Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
20 март 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Serpico напиша:
Мрме, не биди пре-сериозен. Сериозно ти викам :)

Ајде до вечер кулирај... Пиши и една порака кај 18:23 минути, и кажи и да носи црвена ружа во рака, за да ја познаеш- вака некако :smir:
абе ја викав со нешто подобро "sry нема да можам да дојдам за вечер ај да одложеме за утре" :P :P :P:icon_cool
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
mrme напиша:
абе ја викав со нешто подобро "sry нема да можам да дојдам за вечер ај да одложеме за утре" :P :P :P:icon_cool
:zver: Лекција научена. Секоја чест....

Пушти и ја таа фора, али немој многу долго да играш/се зезаш, да не испадне обратното... Ајде, па вечер...:zlo:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Само бидиси свој. Според мене девојките не сакаат многу представи и глумење (мада малку не е на штета). Што би рекле колегиве немој премногу да навалуваш и тоа ти е. Ослободи си ја душичката, немој да се стегаш не ке одеш на бесење...
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
mrme напиша:
абе ја викав со нешто подобро "sry нема да можам да дојдам за вечер ај да одложеме за утре" :P :P :P:icon_cool

ти бато како да освојуваш некоја принцеза дај пушти ја јадицата .....
малце му треба на рибчето да се фати :pos2:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Лелеее до каде сте стигнале ало! Речи и` ружа да носи за да ја препознаеш бе:pos:
Или па пиши и` смс дека одложувате:nesvest:

Не си играј вакви играчки, посебно затоа што не знаеш како би можела да реагира. Може спротивен ефект да има, па после да ти е потешко да стигнеш повторно до „вечер одиме на кино“.

Гижо напиша:
немој многу многу да тупиш глава за нејзините постапки, ти терај по свое, во блиска иднина ке се открие самото
Во ред е да не се замара премногу со нејзини постапки, ама не може да игнорира и да не му е гајле како таа реагира на него и неговите зборови (и постапки). Многу лесно се забележува дали некој има некаква намера со тебе или не.
Чекор по чекор, не е убаво да се форсирате и да си зацртуваш дека вечерва мора да биде првиот бакнеж, дека мора да биде муабетот што понатаму и слично. Ако и двајцата имате ист интерес еден за друг, без напрегања ќе си дојде.

Како и да е, дечково сигурно уште сега се подготвува за вечер, возбудата расте. А ние ќе си чекаме да каже како си поминале:vozbud:
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
mrme напиша:
интересното беше што денес таа ми се јави но сепак за помош од мене и стварно имаше проблем на чија тема бев експерт ;) по тоа бевме заедно на јадење шетавме разни муабети ама немав ништо храброст да прозборам нешто за нас :icon_redf :icon_redf инаку беа прекрасни 3-4 часа ... сеуште се наогам во небрано нема ли некој поспецифичен предлог или нешто подобно, наредното е кино и тоа утре :tv:
чекам добар предлог и како да прејдам на другото ниво од врската...
Да не сакаш и да ја легнеме после, за да видиш како треба. Бркај работа сега, го реши проблемот. Кога ќе те откачи дојди пак и ке те тешиме.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Дај бе најдете некоја ко за мене:back:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Кажи боја на коса, очи, висина и тежина, па ќе видиме што може да се најде.
Ај сега озбилно. Ако имаш љубовен проблем пиши, ќе се обидеме да ти помогнеме. Не е финтата да се пише што било.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Проблем па вака пред 2-3 месеци требаше да се мувам со една што ми се свиѓа, а во исто време на неа и се свиѓам јас е сеа една недела неможеше она една ја и после почнаа студовиве и ношто не се случи и сега се стопли времево нели и викам дај прашајте дали сака и овие викаат нејќе којзнае што се десило кажете што да праам:cry::cry::cry:
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Billa Bong напиша:
Проблем па вака пред 2-3 месеци требаше да се мувам со една што ми се свиѓа, а во исто време на неа и се свиѓам јас е сеа една недела неможеше она една ја и после почнаа студовиве и ношто не се случи и сега се стопли времево нели и викам дај прашајте дали сака и овие викаат нејќе којзнае што се десило кажете што да праам:cry::cry::cry:
Незнаеш ти да ја прашаш???Зашто други мораат да мешат прсти??Што не ја викнеш на кафенце негде ти и она сами...малце муабет, биди фин со нејзе, флерт бла бла и ќе ти падне...Сам добиј си ја не некој друг да ти ја мести...
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
пробај како што ти вика цуценце, и јас ќе ти кажам.. поубав е филингот кога ќе го искачиш сам, пешки монт еверест, а чкарт е коа ќе идеш со жичара. сакам да кажам, сам потруди се, ништо страшно ако и се јавиш, па искочете во парк, шетнете малце(ако имаш некој другар со кутре, земи го и шетајте го заедно-тоа делува, веруј ми =))) биди опуштен, разговарајте и ќе осетиш дали сака или не... очите многу откриваат.. ау да и најважното: биди духовит, ама не сеа цело време вицови да лупаш.. така смеј ја по малце, за да знае дека ќе и биде убаво понатаму...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Billa Bong напиша:
Проблем па вака пред 2-3 месеци требаше да се мувам со една што ми се свиѓа, а во исто време на неа и се свиѓам јас е сеа една недела неможеше она една ја и после почнаа студовиве и ношто не се случи и сега се стопли времево нели и викам дај прашајте дали сака и овие викаат нејќе којзнае што се десило кажете што да праам:cry::cry::cry:
Миљон пати ти реков сам прашај си ти не. :glup:

Billa Bong напиша:
а во исто време на неа и се свиѓам јас
А од кај го заклучи ова? :uvo:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
фала ви на сите прашуем сам овие денови:zlo:

Macedonian напиша:
Миљон пати ти реков сам прашај си ти не. :glup:


А од кај го заклучи ова? :uvo:
Ми кажаа to e to
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Епа што тогаш...и немој ептен па и ти директен да бидеш одма или по пораки...него да ја викнеш негде да искочите!!!:)Посвети малце внимание, нека види малце дека и значиш.Само немој да претераш!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
CuCeNcE напиша:
Епа што тогаш...и немој ептен па и ти директен да бидеш одма или по пораки...него да ја викнеш негде да искочите!!!:)Посвети малце внимание, нека види малце дека и значиш.Само немој да претераш!
Но Проблем:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom