиши си овде... после ќе се организираме :)

Кајганеријо Машинеријо, води ли некој евиденција за успешни мисии?:vozbud:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
mrme напиша:
mишан акомплишед :pehar: :pehar: фала за советите имаше нешто корисно ;) од денес сме официјално заедно :back: ако имам други проблеми ке ви кажам

:pehar: :pehar:
Toooooooo Mrmich.... Ти не си бил за кајгана, ти си роден Јебо... :) Малата да дојде у канцеларија на Кајгана и да подигне... споменик. Или споменици... за тоа шо те има... :eek:jea:
п.с. Серпико дава пивце у Броз кафе... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom